Maminka.czGalerie

Tyhle fotky jsou něha sama. Podívejte se na nejkrásnější chvíle prarodičů s vnoučaty

Dita Mrázková 7.  9.  2021
Uznávaná britská fotografka Sada Sujata milovala svou babičku s dědou, v rodinném albu však nemá ani jednu společnou fotku. Právě proto se rozhodla cestovat a zachytit tak vzácné a křehké okamžiky prarodičů s vnoučaty. Její snímky jsou něha sama. Máte ve svém albu podobné?

Sada Sujata je úspěšnou fotografkou, která získala několik ocenění a během pár let dosáhla i mezinárodního uznání. Její fotografie se objevily v magazínech Vanity Fair, Forbes, Good Housekeeping Magazine a mnoha dalších.

Zaměřuje se na focení dětí, novorozenců, nastávajících maminek a rodin. Sama je maminkou dcerky Aayat, která byla její velkou inspirací a motivací.

"V ani jednom z rodinných alb nenajdu jedinou fotku s prarodiči. Jsou tam fotografie s mámou, tátou, mým bratrem, naším psem, zatoulanou kočkou, kterou jsme adoptovali, ale ani jedna s babičkou nebo dědou. Přitom to byli právě oni, koho jsem milovala nejvíc," říká Sada.

A tak se mladá fotografka rozhodla, že ať už se podívá na kterékoliv místo na světě, vyfotí prarodiče s jejich vnoučetem. Díky projektu si tak osvěžila vzpomínky na své dětství a jak říká, setkání a interakce se starými lidmi jí dala do života hodně poznání.

Která fotografie přijde nejdojemnější vám? A máte ve svých rodinných albech podobné? Pokud ne, tak to brzy napravte...

"Je ti zima, broučku?"

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: Jak vypadá sourozenecká láska?

Témata: Rodina a vy, Batole, Novorozenec, Miminko, Galerie, Rodina a vztahy, Instagram, Fotografie, Prarodiče, Album, Inspirativní ženy, Sada Sujata, Forbes, Sada, Rodinné album, Nejkrásnější chvíle, Vanity fair, Fotografka, Vnouče, Děda, Fotka, Něha
Mohlo by vás zajímat
První Vánoce ve třech: Očekávání a realita se můžou lišit. Jak si je užít?
Potužníková Jana
Vánoce
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
Šárka Strachová: Další dítě neplánuji, říká maminka dvouleté Emy
Láchová Michaela
Slavné maminky
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod