Maminka.czSociální sítě

Tohle vědí sociální sítě o vašich dětech! Odkud? Teenagery to úplně šokovalo

redakce 4.  1.  2021
Ze závěru téhle tiskové konference naskakuje husí kůže. A nelíbí se ani hlavním aktérům. Přitom všechny informace, na které se jich moderátoři ptají, pustili do světa oni samotní. Jak jinak než přes sociální sítě. Video má na svědomí organizace Unicef a má upozornit děti a puberťáky, aby o sdílení informací více uvažovali.  

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vůbec tu nechceme hlásat, že sociální sítě jsou zlo a že by na ně děti všeho věku vůbec neměly chodit. Samy je používáme a je jasné, že se staly nedílnou součástí života. Jen je dobré s nimi umět zacházet. 

Naučit to naše děti je lepší než je životem na sociálních sítích strašit a zakazovat jim je. Proto přinášíme i tohle video, které mladé lidi v jednoduchém pokusu upozorňuje, že chránit své soukromí na sociálních sítích je nezbytně nutné. 

Je to až zarážející, ale veškeré informace získali moderátoři této diskuse z Facebooku, Twitteru, Instagramu, YouTubu, Snapchatu a WhatsAppu.

Polovina dětí zažívá šikanu na sítích! Týká se to i vašeho dítěte?

V jednoduchém pokusu děti konfrontují s jejich názory, problémy a postřehy. Dětem jsou jejich otázky trochu nepříjemné. V jednu chvíli tu padne důležitá otázka: "Odkud to vlastně všechno víte?" Další chlapec zase konstatuje: "To je zvláštní, že o mně máte tolik informací. Hodně intimních!"

A to je právě to, o co autoři videa usilovali. Mladým lidem vzkazují: "Přemýšlejte, než budete sdílet své fotky, komentáře, akce, koníčky a osobní data! Chránit své soukromí na sociálních sítích je nezbytně nutné!"

I my často ve svých článcích upozorňujeme rodiče na nebezpečí, které v sobě skrývá publikování fotografií a informací. Najdete je jak na webu, tak  v časopise Maminka. 

ČASOPIS MAMINKA

Klepněte pro větší obrázek

Aktuální číslo k mání na stáncích, na webu – stačí kliknout a zaplatit kartou, poštovné jde za námi. Můžete si ho taky přihodit k nákupu na Rohlíku.

Na titulce najdete modelku Anetu Vignerovou s malým Jiříčkem, hlavním tématem je Mé nové mateřské JÁ. Ale věnujeme se také třeba odemykání dětského talentu nebo tomu, jak konečně udělat v dětském pokoji pořádek. 

Polovina dětí zažívá šikanu na sítích! Týká se to i vašeho dítěte?

Poznáváte se? Kreslířka dokonale vystihuje, jak vypadá život ženy s malými dětmi!
Témata: Instagram, Sociální sítě, Puberta, Teenager, šok, WhatsApp, Twitter, YouTube, Diskuse, Kůže, Tisková konference, Sdílení informací, Rohlík, Teena, Jiříček, UNICEF, Puberťák, Snapchat, Facebook, Moderátor, Snap!, Součást života, Děti, Aneta Vignerová, Sociální síť