Maminka.czZdraví

Tvoje máma nechodí běhat ani cvičit do fitka? Takže je tlustá?

Je to tak, doba se mění a tlaku společnosti se dá jen těžko odolat. Pamatujete si ještě, jak se pár vašich „nezávislých“ přátel vzpíralo třeba mobilům?! „Nechci ho!“ „Nepotřebuju ho!“ „Soukromí mi nevezmou!“ Vzpomeňte si, jak dlouho to těm bojovníkům za svobodu vydrželo. Netrvalo dlouho a už na nás útočí další fenomén. Šíří se možná potichu, ale šíleně rychle, a zasahuje tak ještě před nedávnem úplně normální lidi. Je to BĚHÁNÍ!!!!
Komerční článek
18. 10. 2012
Tvoje máma nechodí běhat ani cvičit do fitka? Takže je tlustá?

Vyhněte se jim, jestli víte jak (a založení nové komunity v kanálovém systému vašeho města neplatí), ale ono to skoro nejde. Běžci jsou všude. Mladí, staří, tlustí, tencí, muži, ženy a věřte nebo ne, dokonce už i maminky. Výjimkou nejsou ani takové, které posadí své děti do sportovního kočáru a jen tak z plezíru si s nimi střihnou třeba půlmaratón. Klobouk dolů především před těmi, které se ani po narození dítěte nerozhodly přestat myslet i na sebe. A že jich je.

Proč běhají? Proč podlehly té nové bláznivé vlně? Jednoznačně proto, že běhání má skoro samé plusy. Hubnutí a celkové vylepšení fyzické kondice je nasnadě. Tady není o čem mluvit. Ale možná ještě šťavnatější odměnou je to úžasné pročištění hlavy. Ta báječná úleva po všech denních starostech. Kdo nezkusil, neuvěří.

Chce to ale samozřejmě pořádnou vůli, aby člověk vůbec vyběhl. Proto se i ženy sdružují a běhají nejen v přírodě a po parcích společně. Podporují se a táhnou dál. A když třeba potkáte takový adidas women all star team, určitě je nepřehlédnete. Tyhle holky a mladé paní většinou nepodcení ani styl oblékání.

Trika, sportovní soupravy nebo boty se dají totiž pěkně ladit dohromady a nikde není řečeno, že ženská v pěkně vydesignovaném sportovním outfitu musí po sportu vypadat jako zmoklá slepice. Podobné hadříky v sobě mají navíc zabudované velmi sofistikované systémy. Proč myslíte, že většina sportovních ikon současnosti má v každičkém kusu svého oblečení systém ClimaCool od adidas? Ty fajnovky by si ho jen těžko natáhly, kdyby si nebyly jisté, že se v tom budou cítit dobře.

Takové oblečky jednoduše dýchají s vámi a než se vy po těch pár kilometrech vydýcháte, jste v suchu. Teda jestli vás zrovna nechytil nějaký lijavec :-)

Netáhne vás běhání? Nevadí, můžete se připojit k týmovému tréninku ve sportu, který je vám nejbližší. Jen gaučing tady nenajdete. Stále jste nepodlehla? Během infikovaní lidé vás nenakazili a jejich důvody vám připadají přiblblé? Tak to radši děti neposílejte do školky ani do školy. Buďte si jistá, že i mezi nimi se dřív nebo později tohle téma provaří. A pak se klidně může stát, že vám dítě přijde domů s pláčem, protože neobstálo při legitimním výslechu svých kamarádů: „Tvoje máma nechodí běhat ani cvičit do fitka? Takže je tlustá?“

Více informaci zde.

Témata: Zdraví
Mohlo by vás zajímat
Navýšení přídavků na dítě i rodičovského příspěvku. Co dalšího schválila vláda?
Plánovaný domácí porod skončil tragicky. Miminko zemřelo
Fotka, která bolí. Nejtěžší popáleninové úrazy hrozí „vagonářům“
Jste  těhotná a zadýcháváte se? Za dušnost v těhotenství mohou také hormony!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu