Maminka.czKam s dětmi

Turnaj v deskovkách, výstava o Krtečkovi nebo den plný sportu a zábavy? 7 tipů na skvělé rodinné výlety na víkend

Simona Procházková 9.  9.  2022
Začalo sice září a každodenní všední kolotoč povinností, to ale vůbec neznamená, že byste měli rezignovat na společné zážitky a rodinné výlety. Hledáte inspiraci, kam se společně vypravit o víkendu? Máme pro vás tipy na výlety do přírody, za sportem, zábavou i kulturou.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Rodinný turnaj v deskovkách

Přijďte si zahrát moderní deskové hry. Populární festival Albi Game Day proběhne o víkendu 10. až 11. září v Praze na Starém Městě a bude zasvěcen právě deskovkám. Začíná se vždy dopoledne v klášteře minoritů sv. Jakuba a končí až večer. Připraveno k vyzkoušení je přes 40 her, mezi nimi úplné novinky. Po celý víkend vás čekají turnaje a soutěže o zajímavé ceny. K tomu občerstvení i možnost zahrát si přímo s autory některých deskovek. Pro děti bude připravena zábava v dětském koutku. Tak hoďte starosti za hlavu a přijďte se s rodinou pobavit. A pozor, vstupné se neplatí.

VIDEO: Tipy na zářijové výlety

Vypravte se za indiány

Chcete prožít nevšední den plný zážitků a něčemu novému se přiučit? Vydejte se s dětmi na hrad Točník a staňte se rudými bojovníky. Po celý víkend tady bude probíhat dobrodružná akce Indiáni z Točníku. Co všechno vás na hradě čeká? Vyzkoušíte si lukostřelbu nebo házení tomahavkem, zasoutěžíte si v Setonově indiánském běhu, prověříte své znalosti přírody, například při stopování zvířat. Jak jste na tom kupříkladu s rozděláváním ohně bez sirek? Zvládnete to? Pak se můžete zúčastnit zajímavého soutěžního klání. Chybět nebude ani indiánské malování na obličej.

Rodinný běh o super ceny

Vyběhněte si společně pro celodenní vstupenku do Vodního světa v Aquapalace Praha a podpořte v těle zdravého ducha. Zúčastněte se Rodinného běhu ČEZ Aquapalace, který se uskuteční v sobotu 10. září, a to za účasti celebrit. Nezáleží na tom, zda budete v cíli první, nebo poslední. Důležité je zúčastnit se, vyhrává totiž každý, kdo dokončí běžecký závod. Běh je určen pro všechny věkové kategorie, trasa dlouhá necelých sedm kilometrů začíná v Centrálním parku u metra Opatov a končí v Čestlicích u Aquapalace Praha. Registrovat se můžete on-line nebo na místě, startovné je zdarma. Užijete si běh nebo procházku v přírodě a čeká vás více než lákavá výhra v podobě celodenní vstupenky do Vodního světa, kde si můžete užít spoustu zábavy. Po celé září mají navíc do Aquapalace babičky a dědečkové starší 60 let vstupné jen za korunu, tak je vezměte s sebou.

Kam s dětmi na kole? Toto jsou tipy na úžasné a nenáročné cyklostezky v okolí řek, které zvládne každý

Pojďte si společně hrát

Předpověď počasí na víkend není moc příznivá. Pokud se vám nebude chtít ven, vyrazte do zážitkového světa v hračkářství Hamleys se spoustou senzačních atrakcí, které vás vrátí do dětských let. Pobaví se tu všichni, od batolat po teenagery i samotné rodiče. To své si najde úplně každý, děti si mohou vyzkoušet spoustu úžasných hraček, svézt se na benátském kolotoči či tobogánu, projít se v zrcadlovém bludišti se zvukovou kulisou a laserovými efekty, vyzkoušet virtuální realitu, nejmodernější arkádové hry v Game City i laser game arénu. Předškoláci si mohou užít vzrušující atmosféru na závodním automobilovém okruhu a závodit se sporťákem nebo se stát součástí stavebního projektu. Vstupy na jednotlivé atrakce můžete zakoupit samostatně nebo využít novinku – Hamleys Pass, univerzální vstupenku na všechny atrakce za nejvýhodnější cenu.

