Maminka.czVáš domov

Tipy na rodinné víkendy a dovolené

Ivana Ašenbrenerová 8.  7.  2016
Teplé dny přímo vybízejí k tomu, abyste je i s dětmi strávili někde, kde vám bude dobře a kde si odpočinete, nebo si naopak dáte pořádně do těla. A může to být jen víkend či rovnou týdenní dovolená.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Seznam kapitol
2. Pokračování - tipy na výlety

Ráj pro aktivní rodiny

Děti milují dobrodružství a v tyrolském údolí Ötztal jsou na velké i malé dobrodruhy dobře připraveni. Právě pro aktivní rodiny se v létě tohle údolí promění v opravdový ráj zážitků.

Klepněte pro větší obrázek

Hotel Central pořádá rodinné týdny a hosté obdrží kartu, která jim umožní účast na organizovaných horských túrách či lehčích procházkách k nejkrásnějším vyhlídkovým místům, chatám a vrcholům, bezplatné výjezdy lanovkami, návštěvu koupališť, vstup do vesničky Ötztal či bezplatné zapůjčení horských kol a elektrokol. Další senzací je návštěva největšího evropského outdoorového parku AREA 47 plného dobrodružství.

Hosté hotelu Central sem mají vstup zdarma a 35% slevu na všechny outdoorové aktivity. Více na www.bestwellnesshotels. cz/central.

Kam s dětmi na výlet? O víkendu je nechte tatínkům!

Hravá fyzika v Budapešti

Jestli vás ve škole nebavila fyzika, zkuste to u svých dětí napravit a vezměte je s sebou do Budapešti do Centra vědeckých divů (Csodák Palotája), kde se díky 1000 exponátům a her dá ověřit teorie praxí. Vzorce ani učebnice však děti nebudou potřebovat, tady si můžou všechno osahat.

Klepněte pro větší obrázek

Na obřím pianě otestují svou hudební paměť, zjistí, proč ležení na hřebících nebolí, jak předběhnout svůj stín nebo zkusí trefit míč do koše, aniž by se jej dotkly. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Více na www.csopa.hu.

Lysice

Máte-li už větší děti, které si libují v historii, pak je vezměte na barokní zámek Lysice. Jsou zde skvostné a bohatě zařízené interiéry, které vám představí životní prostředí a styl přední moravské hraběcí rodiny Dubských z Třebomyslic.

Klepněte pro větší obrázek

Bohaté sbírky, pořízené hlavně v 19. století, obsahují především nábytek, sklo, porcelán, obrazy i vzácnou sbírku zbraní. Od června do září pak můžete navštívit i ojedinělou zámeckou zahradu s promenádní kolonádou a interiér sala terreny. Součástí prohlídky zahrady je také návštěva oranžerie a zámeckého zahradnictví. A pokud například plánujete svatbu, pak tady to bude naprosto dokonalé! Více na www.zameklysice.cz.

Dopřejte si piknik nebo výlet do ZOO
Témata: Maminka cestuje, Váš domov, Dovolená s dětmi, Ivan Trojan, pořad pro děti, Porcelán, Chalupa, Lanovka, Vik, Autosedačka, Říčka, Trojan, Zapůjčení, Letná, Chata, Šumava, Tip, Drážďany, Vista, Kašperk, Euro, Skákací hrad, Budapešť, Trója, Segway
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Nejstarší miminka na světě slaví první Vánoce. Jako o embrya o ně 30 let nikdo nestál
Brožová Lenka
Příběhy
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Je jí 23, ale vypadá na 8: Uvízla jsem v těle dítěte, říká dívka, která trpí vzácným onemocněním
Mrázková Dita
Životní příběh