Maminka.czTragédie

Tragické tonutí pětiletého Adámka. Záchranáři ho oživovali 35 minut, rodina prosí o pomoc

Vanda Stöckbauerová 31.  7.  2023
Obrovská tragédie postihla počátkem prázdnin rodinu malého Adámka (5). Chlapec odjížděl na koupaliště se svou sestrou, její kamarádkou a její maminkou. O několik hodin později zazvonil rodičům telefon. Zpráva, že jejich syna oživují v důsledku tonutí, pro ně znamenala obrovský šok a neuvěřitelnou bolest. Cesta k chlapečkovu uzdravení bude dlouhá a nákladná, proto rodina žádá o pomoc.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Adámek byl velmi hodný, poslušný a hlavně usměvavý malý chlapec, který miloval vše, co se kolem něj dělo. Své kamarády ve školce i kroužek fotbalu. Zažil koncert Marka Ztraceného i setkání se svými oblíbenými youtubery... Vše se změnilo 5. 7. 2023, kdy mamince s úsměvem mával, když odjížděl se svojí sestrou, její kamarádkou a její maminkou na koupaliště. Jeho slova MILUJU TĚ, MAMINKO MILOVANÁ uslyšela jeho maminka na dlouhou dobu naposled,“ popisuje tragickou událost ředitelka obecně prospěšné společnosti Život dětem Maria Křepelková.

VIDEO: Léto u vody s dětmi: Ani na chvíli z nich nespusťte oči, nabádá lektorka

Záchranáři chlapečka oživovali celých 35 minut! Adámek všem ukázal, že se nevzdává, a svou cestu si dokázal, i když za pět minut dvanáct, vybojovat. Nyní rodinu čeká velmi dlouhá a trnitá cesta k jeho uzdravení. Jak dlouho bude trvat, nikdo netuší. Rodiče ale udělají maximum, aby jejich milovaný syn zase mluvil a běhal.

Nedokáže jíst ani mluvit

Adámkovi byl zaveden PEG – hadička, kterou dostává stravu, pití i léky. Pro rodiče bude velmi důležité naučit ho znovu jíst, to znamená polykat všechno, co měl tolik rád. Bohužel ještě nefixuje oči. A i když je otevře, tak se na rodiče nepodívá.

Bazální stimulací se mu snaží maminka s tatínkem vracet vzpomínky na to krásné, co spolu zažili. Milovali jeho humor, a proto se ho snaží  láskou a humorem vracet zpět do života. Moc by si přáli, aby jejich domovem opět zněl jeho ustavičný smích a zvuk ťapkajících malých nožiček.

S dětmi u vody. Čím více lidí dítě hlídá, tím méně je hlídané! A zapomeňte na nafukovací rukávky, varuje vodní záchranář

Potřebné rehabilitace a aplikace kmenových buněk

„Bohužel bez pomoci laskavých lidí rodina není schopná udělat maximum pro jeho uzdravení. Proto moc prosí o pomoc. Adámek bude potřebovat aplikaci kmenových buněk, dlouhodobé rehabilitace, dojíždění k lékařům na kontroly. Bez auta to vůbec není možné. A pečovat o něho musí rodiče 24 hodin denně. Na to všechno rodiče skutečně finančně nebyli připraveni. Na to nemůže být připravený nikdo,“ doplňuje s lítostí Maria Křepelková.

Pro maminku s tatínkem je nejdůležitější, že jejich syn přežil a snaží se dělat pokroky, i když dobře vědí, že může přijít i krok zpět. Pevně věří, že kmenové buňky v kombinaci s hyperbarickou komorou a potom následná péče s rehabilitacemi mu pomůžou. Díky organizaci Život dětem pro chlapečka a jeho rodinu vznikla sbírka, kam může přispět každý. I drobný příspěvek může Adámkovi pomoct udělat důležitý krok vpřed.

Témata: Rodina, Rodiče, Tragédie, pomoc, Bolest, sbírka, charita, záchranář, záchrana, Uzdravení, Tonutí, YOU, Marek Ztracený, Maminka, Koupaliště, Život, PEGA, Maria Křepelková, Kamarádka, Záchranáři

Video