Maminka.czJen pro maminku

Tipy na golfky od Babypointu pro praktické maminky

Přemýšlíte o kočárku typu golfové hole? Diskusí, zdali tzv. golfky pořídit, či nikoliv, se objevuje celá řada. Výhody a přednosti se této verzi sportovních kočárků rozhodně nedají upřít. Klasickým sporťákům golfky konkurují především nízkou váhou, výbornou skladností a operativním ovládáním.
Komerční článek
15. 7. 2013
Tipy na golfky od Babypointu pro praktické maminky

Kočárek, se kterým se nenadřete a bez obav propletete davem i při jízdě v MHD

Významným rysem golfek jsou rozdělené rukojeti, které svým vzhledem připomínají golfové hole ze světa sportu. Právě tento tvar rukojetí spolu s odlehčenou a specificky tvarovanou konstrukcí umožňují kočárek složit do extra skladné podoby. Lze poznamenat, že golfky se obecně hodí především pro jízdu na zpevněném povrchu. Pro pohyb v terénu se vzhledem k malým kolečkům a absenci odpružení nedoporučují. Ocení je hlavně rodiče, kteří žijí nebo se často pohybují ve městě, tedy na přelidněných ulicích, v dopravních prostředcích MHD, na úřadech, nákupech apod. Vhod přijdou i při cestování vlakem či příměstskými autobusy. Ani křehká maminka tak nebude mít problém s nástupem do autobusu či vagonu vlaku, pokud zrovna nebude při ruce někdo další, kdo by jí s kočárkem pomohl. Mnohem nižší váhu a operativnost kočárku uvítají také těhotné maminky nebo rodiny se starším sourozencem, který již sám frčí vedle na tříkolce či odrážedle. Složené golfky navíc bez problému unesete i s dítětem v náručí. Ideální jsou i při cestování a na dovolené, v kufru auta nezaberou téměř žádný prostor, nebo na procházkách, kdy dítě může střídavě cupitat samo nebo se vozit. Ještě lepší odpočinek při jízdě u většiny modelů zajistí polohovací zádová opěrka. Pokud již vaše ratolest sama sedí, určitě stojí za to o golfkách popřemýšlet.

Nabídka je různorodá

Na trhu najdete jak tradiční varianty, tak propracovanější modely, které v podstatě připomínají klasické sporťáky. Výbavě a typu konstrukce pak samozřejmě odpovídá také cena. Součástí základní nabídky bývá hliníková konstrukce, přední otočná kola s aretací, madélko, košík, pětibodové pásy či polohovatelná zádová opěrka. Pod značkou Babypoint představme model klasických golfových holí Orion s extra hlubokou korbou (1.990,-), ekonomická značka Newbuddy nabízí jednoduše řešené golfkyJunior (1.190,-), do třetice upozorněme na odlehčené golfové hole X-lander XS o váze pouhých 6 kg (2.430,-). Z těch sportovnějších verzí pak jistě stojí za zmínku prostorný, přitom extra skladný kočárek Dot značky TFK (5.490,-), Buggster S air s nafukovacími koly rovněž od TFK (8.190,-) nebo kombinace Finn a Spinaker specifického designu od Navingtonu (6.920,-).

Pro více informací navštivte stránky českého výrobce, dovozce a prodejce dětského zboží firmy Babypoint s.r.o. www.babypoint.eu, zajímavosti najdete také na Facebooku.

Témata: Jen pro maminku
Mohlo by vás zajímat
Jak vybrat lyže pro děti? Dbejte na kvalitu a bezpečnost
Poradna: Nákup dárků v eshopech. Jak řešit výměnu zboží?
Tyhle 3 dárky na Vánoce nikomu nekupujte
Nejlepší vánoční cukroví: Klasické linecké, vinné a další recepty

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu