Maminka.czZdraví

Toužíte být "tam dole" zase krásná a mladá? Nechte si omladit intimní partie

len 14.  4.  2023
Skončila jste s rozením a sáhla po zrcátku, abyste se podívala, co udělalo mateřství s vaším klínem? A vlastně jste to asi i tušila, protože vaginální suchost, bolestivost při pohlavním styku či inkontinence vám napovídaly, že to „tam dole“ nebude úplně OK. Ale neházejte zrcátko do žita!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Naplnila jste slovo „zázrak“ a zplodila nový život. To je prostě potřeba říct, než začneme rozebírat, jakou paseku dokážou na ženských intimních partiích napáchat opakované vaginální porody. Takže: ochablé tkáně venku i uvnitř, jizvy, pigmentace, záněty, inkontinence, vaginální suchost…

Samozřejmě je tu možnost urogynekologických či plastických operací. My ale doporučujeme nechat si tyto možnosti v záloze. Ještě je tu totiž obor estetická gynekologie, který nabízí řešení výše zmiňovaných poporodních neduhů za pomoci mini invazivních technik. Ano, je to tak – i intimní partie mají svůj anti-aging! Chce to ale specializovaného odborníka. My ho oslovili a na vše se ho vyptali.

VIDEO: Už budu! Kdy je nutná a vhodná labioplastika?

Odpovídá dermatoložka a anti-agingová specialistka MUDr. TEREZA GABRYŠOVÁ z kliniky YES Visage

Klepněte pro větší obrázek

Jaké metody používáte u omlazování intimních partií?

Podle toho, na co si klientka stěžuje. Omlazovat můžeme laserem, výplněmi nebo plasmou. Při laserovém ošetření se zákrok liší nastavením – jiným nastavením se ošetřuje stresová inkontinence a jiným nastavením uvolnění pochvy.

Co žena při ošetření cítí? A bolí to?

Ošetření laserem je bezbolestné, jen některé klientky mohou pociťovat přechodné pálení u vchodu poševního. Sezení trvá asi dvacet minut a většinou postačí jedno, výjimečně dvě s dvouměsíčním odstupem. Při zvětšení velkých stydkých pysků, kdy aplikujeme výplně, používáme v místě vsunutí kanyly injekční lokální anestezii. Při mezoterapii pak ošetřujeme místo aplikace znecitlivujícím gelem.

Mezoterapii znám jako mikrojehličkování z kosmetiky. To probíhá stejně?

Ano, při mezoterapii vchodu poševního se vpravuje kyselina hyaluronová, vlastní plasma nebo jejich kombinace. Dochází tak ke zlepšení elasticity a zvlhčování vchodu poševního a zákrok pomáhá i proti bolestivosti při pohlavním styku.

Jak dlouho trvá jedno sezení a kolik je jich potřeba?

U výplně vydrží jedno ošetření asi rok až dva, přičemž „dopíchnout“ objem je možné podle potřeby. U mezoterapie se doporučují tři ošetření v týdenních až měsíčních intervalech a poté chodit jednou ročně na udržování.

Jaká režimová opatření je potřeba po ošetření dodržovat?

Hojení trvá asi týden, proto byste po zákrocích v intimních partiích neměla mít týden pohlavní styk.

Jakou máte zpětnou vazbu od klientek?

Nejvíce k nám ženy chodí z důvodu stresové inkontinence po porodech. Klientky si hlavně pochvalují, že došlo ke zlepšení i bez operace, která jim třeba hrozila. Velmi dobrou zpětnou vazbu máme na výplně stydkých pysků, na ty se klientky rády vrací.

Můžou být ošetření laserem, výplněmi či mezoterapie alternativami k zákrokům typu vaginoplastika, labioplastika, MESH anterio a podobně?

Ani jedno z mnou výše popisovaných ošetření nezmenšuje malé stydké pysky, tam je opravdu nutné se svěřit do rukou plastického chirurga. V případech neurologické příčiny inkontinence nebo v závažných případech inkontinence doporučuji návštěvu urogynekologa.

Plastika vaginy může vyřešit zdravotní problémy i pomoci k jejímu mladšímu vzhledu

Omlazení a krása nejen pro tvář

TERAPIE PLASMOU STARTUJE REGENERAČNÍ PROCESY

Plasmaterapie je ošetření známé především jako omlazující technika obličeje. Dokáže pomoct i při intimních potížích, jako jsou vaginální záněty, suchost poševní sliznice či chronické kožní problémy v oblasti zevních pohlavních orgánů a v okolí konečníku. Aplikuje se vlastní krevní plasma klientky. V těle se tak nastartují vlastní regenerativní mechanismy: dojde ke zlepšení hydratace sliznic a také jejich pružnosti. Alternativním řešením můžou být laserové ošetření či aplikace kyseliny hyaluronové.

LASER SI PORADÍ S JIZVAMI I INKONTINENCÍ

Pomocí laseru lze zlepšit vzhled a pevnost tkání, zúžit pochvu, vyřešit problém stresové inkontinence, odstranit pigmentaci v intimních partiích či upravit nevzhledné jizvy po gynekologických operacích a po porodních poraněních.

KOLIK ZAPLATÍTE?
Jedno ošetření laserem je za 12 500 Kč.
2 ml výplně do stydkých pysků stojí 22 900 Kč.
Jedno ošetření plasmou je za 8100 Kč.
Kombinace plasmy s kyselinou hyaluronovou (5 ml) je za 11 500 Kč.


 

Témata: Zdraví, Po porodu, Mateřství, Zdraví žen, Tělo, Bolest, intimní partie, Inkontinence, Žito, Pohlavní styk, Partie, Zvětšení, Tereza Gabryšová, Laser, MEŠ, Klinika YES VISAGE, Gynekologie, Výplň, Klientka, Ošetření, Zdraví na Heureka.cz