Maminka.czCelebrity

Traumata, mimoděložní těhotenství či neplodnost. Které celebrity adoptovaly děti?

Lenka Knápková 27.  8.  2023
Nepoštěstilo se jim mít vlastního potomka nebo se zkrátka rozhodly nabídnout domov dětem, které to v životě neměly lehké. Které slavné celebrity mají adoptované děti?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Klepněte pro větší obrázek

Madonna

Popová hvězda má celkem 6 dětí. Má biologickou dceru Lourdes a syna Rocca. Další čtyři adoptované děti pocházejí z Malawi. Jako prvního si zpěvačka osvojila syna Davida, krátce poté stejně starou dceru Mercy a k nim přibyla ještě dvojčata Esther a Stella. Madonna v Africe financovala stavbu několika škol a angažuje se v boji s tamní chudobou a hladem.


Klepněte pro větší obrázek

Nicole Kidman

Nicole Kidman kvůli zdravotním důvodům nebyla schopná donosit miminko, dokonce prodělala mimoděložní těhotenství, a tak se s tehdejším partnerem Tomem Cruisem rozhodla děti adoptovat. Osvojili si syna Connora a dceru Isabellu. Se svým současným manželem má dvě dcery Sunday a Faith, které jim odnosila náhradní matka.

Obě adoptované děti žijí vlastní životy a jsou úspěšné na sociálních sítích.


Video: O čem se mlčí: Neplodnost a umělé oplodnění

Klepněte pro větší obrázek

Kristin Davis

Stejně jako její nejznámější role Charlotte ze seriálu Sex ve městě i Kristin neměla na muže moc štěstí. Z mateřství prý měla dlouhé roky strach, a tak vyčkávala. Nikdy se nevdala a zůstala svobodnou maminkou. Adoptovala dvě děti, a to dceru Gemmu Rose a syna Wilsona.


Klepněte pro větší obrázek

Sandra Bullock

Herečka těsně před padesátkou zavrhla možnost přirozeného otěhotnění a vydala se raději cestou adopce. Osvojila si syna Louise a dceru Lailu. Obě děti jsou jí nyní velkou oporou, před pár dny totiž podlehl nemoci ALS její partner Bryan Randall. 


Klepněte pro větší obrázek

Hugh Jackman

Sám Hugh zažil v dětství velké trauma, když mu bylo 8 let, matka náhle odešla od rodiny. Otec se musel v tu chvíli sám starat o pět dětí.

Po několika neúspěšných pokusech o vlastní potomky se Hugh s manželkou herečkou Deborrou-Lee Furness rozhodl dítě adoptovat a nyní mají syna Oscara Maximiliana a dceru Avu Eliot. 


Na další celebrity, které také adoptovaly děti, se podívejte do fotogalerie.

Znáte někoho ze svého okolí, kdo adoptoval dítě nebo je adoptovaný? Napište nám své zkušenosti. 

Cesta k adopci je dlouhá, posteskla si před časem moderátorka Adela Vinczeová. Dnes už je ale hrdou maminkou! Které další osobnosti adoptovaly dítě?

Témata: Slavné maminky, Životy slavných, Syn, Dcera, Děti slavných, Celebrity, Plodnost, Hollywood, domov, Afrika, Lee, Malawi, Madonna, Hugh Jackman, Sex ve městě, Trauma, Connor, Tom Cruise, Isabella, Stella, Kristin Davis, Wilson, Esther, Isa, ALS