Maminka.czKam s dětmi

Tipy na akce: Kde všude můžete oslavit den dětí?

Iva Endrychová 27.  5.  2016
Příští středu je Mezinárodní den dětí, co takhle tento víkend věnovat jim?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ratolestfest na Náplavce

V sobotu 28. května 2016 se můžete celá rodina skvěle pobavit na festivalu plném sportu umění a aktivit pro celé rodiny. Po celou sobotu najdete v prostoru náplavek u Rašínova a Hořejšího nábřeží spoustu zábavy a soutěží. Vstup na akci je zdarma.

Podrobnější informace o akci jsou na Facebooku.

 Běh v Ostravě

Mottem čtvrtého ročníku populárního závodu Český běh žen je bavit se pohybem, aktivně trávit volný čas a udělat maximum pro své zdraví. Dívky a ženy bez rozdílu věku a výkonnosti, s kočárkem i na vozíčku se stále mohou registrovat do závodu, který odstartuje v sobotu 28. května od ostravského OC Forum Nová Karolina. FNK je zároveň partnerem akce a na sobotu připravuje i pestrý doprovodný program k oslavě Mezinárodního dne dětí.

Bavit se v průběhu dne budou i děti, které se závodů nezúčastní – připravena bude spousta stanovišť s pohybovými i kreativními aktivitami a soutěže. Vyřádit se budou moci například na trampolínách, skákadlech, koloběžkách nebo při boulderingu.

Nudit se nebudou ani tatínkové – buď se mohou zapojit do Rodinného běhu s DM drogerií nebo se svézt v jednom z elektromobilů, které již bylo možné vidět ve Foru Nová Karolina v rámci úspěšné dubnové výstavy s názvem Elektrokrásky.

Certifikované běžecké tratě v délce 2 500, 5 000 a 10 000 metrů budou startovat z Náměstí biskupa Bruna u OC Forum Nová Karolina. Stejně jako závod v chůzi s nordickými holemi na 2 500 metrů nebo běh dětí na 1 000 metrů.

Registrovat se do závodu lze přímo na místě akce.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě nebo na www.forumnovakarolina.cz a na facebooku.

Aviatická pouť v Pardubicích

O víkendu 28. a 29. května se na pardubickém letišti koná již šestadvacátý ročník Aviatické pouti. Letošní ročník nese podtitul „Hvězdy na nebi“. Nejsou to ale jen hvězdní špičkoví piloti z celého světa, ale také hvězdicové motory, jimiž jsou mnohé z vystupujících letadel poháněny, a které se v tomto počtu dosud na českém nebi neobjevily.

V rámci přehlídky letadel se představí též unikátní stroje z období druhé světové války. Největším lákadlem bude americký obojživelný létající člun Catalina. Ukáže se v letové ukázce v rámci historické scény připomínající boje v Tichomoří, a zároveň v obří skupině historických letadel, která se objeví na pardubickém nebi. Na letošní rok připadá také 75. výročí od operace Barbarossa, kde byl velice oblíbený stíhací stroj Jak-3. I ten bude nedílnou součástí programu. Nebude chybět ani dech beroucí akrobacie v podání pilota Martina Šonky. Úplnou raritou bude první proudový letoun Messerschmidt Me – 262 Schwalbe, který přiletí přímo z Messerschmitt Stifftung v Německu. Předvedou se i stíhačky JAS 39 Gripen Armády ČR či vrtulníky, které návštěvníky rovněž překvapí svým nevšedním vystoupením. Vzdušnou podívanou doplní ze země vojenské jednotky v dobových uniformách s válečnou technikou, veteránisti či hasiči.

Kromě unikátní letecké přehlídky a akrobatických kousků pro vás budou připraveny stánky s občerstvením, dětské atrakce, výstavní a prodejní trhy nebo oblíbená zábava v podobě vyhlídkových letů.

Více o programu naleznete na www.aviatickapout.cz.

Den dětí s Baletem Národního divadla 29. 5. i s baletní dílnou

Děti i se svými rodiči či prarodiči jsou zvány do sídla Baletu Národního divadla na Anenském náměstí 2 – kouzelného místa s baletními sály, tyčemi podél zrcadel, bílými balerínami, kde zní krásná hudba a voní kalafuna. V rámci Dětského dne v neděli 29. května od 15 do 18 hodin si vyzkouší, jaké to je být baletkou anebo tanečníkem!

