Maminka.czKam s dětmi

Tipy na akce s dětmi - vydejte se za večerníčkem

Iva Endrychová 29.  5.  2015
Tipy na akce s dětmi - vydejte se za večerníčkem
1 června slaví svátek všechny děti, tak začněte slavit už o víkendu. Pořádně si ho s dětmi užijte a vyrazte třeba na nějaký pěkný výlet.

Za večerníčky na Kampu

Jája a Pája, Včelí medvídci, Rákosníček, Bob a Bobek a další hrdinové večerníčků obsadí Valdštejnskou jízdárnu a Museum Kampa.

Originální dochované loutky Jáji a Páji nebo Včelích medvídků, ale i původní kulisy z večerníčků a další cenné náčrty, kresby a fotky. Navíc interaktivní pohádkové zážitky, možnost reálně vstoupit do Krakonošovy zahrádky či třídy Macha a Šebestové, svézt se na Hvězdném drakovi ze seriálu Rákosníček a hvězdy, skočit do klobouku Boba a Bobka, to vše a mnohem více nabídne svým rozsahem unikátní výstava České televize k padesátému výročí vysílání Večerníčku. V prostorách Valdštejnské jízdárny a Musea Kampa přivítá první návštěvníky již v sobotu 30. května.

Výstava „Večerníček slaví 50 let“ je svým zaměřením a koncepcí určena pro celou rodinu. Tomu odpovídá i hlavní záměr celé výstavy, která je přehlídkou toto nejzajímavějšího, co dětské pohádky na dobrou noc za padesát let své existence divákům nabídly. 

Na své si přijdou jak příznivci tradičně pojatých výstav, pro které je určena především expozice v Sovových mlýnech pražského Musea Kampa, tak milovníci interaktivních zážitků a originálních instalací, jejichž kroky by měly směřovat do Valdštejnské jízdárny Národní galerie. Zde na ně čeká kouzelný svět pohádek, kterého se mohou doslova dotknout a stát se alespoň na jeden den jeho součástí.

Klepněte pro větší obrázek

Výstava Večerníček slaví 50 let potrvá od 30. května do 13. září 2015. Víkendové programy obohatí řada doprovodných akcí: tvůrčí dílny s dabingovým studiem, školičky animace či setkání s tvůrci večerníčků a projekce pohádek. Patronát nad výstavou přijali výtvarníci Adolf Born a Zdeněk Smetana, animátorka a režisérka loutkových snímků Vlasta Pospíšilová a kameraman animovaných filmů Jiří Malík.

Více informací k výstavě naleznete zde.

Den dětí a „S vysloužilci do zoo“

V sobotu 30. května bude v zoo probíhat oslava Dne dětí a zároveň akce  „S vysloužilci do zoo“.  Od 10:00 do 14:00 hodin je připraven zábavný a vzdělávací program pro děti a dospělé v areálu Ostrova lemurů, včetně povídáni o lemurech a setkání s papouškem Nikitou.

Navíc, pokud přinesete v sobotu s sebou vysloužilý elektrospotřebič, dostanete dětskou vstupenku zdarma nebo slevu pro  dospělého návštěvníka. Partnerme této akce je kolektivní systém ELEKTROWIN, který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu. 

Zároveň bude vyhlášen „Triangl zážitků“, společná soutěž Parku Mirakulum, ZOO Dvůr Králové a IQLANDIE o zájezd a další zajímavé ceny.

Tyden čtení a 55. ročník Zlín film festival

Inaugurace 5. Týdne čtení dětem 30. 5. ve Zlíně: Koláčky štěstí splní přání třiceti dětem v České republice

Ve Zlíně můžete až do čtvrtka navštívit dětský filmový festival. Nabídne přes 300 projekcí včetně českých a světových premiér. Tahákem jsou i dvě české pohádky animovaná Malá z rybárny a Sedmero krkavců od Alice Nellis. 

Podrobný festivalový program najdete na stránkách festivalu

V sobotu 30. května navíc proběhne slavnostní zahájení kampaně Celé Česko čte dětem. Akce se koná v klubu 204. Aktuální mapa akcí je zveřejněna na stránkách www.celeceskoctedetem.cz

Den dětí po italsku

Rodinná pizzeria Il Pinocchio v Modřanech pořádá 1. června den dětí s překvapením. Akce začíná už v 16:00

Více najdete na www.ilpinocchio.cz.

Témata: Kam s dětmi, Dabing, Oslava dne, Včelí med, Krakonoš, Dětský film, Věc, Rákosníček, Pája, První návštěvník, Akce, Mapa, Kouzelný svět, Jáji, Tip, Dvůr Králové, Národní galerie, Bobek, Vzdělávací program, Animátor, Pinocchio, Celé Česko, Filmový festival, Jája, Slavnostní zahájení
Mohlo by vás zajímat
Je pro vás těžké stanovit a dodržet hranice? Tady je 5 osvědčených tipů
Machová Martina
Péče o dítě a jeho výchova
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
kog Blesk pro ženy
Po porodu
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod