Maminka.czKam s dětmi

Kam s dětmi o podzimních prázdninách? Tady je 7 tipů na skvělé výlety. Halloweenská párty, zoo, koupání nebo raději peklo?

Simona Procházková 26.  10.  2023
Právě dnes školákům začínají podzimní prázdniny. Ještě jste se nerozhodli, kam se s nimi vydáte na výlet? Vždyť společné zážitky potěší všechny. Co takhle vyrazit do vodního světa, na halloweenskou párty, do hor nebo přímo do pekla plného čertů? Inspirujte se.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kouzelné podzimní prázdniny v Aquapalace Praha

Vymýšlíte program na prázdniny? Baví vás bubliny a máte rádi kouzlení? Co si užít letní teploty, vyzkoušet si vodní parkour, vyřádit se na tobogánech nebo zažít adrenalin na divoké řece? Pak vyrazte od 26. do 29. října do Aquapalace Praha v Čestlicích.

Čeká vás celodenní zábava plná adrenalinu i relaxu a na své si přijdou rodiče i děti. Ve Vodním světě bude po celou dobu připraven bohatý animační program, ze kterého si vybere každý. Tak třeba: bublinová show, kouzelnická vystoupení, soutěže a další překvapení, vodní parkour, spousta tobogánů, mořské vlnobití i divoká řeka, pro prcky pak brouzdaliště, rodiče ocení vířivky... Na závěr každého dne pak můžete zhlédnout laser show na vodní cloně a kino. Dospělí si mohou dopřát drinky do vody a vodní bary nebo nový Puzzle Restaurant, kde si sestaví vlastní menu podle svých chutí. Více o programu a akcích na aquapalace.cz.

Halloween pro děti ve Vavřinci v Peci

Chystáte se prožít volné dny na horách? Pokud vyrazíte do Krkonoš, o víkendu si můžete užít pořádnou oslavu Halloweenu v Peci pod Sněžkou. V sobotu 28. října vezměte děti do zdejšího Aparthotelu Svatý Vavřinec, kde v hernách proběhne Halloweenská show. Celý hotel se promění v tajemný halloweenský palác. Pavučiny, dýně, strašidelné masky a lampiony potkáte úplně všude. Podle Keltů mají totiž duchařské převleky a vydlabané strašidelné obličeje odhánět zlé duchy. Ve Svatém Vavřinci se postarají o to, abyste je společně odehnali opravdu pořádně.

Pro děti je nachystaná na sobotní odpoledne halloweenská dílnička, kde si mohou vydlabat dýni, vyrobit strašidelný sliz nebo si užít dětské kino, proběhne rovněž soutěž o nejlepší kostým. Rodiče pak jistě rádi ochutnají tematické pokrmy i drinky v restauraci. Pro ubytované hosty je akce zdarma, přijít se pobavit a odpočinout si ale může úplně každý. Nejlépe po předchozí rezervaci. Více zjistíte na svatyvavrinec.cz.

VIDEO: Výlety do Posázaví

Den dýní na zámku Žďár nad Sázavou

V sobotu 28. října se můžete vypravit na zámek Žďár nad Sázavou, kde prožijete Den dýní.  Všechny aktivity, které budou v zámeckém areálu připraveny, odkazují k dýním, ale také ke světlu. Téma světla nevzniklo náhodně. Letošní rok je výjimečný 300letým výročím Santiniho, který dokázal pracovat se světlem v architektuře jako nikdo jiný v té době. Právě na zámku Žďár nad Sázavou můžete poznat, jaká kouzla je možné se světlem tvořit, a prožít nezapomenutelnou atmosféru protknutou světlem ve všech jeho podobách. Geniální architekt Santini se světlem pracoval v prosvětlení prostoru a nechal se inspirovat hvězdami, což se promítne i do zámeckého programu. Těšit se můžete i na výbornou kuchyni, čekají na vás dobroty z dýní či tradiční kuchyně.

Chybět nebude společné dlabání dýní. Budete mít ale také možnost si vyrobit dýňové okénko pomocí šablon, například hvězd nebo geometrických tvarů, kterými bude prosvítat světlo. Zapojit se můžete také do Stínového divadla, při kterém se bude experimentovat se světlem, a vyrobíte si vlastní loutky a obrazce z papíru. Připraveny budou i Pískové světelné boxy, ve kterých si můžou vyzkoušet děti i dospělí malovat v písku. Obrázky pak budou díky podsvícení svítit.

Vrcholem dne bude Světélkový průvod na Zelenou horu, na který se vydáte společně v 18 hodin. Cesta bude vyzdobena světélky a okolní lampy zhasnou, vznikne tak velmi intimní atmosféra. Každý si rozsvítí svou hvězdičku ve své lucerničce, kterou si může vyrobit v zámecké dílně. V průběhu cesty vás čekají kouzelná místa, která dotvoří celkovou atmosféru. Další informace na zamekzdar.cz.

Halloweenský víkend na Stezce korunami stromů Krkonoše

Připravte se na víkendové halloweenské dobrodružství na Stezce korunami stromů Krkonoše, ta se od pátku 27. října promění ve strašidelnou říši divů. Přijďte na tajuplnou cestu kouzelným lesem a zapojte se do různých napínavých aktivit. Celá stezka bude tematicky vyzdobena, a to od pavučin až po lucerny, které vytvoří jedinečnou tajemnou atmosféru. Akce potrvá až do neděle 29. října, v pátek a v sobotu navíc s prodlouženou otevírací dobou do 20.30. Na cestě stezkou na děti čekají tři strašidelná zákoutí, kde mohou prokázat svou odvahu a získat razítko na speciální kartičku.

