Maminka.czRodičovství

Trojnásobný táta vstává denně ve čtyři ráno, aby se jeho žena mohla vyspat. "Je to jediné břímě, které z ní můžu sejmout!"

Dita Mrázková 31.  1.  2024
Zná to každá novopečená máma. První dny po porodu doma můžou být mnohdy hodně krušné. Kvalitní spánek? To je jedna velká neznámá. Když se ale nočního vstávání k miminku ujme táta, to je pak jiná!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

"Co bych za to tenkrát dala, kdyby tě tvůj táta aspoň dvakrát týdně vzal s kočárkem ven. Nezapomeň, že za nás žádné automatické pračky ani jednorázové pleny nebyly. A aby chlap vstal v noci ke řvoucímu dítěti? Tak to by byl hodně podezřelý," řekla kamarádce nedávno s lehkou nadsázkou její maminka. 

Kamarádka je trojnásobná máma, děti má ve věku od 3 do 11 let. S pomocí drahé polovičky to má však vcelku podobné jako její máma. Nejmladší dcera začala chodit do školky. Prostřední syn je prvňák, nejstarší chodí do 4. třídy. Do toho kamarádka začala pracovat na půl úvazku. Když je dcerka nemocná, nikdo jiný než maminka s ní doma nezůstane. Úkoly s prvňáčkem dělá také ona. A nejstaršímu synovi dělá taxikáře na kroužky... Hádejte kdo?

VIDEO: MODERÁTOR MARTIN ČERMÁK A JEHO PRVNÍ CHVÍLE S MIMINKEM:

Vysvětluje to tím, že její muž přece vydělává, aby je všechny uživil, takže by ji ani ve snu nenapadlo mu říct o pomoc. Osmihodinový spánek? Která máma si tenhle luxus může dovolit? Přesto se ale najdou tatínkové, kteří se rádi ujmou pomoci své ženě, a aniž by jim někdo držel nůž pod krkem, denně chodí na procházku se psem i s kočárkem, denně si hodinku dvě najdou čas na hraní s potomkem, a ještě při tom vyluxují a udělají večeři.

Dokonalým příkladem této rodičovské týmové práce je manžel trojnásobné maminky Eden Kim. Ta se coby čerstvá trojnásobná maminka rozhodla pochlubit svou drahou polovičkou, a vyjádřit tak vděk za jeho neuvěřitelnou podporu. Důvod je prostý. Její muž Jonathan, přestože vstává ráno do zaměstnání, se totiž ujal nočního vstávání a krmení jejich nejmladšího potomka.

"Od té doby, co se nám narodila dcerka, se manžel stará o to, abych každý den spala osm hodin, což znamená, že on obvykle vstává ve čtyři," svěřila se Eden. Přiznala, že zpočátku se cítila provinile, ale její manžel ji ujistil, že to nedělá proto, že musí, ale proto, že chce.
"Je tolik břemen, která neseš ty a která já nést nemůžu. Nedostatek spánku a ponocování s dítětem je jediné břemeno, které z tebe mohu sejmout," řekl prý své milované ženě.

A aby toho nebylo málo, odpoledne se z něj stává táta na plný úvazek pro změnu dvěma starším synům. S těmi nejradši vyrábí vše potřebné do jejich nového domu. Spousta sledujících tak Eden, respektive jejímu dokonalému muži vystřihla hned několik poklon a uznání. "Fenomenální otec! Vaši chlapci mají velké štěstí, že mají tak skvělý vzor," psali mamince lidé pochvalné komentáře.

Jak jste na tom vy? Máte doma rozdělené úlohy? Zapojte se do diskuse na našem Facebooku, vaše názory nás zajímají.

Krmení, přebalování, uspávání. Je to opravdu jen úloha matek?
Témata: Děti, Porod, Láska a vztahy, Rodičovství, Mateřství, Miminko, Po porodu, Rodina a vztahy, Spánek, Rodiče, Kočárek, tatínek, Otec, mateřská láska, Otcové, Emoce, Nejen pro tatínky, Moderátor, Jonathan, Martin Čermák, Eden, Facebook, Vstávání, Táta, Máma, Kočárky na Heureka.cz