Maminka.czKuriozita

Trojnásobná maminka porodila 6kilové dítě! Myslela jsem si, že mi z břicha vytahují batole, vzpomíná na porod císařským řezem

Dita Mrázková 1.  12.  2023
Novorozenec, který vypadá, jako by mu byl rok. Přesně to se honilo hlavou těsně po porodu nejen jeho mámě, ale i nemocničnímu personálu. Holčička, která vážila téměř dvakrát víc než průměrný novorozenec, se stala hned po narození světovou senzací!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Američanka Christine Corbitt je zkušenou maminkou dnes už čtyř dětí. Když čekala to poslední, měla sice o něco větší bříško než u předchozích těhotenství, nikdy by ji ale nenapadlo, že porodí šestikilové dítě.

Christine vzpomíná, jak slyšela smích lékařů, když jí po porodu císařským řezem ukazovali její novorozenou dcerku. "Když jsem pak malou viděla, vypadalo to, jako by mi z břicha vytáhli batole," nechala se slyšet.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: VYŠETŘENÍ PŘI TĚHOTENSTVÍ

Malá Carleigh hned po porodu čelila novorozeneckému diabetu a musela si nějaký čas pobýt na jednotce intenzivní péče, aby mohli lékaři sledovat hladinu cukru v krvi. Nízkou hladinu způsobila právě její porodní váha. Holčička totiž vážila téměř dvakrát více než průměrný novorozenec. 

Klepněte pro větší obrázek

Však také malé velké Carleigh musela její máma pořídit oblečení pro devítiměsíční miminka. Stejný problém měla i s plenami, které musela přikoupit v mnohem větší velikosti. 

Klepněte pro větší obrázek

Však už má čtyřnásobná maminka v počtu dětí jasno. "Skončila jsem, páté dítě už raději nechci," řekla se smíchem Christine.

Doma porodila pětikilové dítě! Byli u toho manžel, syn i dcera
Témata: Batole, Novorozenec, Porod, Miminko, Mateřství, Kuriozita, Rodičovství, Dcera, Zajímavosti, Císařský řez, Děti, Christine, Světová senzace, Maminka, Holčička, Máma, Břicho