Maminka.czfilm

Tipy na víkend: super filmy o mateřství a rodičovství

Lenka Knápková 12.  8.  2023
Chcete si odpočinout po náročném týdnu s dětmi, uvolnit se, zasmát se, nebo se naopak zamyslet nad vážnými tématy, která jsou také součástí rodičovství? Přinášíme vám tipy na filmy a seriály, které byste měli vidět.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Klepněte pro větší obrázek

Nestárnoucí zahraniční komedie na oddech

Klepněte pro větší obrázek

Zbouchnutá

Ambiciózní Alison právě povýšili na vysněnou pozici televizní reportérky. Ve víru oslav se v baru potká s povalečem Benem, s ním pije a tančí celou noc a samozřejmě spolu skončí v posteli. Jaké je však překvapení, když se po několika týdnech nedostaví Alison menstruace a místo toho má ranní nevolnosti. Ano, Alison je těhotná a otcem je Ben.

Klepněte pro větší obrázek

Dítě Bridget Jonesové

Zatím poslední díl ze série filmů o věčné smolařce Bridget Jones. Bridget je stále bez chlapa a hlavní zápletkou je právě neplánované těhotenství a fakt, že chudák Bridget neví, s kým počala. Je otcem Patrick Dempsey, nebo její stará láska v podání Colina Firtha?

Podcast Maminka: Petra Hřebíčková o filmu Matky

Klepněte pro větší obrázek

Kdopak to mluví

Nestárnoucí komedie, která vás dostane do kolen i po 34 letech od uvedení. Hlavní hrdinkou je účetní Molly, která se zamiluje do záletného Alberta a otěhotní. V 9. měsíci náhodou svého milého přistihne s jinou ženou v kabince v obchodě a ztropí scénu, která jí rozjede porodní bolesti. Nasedne do taxíku k starostlivému Jamesovi, který je v porodnici považován za otce a v životě Molly už zůstane.

Dokumenty

Klepněte pro větší obrázek

Neslýchané: Problémové dítě Jake Paul

Netflix uvádí novinku: dokumentární film o kontroverzním youtuberovi a profesionálním boxerovi Jakeovi Paulovi. Dokument do hloubky probere stěžejní okamžiky jeho kariéry – jeho počátky na Disney kanálu, výchovu a problémy, se kterými se jeho rodiče potýkali. Raketový vzestup ke slávě na sociálních sítích a poměrně nečekaná odbočka do boxerského ringu, jež si však vybrala svou daň.

Klepněte pro větší obrázek

Miminka

Dokumentární seriál Netflixu mapuje ve dvou řadách vývoj miminek. Od genetiky po výchovu vědecky zkoumá způsoby, jakými děti poznávají svět během prvního roku života. Dozvíte se například, jak se utváří citové pouto mezi potomkem a rodičem, zda jsou děti opravdu to, co jedí, nebo proč by mělo dítě projít všemi fázemi pohybu.

Klepněte pro větší obrázek

Každá minuta života

Český dokument od Eriky Hníkové, v němž mladý pár trénuje svého čtyřletého syna k vrcholové formě, vás rozhodně trochu šokuje. Všechen čas, vlastní zájmy i vztahy s jinými lidmi podřizují rodiče synovu neustálému rozvoji jeho fyzických i psychických schopností. Rodiče Lenka a Michal chtějí mít ze syna vítěze. Věnují se mu na maximum, aby mohl být po všech stránkách schopnější, než jsou jeho vrstevníci. Kvůli tomu jde stranou i normální dětství.

České komedie, ve kterých se najdete

Klepněte pro větší obrázek

Matky

Hedvika, Sára, Eliška a Zuzana jsou nerozlučné kamarádky. Každá je jiná, Hedvika je snob, ale osamělá, Sára svůj život žije na sociálních sítích, Zuzana je matka samoživitelka, která řeší dluhy, a Eliška první miminko teprve čeká. Každá z nich má své problémy, zažívá trapasy, ale snaží se společně to vždy vyřešit. Tato komedie vám v mnohém připomene vaše mateřství.

Klepněte pro větší obrázek

O rodičích a dětech

Poetická komedie o čtyřicetiletém grafikovi Janovi, který přichází každý měsíc za svým sedmdesátiletým otcem. Vydávají se na procházku Prahou. Cestou probírají jak současná témata, tak vzpomínky na různé životní situace. Janův otec vzpomíná na vtipné příhody ze života, lásky i zálety a také na hořké chvíle rozpadu jejich rodiny. 

Klepněte pro větší obrázek

Deníček moderního fotra

Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša je úspěšná designérka hraček a nechce se vzdát své práce. Proto se Dominik ujme hlavní péče o novorozence a zůstává na otcovské dovolené, zatímco Nataša se po porodu vrací do zaměstnání. Dominikova představa o péči o miminko je trochu naivní a původní plán, že napíše během otcovské dovolené knihu, bere rychle za své. 

Domácí kino s dětmi? Tohle jsou nejlepší animované rodinné filmy, které se nikdy neokoukají
Témata: Těhotenství, Rodičovství, Mateřství, Rodiče, Otec, film, Eliška, Sára, Dokument, Kdopak to mluví?, Petra Hřebíčková, Komedie, Netflix, Filmová novinka, Bridget, Erika Hníková, Alison, Zuzana, Deníček moderního fotra, Praha, Bridget Jones, Colin Firth, Lenka, YOU, Hedvika