Nebojácné děti po vyplnění obdrží sladkost se strašidelnou tematikou. Vaše ratolesti se můžou vyřádit i v dětské dílně a vyrobit si vlastní strašidelné suvenýry. Těšit se můžete i na speciálně navržený foto koutek se strašidelnými rekvizitami. Celá akce byla připravena ve spolupráci s několika místními školami, jejichž žáci se s nadšením zapojili do výzdoby a vyřezali halloweenské dýně, které budou na stezce vystaveny. U pokladny bude čekat všechny návštěvníky teplý nápoj na zahřátí a děti i placka s halloweenským motivem. A pozor, pro všechny děti v halloweenských kostýmech bude vstup zdarma. Více zde: treetop-walks.com/krkonose.

Podzimní zážitky v Bratislavě, které pobaví i zahřejí

Halloween v Zoo Zlín

Ode dneška, 26. října, až do neděle 29. října si můžete vychutnat halloweenskou atmosféru ve zlínské zoologické zahradě. Poznejte areál zoo z jiné perspektivy. Čekají na vás duchové, strašidla a čarodějnice, kostlivci, pavouci a také samozřejmě originální dýňová a duchařská výzdoba a aranžmá. V sobotu 28. října bude navíc prodloužena otevírací doba zoo až do 20 hodin. Halloweenské dýně potěší nejen děti, ale také zvířátka. Vyhrají si s nimi surikaty, hyeny, sloni, lvi, tygři, medvědi nebo papoušci. O jedinečné zážitky rozhodně nebude nouze. Chybět samozřejmě nebudou lampiony a světýlka, která krásně dokreslí atmosféru po setmění. Podrobnosti na zoozlin.eu.

Podzimní prázdniny s výletem v karavanu

Docházejí vám nápady, když vymýšlíte aktivity pro vaše potomky? Co připravit prodloužený víkend, který bude úplně jiný, než byly děti zvyklé? Dobrodružná dovolená v karavanu může být skvělým zážitkem. Cestování v obytném voze nabídne mnohem více možností. Jeden den se můžete koupat v aquaparku, ten další chodit po kopcích a užívat si divokou přírodu. Zajímavých míst, která nabízí naše domovina, je bezpočet. Co takhle třeba Adršpach? Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější místa v Česku. Krásné skalní útvary, úchvatná příroda... Adršpašský stellplatz najdete v Teplicích nad Metují, odkud to máte do skalních měst jen pár minut. Může to pro vás být také výchozí bod pro cesty za dalšími krásami Chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

Chcete si užít lázeňskou atmosféru nebo toulky přírodou v okolí Karlových Varů? Žádný problém. Pohodlně můžete zaparkovat přímo u dostihového závodiště Hipodrom Holoubek. Podél řeky Ohře se můžete příjemně projít, samozřejmostí je síť cyklostezek. A jen pár minut to máte do centra nejoblíbenějšího lázeňského města. Podzimní prázdniny pochopitelně nestrávíte v plavkách u vody, ale i mimo horké léto můžete využívat oblíbené parkoviště u vodní nádrže Rozkoš. Jen pár kilometrů odtud můžete vyrazit na procházku Babiččiným údolím nebo do Zoo Dvůr Králové. Možností je samozřejmě mnohem více, mimo jiné Ratibořice či Peklo. Spoustu další inspirace najdete na campiri.com.

Halloween v Pekle Čertovina

V pátek 27. a v sobotu 28. října to bude v pekelné říši opravdu žít naplno. Zažijte originální Halloweenský den v Pekle Čertovina, kde se určitě nebudete nudit. Pro děti bude připraven bohatý zábavní program od rána až do večera. V pátek i v sobotu vás čekají v každou celou hodinu prohlídka pekla se zábavním programem, několikrát během dne pak promítání pohádky, připraveny budou také tvořivé dílničky. Páteční odpoledne se ponese též ve znamení pouštění draků a od 16 hodin bude fungovat čertovský Bjůty koutek (zde na malé i velké budou čekat čertovské účesy nebo třeba malování na obličej). V sobotu od 19 hodin se můžete vydat na Halloweenskou noční stezku s lampiony (koná se za jakéhokoli počasí, v případě deště holínky a pláštěnky s sebou) a velké finále bude patřit ve 20 hodin ohnivé show, a to u chaloupky čarodějnice Bromildy. Více najdete na peklocertovina.cz.

Osm nejlepších aquaparků v Česku: Sem rozhodně musíte o prázdninách s dětmi vyrazit!
Témata: Děti, Kam s dětmi, Tipy na výlet, Prázdniny, Za zábavou, Halloween, Výlety, vodní svět, dýně, Koupání, Zoo, Karlovy Vary, kam s dětm, Atrakce, aquapark, zámek, Čestlice, Zoo Zlín, Zoo Dvůr Králové, Peklo, Ohře, Podzimní prázdniny, Pec pod Sněžkou, Santini, Krkonoše