Sezóna vinobraní začíná

Slavnosti vína právě začínají na mnoha místech, tak buďte u toho. Víno samozřejmě patří zejména k jižní Moravě, která má bohatou vinařskou historii, vinobraní se ale konají i na jiných místech Česka. O tomto víkendu se můžete vydat třeba na Královopolské vinobraní do Brna. Kromě možnosti ochutnat víno, popovídat si s vinaři a dozvědět se tak něco o jejich víně je připraven také bohatý program pro velké i malé. Rytířské turnaje, taneční vystoupení folklorních souborů, cimbálová muzika, zábavní atrakce pro děti, ohňová show, na to vše a mnohem více se tam můžete těšit. Samozřejmostí je také spousta dobrot k zakousnutí.

Kam v Praze s dětmi? Vypravte se za dinosaury, medúzami, Spider-Manem nebo Shrekem

Pokud to do Brna máte daleko, můžete v sobotu 10. září navštívit vinobraní na zámku v Roudnici nad Labem. Kromě ochutnávek vína a burčáku budou po celý den probíhat koncerty a pěvecká vystoupení, výstava historických vozidel i okružní jízdy historickým autobusem. Prohlédnout si samozřejmě můžete zámek a celý zámecký areál. Celodenní program začne příchodem průvodu praotce Čecha, který má připomenout hostům, že se vinobraní odehrává pod památnou horou Říp.

Do světa fantazie Julese Verna

Jste vy nebo vaše ratolesti milovníky mystiky, fantazie a nesmrtelných knížek Julese Verna? Pak by vaší pozornosti neměl uniknout Svět fantazie Julese Verna nedaleko Pernštejna na Vysočině. V malebné obci Černvír najdete nejen nejstarší krytý dřevěný most na Moravě a kostel Nanebevzetí Panny Marie, který patří k nejpozoruhodnějším stavebním památkám u nás, ale objevíte zde originální fantasy muzeum s exponáty inspirovanými tvorbou Julese Verna, Karla Zemana a Karla Čapka, které založil divadelní a filmový kaskadér, výtvarník, milovník sci-fi a fantasy tematiky Tomáš Krištof. Ten tvoří díla nadlidských rozměrů s důrazem na detail a základním kamenem plastik je industriální odpad – železo, hliník, plasty, polystyren, dřevo nebo sklo. Muzeum je pravidelně otevřeno jen během letních prázdnin, pro skupinku si ale můžete předem domluvit návštěvu i kdykoli jindy.

Expozice Krteček na zámku Dobříš

O víkendu budou na středočeském zámku Dobříš otevřeny francouzský park a přilehlá oranžérie (někdejší skleník). Právě v té najdete interaktivní výstavy o lese a vodě, které poučí i pobaví celou rodinu, stejně tak jako nádherná a hravá expozice o Krtečkovi. Dozvíte se mnoho nového o spisovateli Zdeňku Milerovi a jeho slavné pohádkové postavičce Krtečkovi. Potěší jistě nejen malé návštěvníky. Na výstavních panelech si přečtete biografické informace i zajímavosti ze života Krtečkova „tatínka“, uvidíte autentické skici, které předcházely slavným večerníčkovým příběhům, a nechybí ani technické a neméně zajímavé informace o realizaci animovaného filmu. Především děti ocení několik Krtečků v životní velikosti, sedátka s Krtečky, typické červené autíčko i výtvarný koutek, kde si Krtečka s kamarády mohou vymalovat. Expozice Tajuplný les a Voda v další části oranžérie jsou jak poučné, tak zábavné a zaujmou všechny generace. Uprostřed expozice je hravý stůl s křížovkami, hádankami a rébusy, spoustu věcí si vyzkoušíte „na vlastní kůži“, třeba jaké to bylo tahat ledové kry za dob starého ledařského řemesla.


 

Témata: Kam s dětmi, Děti, Tipy na výlet, Cestování, Sport, zábava, Za zábavou, Výlety, příroda, zámek, aquapark, výstava, Cestujeme, Karel Zeman, Výlet, Roudnice nad Labem, Burčák, Krteček, Rodinný, Praha, Opatov, Vinobraní, Aquapalace Praha, Česká republika, Staré město, Sport na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
GALERIE: Královna Alžběta, milovaná babička a prababička. Podívejte se na dojemné fotky s vnoučaty plné emocí
Procházková Simona
Královská rodina
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Slavné české topmodelky ukázaly své dospívající syny: Který je kopií své mámy?
Mrázková Dita
Slavné maminky
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec
Tyhle reakce tatínků vás zaručeně rozesmějí! Jak vypadají těsně po narození svého dítěte?
Formánková Simona
Galerie