Maminka.czTipy na čtení

Třikrát Maja Säfström: Její ilustrované atlasy zvířat budete také milovat

6. 3. 2021
Znáte Maju Säfström? Její knížky by vás mohly zaujmout hned z několika důvodů. Jsou vtipné, baví předškoláky i školáky, které jen tak něčím nezaujmete, jsou chytré a přitom se vejdou i do malého batůžku.

Výtvarnice a architektka Maja Säfström žije ve Stockholmu, kde také provozuje designový obchůdek. Její první kniha, Ilustrovaný atlas neobyčejných faktů o zvířatech, vyšla v roce 2016 a setkala se s velkým ohlasem po celém světě.

Zaslouženě také získala mnohá ocenění a práva na její vydání byla prodána do téměř dvaceti zemí. Maja od té doby vytvořila další dvě pokračování – jedno zaměřené na pravěké tvory a druhé o zvířecích mláďatech. Všechny tři si díky vydavatelství Albatros můžete pořídit i v češtině, což rozhodně doporučujeme. 

Mazej na vzduch! Pět knížek, díky nimž děti spolehlivě vylákáte do přírody

Věděli jste, že chobotnice má tři srdce? Že pštros neumí couvat? Že včely nikdy nespí? Nebo že se tučňáci smějou, když je někdo lechtá? Tato a mnohá další fascinující fakta ze zvířecí říše podaná s vtipem a lehkostí najdete v bohatě ilustrované knížce od populární švédské umělkyně nazvané Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech. 

Následoval Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech. Věděli jste, že malé žirafy při narození padají z dvoumetrové výšky? Že malé koaly se zpočátku živí matčiným trusem? Že se mořští koníci nerodí mamince, ale svému tatínkovi? Nebo že veverčata mají mléčné zoubky stejně jako děti? Připravte se na koncentrovanou dávku překvapivých informací podaných s vtipem a lehkostí :)

Máte co číst? Vyšla nádherná Archistorie, Dan Brown pro děti a příběh autisty Matěje

A do třetice? Jistě. Nedávno vyšel Ilustrovaný atlas nejpodivnějších pravěkých tvorů a je povedený úplně stejně jako jeho předchůdci. Je to vskutku úžasná sbírka zajímavostí ze světa prehistorických zvířat. 

Zapomeňte na dinosaury! Na Zemi v minulosti byli ještě pozoruhodnější tvorové. Třeba želvy s extra dlouhými krky a opancéřované ryby velké jako autobus! Kdo měl pět očí, čí tlama se podobala záchodovému prkénku a kterému ptákovi nikdy nenarostla křídla? Vraťte se zpátky v čase za úžasnými zvířaty, na které je i ta nejbujnější představivost krátká!

Mezi matkami a dětmi vzniká bariéra v podobě mobilního telefonu, tvrdí psycholožka
Brutálně upřímné momentky? Ano, protože přesně takové mateřství je
Témata: Předškolák, Knihy pro děti, Tipy na čtení, Knihy, Tipy na dárky, Piknik, Knížka, Zvíře, Batůžek, Atlas, Deka, Země, Stockholm, Albatros, Lehkost, Maja, Tvor, Zavazadlo, Výlet

Mohlo by vás zajímat
Velikonoční nádivka se špenátem. I bez masa může chutnat skvěle
Jak vyzrát na dětskou koliku? Tipy, čím miminku okamžitě ulevit
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Připravte dětem domácí "pribináček" za pár korun. Poradíme vám, jak na to
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?

Horoskopy

Blíženci Naučte se poslouchat vnitřní hlasy, díky tomu se posunete mnohem dále. Asi byste měli věřit na nezvyklé…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Julius, Július, Julian

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné