Maminka.czSlavní rodiče

To je doják! Královské děti na videu děkují doktorům a sestrám

redakce 26.  3.  2020
Koronavirus už se dotkl i britské královské rodiny. Tento týden královský palác oznámil, že nemoc Covid-19 chytil i následník trůnu princ Charles. Ve čtvrtek večer se na Instagramu Kesingtonského paláce objevilo roztomilé video. George, Charlotte a Louis na něm děkují zdravotníkům.

"Všem lékařům, zdravotním sestrám, ošetřovatelům, praktickým lékařům, lékárníkům, dobrovolníkům a dalším zaměstnancům NHS, kteří neúnavně pracují, aby pomohli těm, kterých se týká nemoc COVID-19, děkujeme!"

Tak by šel přeložit vzkaz, který se objevil pod videem tří tleskajících královských sourozenců. NHS je britské veřejné zdravotnictví. 

Charlotte, Louis a George se svým potleskem připojili k celonárodnímu poděkování zdravotníkům touto formou, kterou podpořil i premiér Boris Johnson. 

Británie patří mezi země, kde počet nemocných a zemřelých stoupá poměrně rychle. Také je to země, která hodně změnila svůj přístup k nemoci – ministerský předseda Boris Johnson původně plánoval, že nechá populaci koronavirem promořit. 

Pak ho ale odborníci upozornili, že by to mohlo znamenat velké množství mrtvých kvůli viru, a proto se i na ostrovech objevila přísná omezení. 

Jak slavní rodiče uspávají děti: Komu funguje tekoucí voda a komu nošení?
Hypnoporod je podobný sexu. Nejde to, když vás pořád někdo ruší

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Slavní rodiče, Instagram, Sestra, Král, Doják, Zdravotnictví, Potlesk, George, Johnson, Ošetřovatel, Máťa, NHS, Charles, Královské dítě, Ostrov, Charlotte, Palác
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče
Jen je nechte! 5 chyb, které nechte dělat dospívající děti. Proč?
Wallerová Radka
Puberta
Holčička, nebo chlapeček? Gabriela Soukalová odhalila pohlaví miminka!
Formánková Simona
Slavné maminky
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Procházková Simona
Rodina
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod