Maminka.czKuriozita

Tohle se jen tak nevidí! Teprve třídenní holčička se sama plazí, zvedá hlavičku a začíná si broukat. Podívejte se na video

Dita Mrázková 14.  6.  2023
Většina dětí se naučí plazit se kolem 7 měsíců věku. Případ, který zaznamenala novopečená maminka na svůj mobilní telefon, je neobvyklý. Nad videem, kde se její třídenní dcerka plazí, zvedá hlavičku a roztomile si něco brouká, se tají dech. Nevěříte?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Maminka Samantha Mitchell porodila svou dcerku Nyilah koncem letošního února. Ještě neuběhly ani celé tři dny od jejího narození, když se miminko samo překulilo na bříško, a co víc – začalo vydávat zvuky, krátce zvedalo hlavičku a zvědavě si prohlíželo okolí!

VIDEO: MAMINKA V PORODNICI: VYVOLÁVANÝ POROD. JAKÉ METODY SE POUŽÍVAJÍ A BOLÍ VÍC, NEŽ POROD PŘIROZENÝ?

Novopečená matka byla ohromena, když se její třídenní dcera začala chovat jako mnohem starší miminko. Jedinečný okamžik, který byl zachycen na video, překvapil i babičku, která byla v porodnici svou dceru a vnučku navštívit. 

"Moje matka byla jediná další osoba v místnosti, když se to stalo, a řekla mi, abych malou nahrála. Můj snoubenec nebyl zrovna v pokoji a vím, že kdybych to nenatočila, tak by tomu nevěřil, stejně jako všichni ostatní," řekla Samantha.

Klepněte pro větší obrázek

Ve videu Samantha nevěřícně odpovídá své matce a ptá se: "Je to normální???" Ta jí odpovídá: "Ne, jsou jí tři dny." "Mami, ona se plazí! To je neuvěřitelné!" vykřikuje Samantha...

Šokované mamince lékař vysvětlil, že se tak dělo pravděpodobně proto, že bylo miminko hladové a hledalo mámin prs. Nicméně Samantha tomu ani po třech měsících pořád nemůže uvěřit. Přece jen se miminka začínají plazit obvykle o dost později.

Rodina bude mít díky videu uchovanou neopakovatelnou vzpomínku. "Způsob, jakým má dcerka zvedla hlavičku a začala si broukat, byl prostě neuvěřitelný a nikdy na to nezapomenu," nechala se slyšet dojatá maminka.

Témata: Porod, Video, Novorozenec, Mateřství, Po porodu, Miminko, Kuriozita, Dcera, Sociální sítě, Emoce, Psychomotorický vývoj, Vývoj, mateřská láska, TikTok, vyvolávaný porod, matka a dcera, Talk, Dcerka, Bro, Holčička, Novopečená maminka, Vid, Maminka, Hlavička, Mobilní telefon