Maminka.czKuriozita

Transgender pár z Indie má dítě: I lidé jako my mají právo na rodinu, hájí se rodiče

Dita Mrázková 10.  3.  2023
Žhavou debatu vyvolala nedávná zpráva, kterou vyslal do světa indický transgender pár. Po sérii hormonálních zákroků se Ziya a Zahad dočkali vytouženého dítěte. Odpůrci burcovali na poplach, ale dvojice se i přes vlnu kritických komentářů dočkala také podpory.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když zamilovaný pár zveřejnil na sociálních sítích radostnou novinu, zřejmě netušil, kolik nevole vzbudí. Téma transexuality je ožehavé a rezonuje společností, v Indii o to víc. 

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: PŘÍBĚH TRANSGENDER MODELKY PETI NITKY

Klepněte pro větší obrázek

Ziya Paval se narodila jako muž, její partner Zahad jako žena. Že v tom máte trochu chaos? Chápeme, oba se totiž cítí být opačným pohlavím, oba podstoupili hormonální léčbu. Zahad je tak prvním trans mužem, který v Indii porodil dítě a pro své dítě bude tatínkem. Ziya bude zastávat roli mámy...

Zahad porodil císařským řezem a dítě, jehož pohlaví pár zatím nezveřejnil, vážilo 2920 gramů. "Konečně je čekání u konce, s radostí vítáme nového člena rodiny," nechali se slyšet šťastní rodiče. Čím však šokovali podruhé, byla zpráva, že vedení porodnice oznámili, že o pohlaví dítěte sami rozhodnou!

Klepněte pro větší obrázek

Oba ale momentálně prožívají radostné chvíle rodičovství. Na Instagramu sdílí roztodivná videa a světu vzkazují: "Tohle je náš život.. Prostě to přežijeme.. Neubližujte, i když nemilujete nebo nepomáháte..."

Na jejich stranu se na síti přidala i jedna indická celebrita, transgender herečka Negha Shanin. "I trans lidé si zaslouží rodinu," oponovala všem zlým jazykům. A novopečení rodiče se přidali: "Ano, i lidé jako my mají přece právo na rodinu." 

Transgender je člověk, který se neidentifikuje s pohlavím, které získal při narození. Tito lidé mohou být transsexuálové nebo genderqueerové. Transgender – transsexuál má vrozenou dispozici, která je příčinou rozporu mezi psychickým a tělesným pohlavím. Bývá způsobena nerovnováhou hormonů již v těle matky během těhotenství. Většina těchto lidí chce podstoupit změnu pohlaví.
Transgender – genderqueer má proměnnou identitu a není vyhraněně mužský nebo ženský. Podstupuje často hormonální léčbu nebo chirurgické zákroky.
                                                                                                       Zdroj: www.superia.cz

Témata: Porod, Láska a vztahy, Rodina, Rodičovství, Instagram, Kuriozita, Rodiče, Životní příběh, Zajímavosti, Herec, Plodnost, Umělé oplodnění, Odvaha, Hormonální léčba, Kritika, Indie, názor, transgender, hazard, Děti, PRÁV, Pár, Zahad, Rod, Právo