Maminka.czRodina

Tomu jen těžko uvěříte! Američanka Courtney porodila 11 dětí během 12 let. A další je na cestě

Simona Formánková 18.  11.  2021
Courtney Rogers (36) si vždy přála velkou rodinu, protože z jedné takové sama pocházela. Když s manželem o první miminko přišli, měla obavy, zda se vůbec kdy stane matkou. Svého snu se však nevzdala a zanedlouho přivede na svět své dvanácté dítě. Podívejte se, jak tato početná rodinka zvládá skloubit život na farmě s velkým množstvím koníčků a aktivit.

Courtney vyrůstala jako nejstarší z šesti dětí a také nejstarší z dvaceti vnoučat. Být neustále obklopena rodinou si naprosto zamilovala, proto si přála žít jednou stejně. Když se v roce 2007 seznámila s Christopherem, věděla, že on je ten pravý. Zařídili si dům v Georgii, a když Courtney o pár týdnů později objevila dvě čárky na těhotenském testu, vypadalo to, že nemohou být šťastnější. 

Jejich radost však netrvala dlouho, protože Courtney krátce poté potratila. Pro oba to byla velká ztráta, ale touha po miminku jim dodávala sílu svůj sen nevzdat. Štěstí se na ně usmálo v roce 2010, kdy se jim narodil první syn Clint. „S ním šlo všechno snadno a dodal nám sebedůvěru, kterou jsme potřebovali, abychom mohli začít naši rodičovskou cestu," dodává Courtney.

VIDEO: Prosil o bratra od svých 3 let. Jeho matka podstoupila operaci, aby mu přání splnila

Když bylo Clintovi šest měsíců, zjistila Courtney, že je podruhé těhotná. Pár měsíců poté se narodil druhý syn Clay. 13 měsíců po narození Claye přišel na svět třetí syn Cade. Když mu byly pouhé 3 měsíce, objevila Courtney opět dvě čárky na těhotenském testu. Jak sama přiznává, začínala se stydět, co na to řekne jejich okolí. „Nakonec jsem tyto myšlenky ale překonala a rozhodla jsem se být vděčná za zdravá miminka a těhotenství. Uvědomila jsem si, že to není nic, za co bych se měla stydět."

Nyní mají Courtney a Chris třináct let od svatby a jejich rodinka se neustále rozrůstá. Zanedlouho přijde na svět jejich dvanácté dítě. Na svém Instagramu před pár dny dokonce oznámili, že se narodí holčička. Pár jméno nezveřejnil, ale s největší pravděpodobností však bude začínat písmenem C stejně jako u sourozenců Clinta, Clay, Cade, Callie, Cash, Colta, Case, Calena, CaydieCoralee a Caris

Vzhledem k počtu dětí je samozřejmé, že Courtney nepracuje a věnuje se výhradně rodině. Sama říká, že je na to pyšná a rozhodně by neměnila. Manželé si před šesti lety také pořídili farmu, která je jejich koníčkem i obživou. Pěstují vlastní zeleninu, chovají ovce, kozy, drůbež a prasata. Courtney navíc školní děti učí sama doma, takže času pro sebe jí opravdu mnoho nezbývá. Aktivně se stará také o Instagramový profil, kde sdílí rodinný život. „Chci nechat lidi nahlédnout do mého požehnaného chaotického života," říká. Její manžel Chris je nejenom farmářem, ale také pastorem v místním kostele. 

Témata: Galerie, Rodina, Rodiče, Miminko, Výchova, Instagram, Sociální sítě, Rodičovství, Manžel, Clint, Christo, Colt, Georgia, Cash, Courtney, Američanka, Děti, Christopher, Koníček, Case
Mohlo by vás zajímat
RECEPT: Blesková květáková polévka. Tento recept si děti zamilují
Formánková Simona
Video recept
Orgasmický porod: Je vůbec možné ho opravdu zažít?
Víchová Tereza
Hypnoporod
Na takový porod jen tak nezapomenou! Neuvěřitelné příběhy žen, které už to do porodnice nestihly
Formánková Simona
Porod
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Zpěvačka Shakira a fotbalista Gerard Piqué: Mají doma geniální dítě? Devítiletý Milan září ve všem, na co sáhne!
Mrázková Dita
Slavní rodiče
Kontryhel: zázračná ženská bylinka, která pomůže s bolestivou menstruací, při zánětech i po porodu
Procházková SimonaNovák Matějková Markéta
Bylinky pro ženy
Pavlína Jágrová exkluzivně: První trimestr byl peklo, zachránil mě přítel. Teď už si těhotenství konečně užívám!
Mrázková Dita
Slavné maminky
VIDEO: Dvě rány osudu Terezy Robinson: Ondra má těžkou srdeční vadu, zažila i porod mrtvého miminka. Jak se s tím dokázala vyrovnat?
Víchová Tereza
Podcasty
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče