Maminka.czAdvent

Tipy na výrobu domácích adventních kalendářů (i pro nešiky)! A co do nich dětem dát?

Andrea Machajdíková 5.  11.  2023
Listopad je tu a adventní čas se kvapem blíží! A tak je ten pravý čas na výrobu adventního kalendáře. Máme pro vás návody, díky kterým zvládne krásný originální kalendář vyrobit každý. Do tvorby můžete zapojit i děti, nebo jim ho večer vyrobit jako překvapení.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ozdobné taštičky

Nejjednodušší způsob, jak vyrobit DIY adventní kalendář, je pomocí dekorativních papírových sáčků nebo taštiček. Pořiďte je v designu, který se vám líbí, vložte do nich malé dárečky a sladkosti a zalepte izolepou. Na papírové pytlíčky můžete napsat datum klidně jen fixem, nebo na ně třeba nalepit popsaná papírová kolečka. Pak už jen stačí pytlíčky pomocí kolíčku připevnit na předem připravenou a nataženou šňůrku. Na šňůrku můžete kolíčkem přicvaknout i pár smrkových větviček a dozdobit kalendář světýlky. 

Klepněte pro větší obrázek

Látkové kapsičky

Skvěle vypadá i adventní kalendář vyrobený z látkových kapsiček, které můžete navěsit třeba na obyčejné dřevěné ramínko. Stačí si jen koupit alespoň dva druhy látky a trochu umět se šicím strojem. Pokud druhou podmínku nesplňujete, nezoufejte, látkové kapsičky můžete pořídit třeba v galanterii už hotové. Když máte kapsičky připravené, naplňte je malými dárečky a sladkostmi, zavažte jutovým provázkem a v různých délkách přivažte na ramínko. To můžete ještě předtím ozdobit chvojím, které připevníte drátkem (stejně jako, když děláte adventní věnec), a také různými ozdobičkami, které přiděláte tavnou pistolí. 

VIDEO: Přesný návod, jak vyrobit adventní kalendář z látkových kapsiček!

Adventní kapsář

Pokud ráda tvoříte a za šicím strojem trávíte většinu volného času, určitě pro vás nebude problém vytvořit adventní kapsář, na kterém se můžete kreativně vyřádit. Na začátku potřebujete větší kus podkladové látky, na kterou budete našívat 24 kapsiček. Kapsičky si vytvoříte z dalších látek v různých barvách s různými motivy. Z látek si vystřihnete obdélníkové nebo čtvercové tvary v různých velikostech, které budete následně přišívat na podkladovou látku. Kapsy přišijete z bočních a spodní strany tak, abyste do nich mohli svrchu vkládat dárky. Tento kalendář můžete dětem zavěsit na stěnu nebo dveře. A v případě, že předem víte, že se vám nic podobného nepodaří vytvořit, klidně si hotový kapsář pořiďte třeba na Fleru. 

Klepněte pro větší obrázek

Z ruliček od toaletního papíru

Z ruliček od toaletního papíru můžete s dětmi vytvořit ledasco, tak proč ne adventní kalendář? Zahněte horní a dolní okraje, které k sobě přilepte nebo je zalepte kolečky z papíru. Na ruličky napište nebo nalepte čísla od 1 do 24 a před zalepením nezapomeňte ruličky naplnit. Takové mini balíčky už jen provázkem zavěste na větvičku, a nebo z nich složte pyramidu ve tvaru vánočního stromečku.

Klepněte pro větší obrázek

Z papírových krabiček

Na adventní kalendář můžete využít i různě velké papírové krabičky, ať už budou od zápalek, nebo klidně od dětských bot. Všechny krabičky naplňte dárečky, pak je zabalte do ozdobného papíru, přidejte stužku a nezapomeňte na datum. Všechny krabičky můžete někam vyskládat a kolem to vyzdobit světýlky, chvojím nebo třeba vánočními figurkami. Další variantou je, že každý den dáreček s příslušným číslem schováte, dáte obdarovanému nápovědu a on ho bude muset najít. 

Klepněte pro větší obrázek

Čím kalendář naplnit?

Pochopitelně je nejjednodušší naplnit balíčky sladkostmi, ale pokud nechcete, aby si vaše děti každý vybalily čokoládu, lízátko nebo bonbóny, určitě se to dá udělat i jinak. V první řadě je spoustu "dobrůtek", které si děti klidně mohou v malé míře dopřát každý den. Je to například lyofilizované nebo sušené neslazené ovoce, ovocné tyčinky, oříšky, rozinky. Zdravé dobroty můžete doplnit i o malé dárečky jako jsou autíčka, magnetky na lednici, samolepky, puzzle, pexeso, pastelky, razítka, figurky, šumivou bombičku do koupele, Lego panáčka, tetovačky, sponky nebo gumičky

Pokud se kreativně nevyčerpáte při tvorbě adventního kalendáře, můžete ještě sama vytvořit jeho obsah. Může to být domácí mýdlo, marmeláda, granola, nebo třeba "voucher na přání" typu Dnes mě rodiče vezmou na výlet, nebo Dnes se budu moct večer dívat na vánoční pohádku. Fantazii se meze nekladou a vaše děti budou nadšené!

33 adventních kalendářů pro děti i dospěláky. Čokoládový nebo s Harrym Potterem? Pro tátu s dobrotami, pro maminky s čajem či vonnými svíčkami
Témata: Děti, DIY, Výroba, Advent, Nejlepší video, Výzdoba, adventní věnec, adventní kalendář, vánoce 2023, Nešika, Krabička, Rulička, Kapsář, Dáreček, Sladkosti, Kapsička, Kalendář