Maminka.czTipy na výlet

Kam o víkendu s dětmi na výlet? Na letiště, safari, masopust nebo za pohádkou na zámek

Simona Procházková 3.  3.  2022
Máme pro vás sedm super nápadů na víkendový rodinný výlet, který bude bavit všechny. Ať už se vydáte na procházku do přírody, prohlídku hradu či zámku, na safari nebo masopustní oslavy, užijte si společný čas.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Masopust v Kladně

Středočeské město Kladno zve v sobotu 5. března na tradiční oslavy masopustu. Čeká vás odpoledne plné zábavy i dobrého jídla a pití. Všechno vypukne ve 14 hodin v místním divadle a chybět nebudou rej masek a masopustní průvod, se kterým se můžete vydat za tajemným příběhem řezníka Vařbuřta. Program pak zakončí koncert populární kladenské kapely Žampion. Nejen pro děti bude připravena dílnička, takže si přímo na místě budete moct vyrobit vlastní masku.

VIDEO: Tipy na březnové výlety

Vítání jara na safari

Až do neděle 20. března se můžete těšit v zoologické zahradě a safari parku ve Dvoře Králové na komentované prohlídky s průvodcem. Během nich se doslova tváří v tvář setkáte se žirafami, nosorožci, lemury nebo zebrami. Prohlídky nemají předem stanovenou trasu, průvodce od zájemců vždy zjistí, co je nejvíc zajímá, a program sestaví na míru. Navíc součástí každé prohlídky bude také soutěž o ceny. Komentované prohlídky safari jsou zdarma v rámci ceny vstupenky do safari parku a vyrážejí vždy v úterý a pátek ve 13.30 od hlavní pokladny.

Vydejte se na výlet s tajenkou

Docházejí vám nápady, kam vyrazit s dětmi na výlet do přírody? Spoustu nápadů na procházky i delší pěší výlety, které můžete podnikat kdykoli během roku a které budou bavit úplně všechny, najdete na webu velkadobrodruzstvi.cz. Takzvané výlety s tajenkou pro celou rodinu připravuje akční máma tří dětí a během trasy se vždy můžete těšit na řadu úkolů a hádanek, při kterých se pobaví i poučí malí i velcí. Jak to funguje? Vyberete si výlet, který vás láká, zaplatíte převodem symbolický poplatek a pak už si jen stáhnete vše potřebné – trasu výletu a originální scénář toho, co vás čeká, společně s dětskou mapou, doplňovačkou a dalšími praktickými informacemi. Některé z výletů jsou k dispozici zcela zdarma, jako například ty s názvy Za Napoleonovými sáněmi, S Cimrmanem a loupeživým rytířem do Letohradu nebo K zámku, za prvorepublikovými vilami a kolem přehrady do Liberce.

9 tipů na výlety s dětmi, které vás budou bavit všechny!

První prohlídky na hradě Šternberk

V sobotu 5. března se po zimní přestávce znovu otevřou brány hradu Šternberk v Olomouckém kraji, nedaleko Nízkého Jeseníku. V průběhu března si můžete přijít hrad prohlédnout každou sobotu, prohlídky budou probíhat vždy od 10 do 15 hodin. Vybrat si můžete ze dvou návštěvnických okruhů, a to Šlechtické reprezentační prostory a Život na šlechtickém sídle. Je samozřejmě možné projít okruhy oba, jelikož na sebe plynule navazují. Zajímavou atrakcí je, že každá z prohlídek bude zakončena v hradní Lichtenštejnské kuchyni, kde pro vás bude nachystáno drobné občerstvení.

Pohádková prohlídka zámku

Oblíbené pohádkové prohlídky s komtesou na středočeském zámku v Mníšku pod Brdy budou probíhat po celý víkend, tedy v sobotu 5. a neděli 6. března. Dobrodružné putování prostorami zámku bude bavit děti už od tří let. Na co se můžou těšit? Komtesa je zavede do tajuplného sklepení, kde uvidí mimo jiné víly, také ale třeba čerta. Setkají se i s dalšími pohádkovými bytostmi – Sněhurkou, Popelkou, drakem nebo trpaslíky. Na konci prohlídky si všichni prohlédnete sbírku malých princezen a princů a nachystaný bude rovněž výtvarný ateliér, kde se mohou nejen děti umělecky vyřádit. Vstupenky koupíte on-line a ideální je rezervace předem.

Exkurze pražským letištěm

Pokud vás a vaše děti láká svět letadel a všeho kolem, vezměte je na pražské Letiště Václava Havla, kde probíhají až do 27. března organizované exkurze s průvodcem. Během prohlídky se podíváte na provoz letiště na ploše, budete mít možnost vidět letecké společnosti, které si vybraly Prahu jako svou cílovou destinaci, i nové typy letadel, včetně velkých nákladních (cargo) strojů. Když vám bude přát počasí, budete moct vystoupit z autobusu a sledovat starty a přistání jen pár metrů od dráhy. Od průvodce se dozvíte spoustu zajímavých informací o letadlech a leteckém provozu, objasní rovněž, jak přesně probíhá odbavování cestujících a jaké služby letiště poskytuje. Exkurze začínají na Terminálu 2.

Velikonoční výstava ve Šluknově

Nalaďte se na blížící se svátky jara a zavítejte na velikonoční výstavu do šluknovského zámku. Probíhat tu bude až do konce dubna a přiblíží vašim ratolestem kouzelné české tradice. Prohlédnete si mimo jiné největší sbírky forem na velikonoční beránky, nádherné keramické a hrnčířské výrobky od počátku 19. století až po moderní současnost. Součástí výstavy je též přehlídka dámských kapesníčků s háčkovanou krajkou a chybět samozřejmě nebudou originálně malované kraslice, které jsou skutečně malými uměleckými díly. Seznámíte se tak s nejrůznějšími technikami zdobení velikonočních vajec.

Témata: Děti, Maminka cestuje, Kam s dětmi, Tipy na výlet, Cestování, masopust, Cestujeme, Za zábavou, zámek, příroda, Výlety, Liberec, Nízký Jeseník, Putování, Safari Parku, Hrad, Žampion, Výlet, Praha, Pohádka, Prohlídka, Mníšek pod Brdy, Šluknov, Zebra, Sněhurka
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
GALERIE: Dvojčata jsou to nejlepší, co nás potkalo! 16 celebrit a jejich dvojnásobná radost i starost
Mrázková Dita
Galerie
Je jí 23, ale vypadá na 8: Uvízla jsem v těle dítěte, říká dívka, která trpí vzácným onemocněním
Mrázková Dita
Životní příběh