Maminka.czPo porodu

Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat

Simona Formánková 31.  5.  2022
Známá australská fitness trenérka a máma pěti dětí Chontel Duncan se rozhodla radikálně zatočit s poporodními kily. Během devíti týdnů se potýkala se spánkovou deprivací, zlomenou nohou a covidem. Přesto dokázala dostat svou postavu opět do perfektní formy.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Dělejte si jednoduše, co chcete – to je moje rada! Je mi smutno z lidí, kteří se bojí koupit si dort, nebo ho dokonce sníst! Pokud něco chceš – kariéru, životní změnu, dítě, auto, drahou zbytečnou věc, nosit make-up, obléct si bikiny, líbat partnera na veřejnosti, studovat, postavit si svůj vysněný dům – hurá hrdě do toho!" říká dvaatřicetiletá Chontel Duncan z australského Brisbane. Ta se cvičení a fitness věnuje už pěknou řádku let. Nezahálí ani krátce poté, co se stala pětinásobnou maminkou. 

Po porodu dvojčat se jí podařilo zhubnout tím, že chodila 4x týdně na lekce intenzivního intervalového tréninku (HIIT). Ty se skládají z krátkých kol intenzivních cvičení trvajících 10 až 60 sekund s více opakováními. V kombinaci s vyváženým jídelníčkem se dostala za šestapadesát dní do formy, ve které byla před otěhotněním. "S pěti dětmi to není úplně jednoduché, protože jim jsem se chtěla věnovat úplně nejvíc. Často jsem šla cvičit nevyspalá a vyčerpaná z péče o novorozená dvojčata. Chtěla jsem ale změnu, takže jsem zatnula zuby a šlo to," svěřila se Chontel.

Během dvouměsíční proměny trpěla dvaatřicetiletá maminka nejen únavou, ale navíc se potýkala s covidem a zlomenou nohou. K vypracované postavě jí pomohlo nejen cvičení, ale také vyvážená strava. Chontel prý jí 8x denně, a dokonce zveřejnila i svůj jídelníček. Na Instagramu však přiznala, že ji rychle omrzí jíst stejné jídlo, takže ho často obměňuje. „Často slýchám výmluvy, proč lidé necvičí. Často jsou to nesmysly, které je zbytečně brzdí. Ke zbavení se nadbytečných kil stačí zdravě jíst, k formování postavy ale musíte začít cvičit.“ 

Témata: Těhotenství, Porod, Po porodu, Instagram, Sport, Cvičení, Pohyb, Maminky ve světě, Inspirativní ženy, Tělo, covid, Máma, Trenérka, Zlomená noha, Dvojče, Kilo, Bikiny, Fitness, Sport na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Nebojte se nechat děti ušpinit! Tyhle "bahenní" aktivity je zabaví na hodiny
Formánková Simona
Rodičovství
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Maminka roku 2022: Má handicapovanou dceru a sama bojuje s rakovinou prsu. Jak to maminka Magda zvládá?
Peluhová Adéla
Maminka roku 2022
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy