Maminka.czPříběhy

Tragický příběh táty, kterému zemřela těhotná manželka pár týdnů před porodem. Dcerku Miu se podařilo zachránit!

Dita Mrázková 8.  5.  2024
Tak moc se těšili na příchod prvního potomka, jenže osud to chtěl jinak. Ona se příchodu miminka na svět nedožila, on na něj zůstal sám. Dojemné video tatínka a jeho dcerky z porodnice i první společné fotografie chytí za srdce...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Matt a Melissa. Mladý manželský pár se už nemohl dočkat, až přivítá na svět své děťátko. Melissa měla za sebou už dva potraty a její cesta za miminkem tak byla hodně trnitá. Pár absolvoval umělé oplodnění a když se na testu objevily zase dvě čárky, byli oba štěstím bez sebe. V 8. měsíci těhotenství ale do jejich životů nemilosrdně zasáhl osud…

VIDEO: PODCAST MAMINKA: PŘEDČASNĚ NAROZENÉ MIMINKO

Už během druhého trimestru měla nastávající maminka potíže s obrovskou únavou a vysokým tlakem. Dostala léky, její stav se ale podle Mattových slov moc nelepšil. „Každý večer jsem jí říkal, že bychom to neměli nechat být, když měla takové potíže, ale ona nechtěla,“ řekl Matt pro magazín People. Poslední týdny tak jeho žena spala už jen vsedě na gauči. 

Pár týdnů před porodem se Melissa v noci vzbudila a lapala po dechu. Když ráno zavolala svému gynekologovi, ten ji uklidnil, že ve třetím trimestru jsou potíže s dýcháním i spánkem úplně normální. Pro klid ji ale poslal na kardiologické vyšetření.

Klepněte pro větší obrázek

To bylo 10. dubna, kdy měli manželé v plánu oslavit tříleté výročí. Když Melissa Mattovi volala výsledky, netušil ani jeden z nich, že spolu mluví naposledy. „Do telefonu mi říkala, že kardiolog měl nějaké obavy a doporučil jí převoz do nemocnice. Nezdála se mi nijak vyděšená. Dokonce řekla, že se cítí v pohodě,“ vzpomíná Matt.

Manželé se domluvili, že Matt počká u nemocnice, kam ji měla přivézt sanitka. Neměl ponětí, že v sanitce, která zanedlouho přijela a ke které se po příjezdu seběhlo několik lékařů, leží jeho žena. Stál opodál a zdálky viděl, jak na nosítka položili ženské tělo, kterému jen bezvládně visela ruka. „Ještě jsem si říkal, že to vypadá, jako by už byla ta žena mrtvá a uklidňoval se, že Melissa tohle rozhodně není, když jsme spolu před pár minutami mluvili,“ popsal Matt bolestný zážitek.

Když žádná další sanitka nepřijížděla a Melissa, které se pokoušel dovolat, nezvedala telefon, začal mít tušení. Na příjmu mu oznámili, že jeho ženu přivezli před chvílí už bez pulzu. V sanitce se ji ještě pokoušeli resuscitovat, ale Melissa svůj boj o život prohrála. Rovnou ze sanitky tak lékaři ihned zamířili na porodní sál, aby zachránili alespoň dítě.

Klepněte pro větší obrázek

To se povedlo a malá Mia spatřila světlo světa už ve 31. týdnu. Vážila však pouhých 1340 gramů. Pobývá tak pořád na novorozeneckém oddělení, kam ji chodí její tatínek denně navštěvovat. Jeho dojemné video, na kterém zaznamenal i svou dcerku, která je stále v inkubátoru, nepotřebuje žádný komentář.

Mattova rodina a přátelé založili dobročinnou sbírku, která má mladému vdovci pomoct vypořádat se s těžkým osudem. Péči o miminko převezme po příjezdu z nemocnice jeho  maminka a sestra. „Nikdy nebudu sám! Je krásné, kolik lásky a podpory ze strany svých blízkých cítím. Vkládám do své dcery velké naděje. Je to bojovnice. Doufám, že už brzy budeme doma a že společně začneme cestu k uzdravení,“ nechal se slyšet statečný tatínek.

Pětinásobný táta, kterému žena zemřela týden po narození trojčat: Moje emoce byly totálně otupělé, vzpomíná vdovec
Témata: Těhotenství, Porod, Příběhy, Rodina, Mateřství, Miminko, Psychika, Rodičovství, Rodiče, úzkost, Dcera, tatínek, Tragédie, Bolest, tragická smrt, Emoce, TikTok, Odvaha, osud, Smrt, Mia, Dcerka, Melissa, Matta, People