Trápí vás malý upír? Nejste jediná!

Máte občas pocit, že vaše miminko přišlo na svět jen proto, aby z vás vysálo všechnu životní sílu? Stává se vám, že na konci svých psychických i fyzických sil přemýšlíte o tom, že asi nejste dobrá matka, když myslíte na vraždu či sebevraždu? Nejste jediná! Nejlepší způsob, jak to přežít, je vydržet!
Komerční článek
17. 5. 2016
Trápí vás malý upír? Nejste jediná!

Vydržet a neztratit při tom smysl pro humor! Nejste jediná maminka, kterou při věčných peripetiích s uspáváním a krmením miminka přepadají černé myšlenky. Úpornost, s jakou si miminka vynucují soustavnou pozornost je neuvěřitelná. Nekonečné uspávání všemi možnými způsoby, bez náznaku uspokojivého výsledku je frustrující a vyčerpávající.

Je důležité uvědomit si, že v tom nejste sama. S tímto problémem bojuje minimálně 7 maminek z 10. Možná vás na tato úskalí mateřství nikdo nepřipravil, v příručkách o mateřství se píše jen o nekonečné a všeobjímající mateřské lásce, která po porodu pomůže překonat všechna úskalí mateřství a soustavné péče o dítě. Důležité je, že pokud máte pocit, že ona všeobjímající mateřská láska jaksi nepřichází, že miminko vnímáte jako vetřelce, upíra, který z vás kromě mateřského mléka vysává i poslední zbytky životní energie, je to v pořádku. Není to nic nepatřičného. Několik měsíců pláče a křiku při každém pokusu nechat dítě spát v jeho postýlce samotné bez toho, abyste ho objímala, poponášela, houpala, hladila, konejšila ho – zkrátka, byla mu permanentně nablízku – takový režim by nevydržel ani Terminátor. Ani v ideálním případě, kdy se v péči o dítě můžete střídat s jeho tatínkem se to ve zdraví nedá vydržet.

Zásadní je, že nemusíte mít obavy z toho, že nejste dobrá matka. Až se situaci naučíte zvládat, mateřská láska se dostaví se všemi radostnými pocity, které od mateřství čekáte. Pokud nepatříte mezi šťastné 3 matky z 10, které mají dítě, které celou miminkovskou fázi života prospí, nezbývá vám, než se smířit s tím, že to musíte vydržet a bez ztráty humoru se naučit s tím bojovat.

Internet je plný návodů, jak uspat miminko – hledejte, zkoušejte a buďte trpělivá. Je tu metoda využití tzv. bílého šumu, přejíždění papírovým kapesníkem po obličeji dítěte podle známého videa z youtube, rady maminek například na najdete zde na webu promaminky.cz, či Estivillova metoda popsaná v knize Dětská nespavost, kterou napsal Eduard Estivill.

Pokud potřebujete psychickou podporu, neváhejte vyhledat psychologa – poradí vám, jak se s vašimi pocity a únavou vyrovnat. A důležité je i vyměňovat si zkušenosti s jinými maminkami – tak kromě dobrých tipů na vaše mateřské problémy získáte důležitý pocit, že být z péče o miminko smrtelně unavená není jen váš problém, ale zcela obvyklý jev. Inspiraci, užitečné rady, informace a maminkovská diskusní fóra najdete například na www.promaminky.cz, kde se můžete poradit s odborníky v Poradně.Mohlo by vás zajímat
Nejkrásnější jarní a velikonoční věnce. Návod, jak je vyrobit
Připravte dětem domácí "pribináček" za pár korun. Poradíme vám, jak na to
Marek Herman: Trvám na tom, aby až do roku a půl byla u dítěte hlavně maminka
Musíte vyzkoušet! Nejlepší trik, jak snadno vyfouknout vajíčko

Video

Rajskou omáčku milují děti i dospělí. Tento recept zvládne každý

Horoskopy

Blíženci I když virová epidemie už pominula a o slovo se konečně hlásí jaro, nemoc postihne někoho z vašich…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Leona, Leontýna, LeontinaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu