Maminka.czMateřídouška

To byl ale trapas! Co se událo našim čtenářům?

redakce 7.  10.  2021
Každý to někdy zažil. Trapnou situaci, kdy by se nejraději propadl hodně hluboko pod zem. Nakonec se těmto příhodám pořádně zasmějeme...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

DVACKA ZA VŠECHNY PENÍZE

Po vyučování jsme šly s kámoškou Klárou do jídelny na oběd a na zemi jsme uviděly dvacetikorunu. Ohnula jsem se, že ji zvednu, ale vůbec to nešlo, i když jsem se fakt snažila. Pak se pokoušela dvacku zvednout Klára, ale ani i jí se to nepodařilo.
Najednou jsme uslyšely hlasitý me smích. Byli tam kluci z pětky a měli z nás obrovskou legraci. Dvacetikorunu totiž na podlahu přilepili vteřinovým lepidlem a takhle už nachytali pár dětí před námi.
Teď s Klárou přemýšlíme, co jim provedeme me na oplátku my.


Naty, 8 let

POZOR NA PUSU!

Tenhle trapas si nepamatuju, protože jsem byla ještě hodně malá, ale několikrát mi ho vyprávěla babička. Můj tatínek doma nikdy nemluví sprostě, ale když sedí za volantem, je to něco jiného. To mu občas nějaké to slovíčko vyklouzne. Když mi byly asi dva roky, jel se mnou do supermarketu. A poslední místo na parkování, které měl vyhlédnuté a na které se zrovna chystal zajet, mu zrovna někdo vyfoukl, a tak se naštval a sprostě zakřičel. Mně se to „nové“ slovo moc zalíbilo a kdykoli jsme prý jeli na to samé místo nakupovat, křičela jsem už zdálky vesele „do pedele“, a to dokonce i tehdy, když jsem jela na nákup s babičkou. A protože babička je paní učitelka, docela se vyděsila. A to tím spíš, že jsem vlastně do té doby skoro nemluvila a tahle slova patřila mezi moje první. Myslím, že to byl docela trapas. Můj, ale i tatínkův…

Janina, 10 let

POMLOUVAT SE NEMÁ!

Psali jsme diktát a já dostala horší známku než kámoška. O přestávce jsem za ní šla a říkala jí, že si myslím, že je učitelka nespravedlivá.
Udělaly jsme stejný počet chyb, ale kámoška dostala dvojku a já trojku. Učitelka zaslechla, jak ji pomlouvám. Místo toho, aby mi vynadala, vzala oba diktáty a vysvětlila mi, proč známkovala tak, jak známkovala. A musím uznat, že měla vlastně pravdu.


Adéla, 9 let

Srandičky, které vám zaručeně zvednou náladu

Témata: Mateřídouška, Peníze, Parkování, Čtenáři, Kámoška, Janina, Příhoda, Trapas, Klár, Trapná situace, Jídelna