Maminka.czNaše tipy

Tohle se nám osvědčilo: Kosmetika a potravinové doplňky pro miminka

redakce 12.  7.  2019
Pro naše miminka a batolata chceme všichni to nejlepší, ať už jde o výchovu, výživu či kosmetiku. Jak se však vyznat ve velké nabídce na trhu? Máme pro vás pár reakčních tipů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Malé děti nepotřebují kvanta kosmetiky, ale když už vyplatí se vsadit na kvalitu a držet se jedné značky. Třeba výrobků Onclé, které se nám osvděčily. Doporučit můžeme například Prémiové mycí mléko na tělo a vlásky s BIO šípkovým olejem, které příjemně voní a není nijak agresivní. Ze stejné řady lze doporučit také Prémiový tělový i pleťový balzám Onclé s BIO šípkovým olejem. 

První výbavička miminka přehledně. Nekupujte zbytečnosti

Zaujaly nás tak novinky v oblasti dětské výživy, které jsme našli pod označením Viaggio d'Italia a stojí za nimi známá firma Hami. Jsou bez konzervantů a umělých barviv (jako všechny potraviny pro kojence a malé děti dle zákona), neobsahují palmový olej a jsou  obohacené o vitamín B1. Obal výrobků je certifikován logem LifeGate, které zaručuje nulový dopad CO2 na životní prostředí.

Začíná vaše miminko pomalu objevovat chutě příkrmů? Máte-li připravený vývar, sáhněte po rýžové či krupičné nemléčné kaši, která polévku ideálně zahustí. V rýžové variantě je rýže dovezená z oblasti Piemont, z provincie Vercelli, která nabízí nejširší škálu odrůd této suroviny na světě. Zrna starověké odrůdy vynikají lahodnou chutí a kulatým tvarem. Do kaše byla rozemleta na prášek, aby si na ní pochutnala děťátka již od první lžičky. Krupicová varianta pochází z oblasti Apulie, kde se rodí ta nejkvalitnější pšenice na evropském kontinentu. Je ideální pro výrobu krupicové kašičky, nebo k zahuštění pokrmů.  Řada Viaggio d'Italia obsahuje řadu dalších výrobků. 

Nutíte batole půjčovat hračky? Chyba! Víme, proč to nedělat
 
Témata: Miminko, Péče o dítě a jeho výchova, Naše tipy, Nákupní tipy, Kosmetika, Potravinový doplněk, Pšenice, Onclé, Via, Trh, Kos, Hami, Doplňky