Stačí si přinést z domova baletní sukénku či kostým oblíbené postavy. Děvčátka se mohou proměnit ve Sněhovou královnou, labuť, Růženku, princeznu. Kluky by mohl zajímat Rudovous, Krabat nebo princ. Na jevišti tančí také vlci, lišky, myšáci... S proměnou i tancem dětem pomohou členové Baletu ND.

Součástí Dne dětí v Národním divadle 29. května bude také baletní dílna věnovaná Sněhové královně, která začne ve 13 hodin v prostorách Baletu ND na Anenském náměstí v centru Prahy.Děti se dozví, jakou vášeň měl Andersen, jak s tímto představením souvisí Kamenný kvítek, uvidí tančit nejen Sněhovou královnu, ale i dva vlky, zkusí se naučit chorovod a nezmrznout pod pohledem Sněhové královny. A také si vyrobí vlastní Sněhovou královnu, zjistí, jaké existují taneční notace, jak se podle nich tančí a jak to vše souvisí s baletem Sněhová královna. Baletní dílna je vhodná pro dospělé a děti od 6 let.

Cena: 180 Kč. Vzhledem k omezené kapacitě je nutná předchozí rezervace na: balet@narodni-divadlo.cz.

Bobování s Vidrailem

Den dětí můžete s vašimi ratolestmi prožít na Bobovce na pražském Proseku a umožnit jim setkání s novodobou modlou českého internetu youtuberem Vidrailem. Děti se s ním mohou vyfotit ve smileboxu, fotku si nechat podepsat a autogram si přidat do své sbírky.

Nebude chybět ani spousta dalších vystoupení a soutěží. Zábavným programem bude provázet oblíbený moderátor Ali z pořadu Aliho parťáci.

Zábavné odpoledne startuje již od 14:00, v 15:00 proběhne v tamní restauraci autogramiáda, celý program pak bude zakončen v 18:00. „Kromě speciální hudební produkce jsme si pro malé návštěvníky připravili také akci 5 + 5 jízd zdarma,“ dodává k pozvánce provozní ředitel Bobové dráhy Prosek Michal Sadil.

V Butovicích otvírá Kostkoland

Největší herna a muzeum kostiček Lego v České republice bude na Mezinárodní den dětí otevřena v Obchodním centru Galerie Butovice.

U této příležitosti bude slavnostně odhalený také nová Lego novinka, model automobilu Porsche 911 ze sběratelské kolekce s propracovanými detaily, např. šestiválcový motor s pohyblivými písty, funkční volant s řadícími pedály nebo ráfky s originálním designem se znakem RS.

Od dvou hodin odpoledne je pro vás a vaše děti připravena komentovaná prohlídka expozice s více než stovkou modelů, setkání s českými AFOLy (adult fan of lego) i zahraničním hostem, panem Beyerem ze společnosti LEGO Group.

Program je vhodný i pro děti, pro ně jsou připravená lego stanoviště s úkoly i herna a další doprovodné aktivity. Na každého čeká malý dáreček! K vidění budou modely typických českých objektů, které byly exkluzivně postaveny pro pražskou výstavu, například model Staroměstské radnice, hrad Kašperk nebo modely veteránů.

Hračkářství plné zábavy

Představte si den strávený v obklopení hraček a atrakcí, kterých je tolik, že vaše děti spolehlivě zabaví na celé odpoledne! Přesně to a ještě mnohem více může celá rodina zažít během Dětského víkendu 4. – 5. června v Hamleys Praha. Děti se vyřádí na benátském kolotoči, obří skluzavce, se závodními autíčky… ale také se něco naučí o fyzikálních vlastnostech vody a světla.

Děti se mohou těšit také na malování na obličej se značkou Luvley, svou prezentaci pro tento víkend však rozšíří i ostatní světové značky hraček a her, které vaše děti zbožňují. Báječné je, že pro vás, rodiče a prarodiče, nabízí Hamleys Praha také příležitost oddechu. Vyzkoušejte excelentní kávu a třeba i něco sladkého v pohodlném Njoy café v prvním patře.

Adresa: Na příkopě 14, Praha 1. www.hamleys.cz

Témata: Děti, Kam s dětmi, Maminka cestuje, Den dětí, Fórum nová Karolina, Pilot, Pilota, Bruna, Obchodní centr, Nová Karolina, Fyzikální vlastnost, Youtuber, Letošní ročník, Model aut, Andersen, Butovice, Den, Elektromobil, Koloběžka, Prosek, Akce, Mezinárodní den, Trampolína, Oblíbená zábava, Labuť