Maminka.czŽivotní příběh

Týden před porodem prodělala aneurysma mozku, a neprožila tak první společné okamžiky s dcerkou. Jak se jí daří dnes?

Dita Mrázková 29.  8.  2023
Kóma, akutní císařský řez, pět operací mozku, dlouhodobá rekonvalescence... Přesně takový scénář zažila nastávající maminka v 9. měsíci těhotenství. Na Instagramu sdílela svou radost a očekávání příchodu dcerky na svět, jenže ten nebude mít nikdy v paměti. Jak je na tom statečná Jackie dnes?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

 

Jackie Miller James je 35letá kalifornská influencerka, která ještě nedávno sdílela na Instagramu mimo jiné i své těhotenské momentky. Na svou dcerku se už moc těšila – stejně jako její manžel Mark a zbytek rodiny.

"Třetí trimestr byl zajímavý. Zjišťuji, že mám chvíle strachu a úzkosti, které jsem ještě neměla, mnoho slz a frustrace z toho, že se cítím nepříjemně a taky že se všechno změní. Je zvláštní být na jednu stranu nadšená a cítit se připravená, ale zároveň být nervózní a nejistá sama sebou. Ale jak výjimečné jsou chvíle, kdy vylezu ze sprchy a opravdu si najdu čas, abych se s úžasem podívala do zrcadla, čeho je moje tělo schopné, že naše holčička je uvnitř mého bříška! Je to absolutně emotivní horská dráha," napsala k jedné fotografii Jackie.

VIDEO:  Intimní záběry z porodního sálu: Takhle probíhá císařský řez

Jenže místo radostných emocí přišla studená sprcha. Pouhý týden před porodem Jackie utrpěla mozkové aneurysma, které mělo za následek krvácení do mozku. Jackie zkolabovala, ale naštěstí ji našel Mark a ihned ji odvezl do nemocnice. Tam museli lékaři provést akutní císařský řez, aby zachránili život malé holčičky. Její maminka musela ale zůstat několik týdnů v umělém spánku.

Klepněte pro větší obrázek

Zatímco její dcerka zůstala kvůli traumatickým událostem při porodu na jednotce intenzivní péče, Jackie podstoupila pět operací mozku. V té době její nejbližší sdíleli dojemnou fotografii, na které je maminka v umělém spánku, napojená na přístroje a s novorozenou dcerkou na prsou. Její manžel a zbytek rodiny trávili veškerý čas střídavě u dítěte i u Jackie, která bojovala o život.

Klepněte pro větší obrázek

"Kdyby Jackie s miminkem dorazila do nemocnice o pár minut později, pravděpodobně bychom přišli o oba. Místo toho však Jackie každý den pokračuje v boji o život a my jsme optimističtí, že díky tomu, že je obklopena odborníky a moderními metodami lékařské léčby, může porazit nepřízeň osudu. I když cesta bude dlouhá, jsme odhodláni přivést Jackie domů k její dceři a manželovi," stálo v prohlášení rodiny.

Po několika týdnech lékařsky navozeného umělého spánku se novopečená maminka konečně probrala. Její rodina potvrdila, že Jackie je při vědomí a nedávno byla převezena do jedné z nejlepších neurologických rehabilitačních nemocnic v zemi. "Lékaři byli po nejnovějších testech, číslech a hodnoceních spokojeni a konstatovali, že Jackie se zotavuje nad očekávání dobře," nechala se slyšet šťastná rodina, která založila kampaň na GoFundMe, jež má pomoct pokrýt její léčebné výdaje. Vybralo se zatím přes 334 000 dolarů. 

"Jackie byla převezena z intenzivní péče v jižní Kalifornii do neurorehabilitačního zařízení mimo stát, kde bude mít nejlepší šanci na uzdravení. Nejbližší rodina a manžel s novorozenou dcerkou odcestovali, aby mohli být s ní. Budou se intenzivně účastnit jejích terapeutických sezení, a to jako zdroj povzbuzení a také pro to, aby především její manžel věděl, jak jí v budoucnu pomoct, až se bude zotavovat v domácí péči. Jako vždy vám děkujeme za vaši trvalou lásku, podporu a modlitby. Jsme velmi vděční za možnosti, které jste rodině Jamesových poskytli, aby se opět stala celistvou," nechala se slyšet její sestra Natalie.

A my mladé mamince přejeme to samé...

V těhotenství podstoupila operaci nádoru na mozku a pak porodila zdravá čtyřčata! Neuvěřitelný příběh síly a odhodlání
Témata: Těhotenství, Porod, Rodičovství, Mateřství, Novorozenec, Rodina a vztahy, Rodina, Životní příběh, Instagram, Influencerka, osud, Císařský řez, sbírka, Tragédie, mozek, aneurysma, Dcerka, Manžel, Kalifornie, Natalie, Mark, Maminka
Mohlo by vás zajímat