Maminka.czGalerie

Tyhle mámy tráví hodiny tím, že z dětských svačinek a dalších dobrot dělají hotová umělecká dílka. Zkusíte to taky?

Dita Mrázková 24.  10.  2023
Máte čas od času výčitky, že svému dítku dáváte každý den do školy tuctový rohlík s marmeládou? A když není čerstvé pečivo, zabalíte mu sladkost, nad kterou by výživoví poradci lámali hůl? Možná najdete inspiraci u maminek, které se rozhodly zatočit s nudou na talíři!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pro maminku v domácnosti Rachel Stirling je představa, že by své děti posílala do školy s tradičními svačinami, jako jsou sendvič se šunkou, balíček chipsů nebo čokoládová tyčinka, naprosto nemyslitelná. Tuhle kreativní mámu sleduje na Instagramu téměř 150 tisíc sledujících a nutno říct, že její fotografie i videa jsou mnohdy skutečně umělecká díla!

VIDEO: Recept na jahodový pribináček

Vláčky z chleba a sýra s mini krekry místo kol, sendviče se soby s červenými nosy, s očima a s preclíky místo parohů, oběd ve stylu Harryho Pottera (jedno z nejoblíbenějších jídel jejího syna) a halloweenský speciál plný příšer a duchů vytvořených z potravin, sendviče ve tvaru jednorožců a králíků, srdíčka, hvězdy, koruny, a dokonce dinosauří stopy pečlivě vyřezávané z okurek...

Klepněte pro větší obrázek

To a spousta další inspirace baví její sledující natolik, že Rachel doslova přinutili udělat z nevinné propagace svačinek pro děti trend.

Klepněte pro větší obrázek

"Mým nedávným objevem jsou jedlé dortové tužky, jimiž píšu vzkazy na chléb a sušenky, vytvářím duhy nebo z vařených vajec dělám kropenatá dinosauří vejce. Občas napíšu synovi vtipy na banány," svěřila se Rachel.

"To, co dělám, nezachraňuje svět, ale jsem hrdá na to, že pomáhám ostatním maminkám, aby byly kreativní s obědovými balíčky pro své děti," říká.


Další nápaditou maminku Ciaru Attwell inspiroval ke kreativitě především rozmar jejích dětí. Devítiletý syn totiž moc nemusel zeleninu, a tak jeho mámu napadlo šikovně ji "zamaskovat" do chutnějšího tvaru. "Můj syn sní spíš červenou papriku zabalenou do proužků těsta s očima, aby vypadala jako halloweenská mumie, než papriku samotnou. Vím, že takhle nebudu papriky servírovat věčně – dělám to jen pro to, abych ho povzbudila, aby vůbec něco ochutnal," svěřila se Ciara.

Klepněte pro větší obrázek

Její nápady na rodinná jídla a dětské obědové a svačinové balíčky si získaly 197 tisíc sledujících na Instagramu, Ciara je i autorkou několika knih receptů.

Jistě, možná si teď říkáte: To se jí to vymýšlí, když má na to čas... Ale tahle máma má speciální fígl, jak svým dětem vykouzlit úžasně nápaditou krmi. "Snažím se, aby školní rána byla co nejméně stresující. Takže si v neděli najdu pár hodin na to, abych uvařila různé věci, včetně slaných muffinů se zeleninou, těstovin a pizzových větrníků, a pak je zamrazím, dokud je nebudu potřebovat. Nemá smysl vytvářet něco pracného, když to děti nesnědí. Musíte být kreativní a používat jídla, o kterých víte, že jim budou chutnat," myslí si Ciara.

Je někdy tato maminka v pokušení vykašlat se na své tvůrčí úsilí, které jí zabere tolik času, a zamávat svým dětem před očima "obyčejným" sendvičem se šunkou? "Na sto procent," říká se smíchem.

A jak jste na tom vy? Chcete vyzkoušet nějaké nápadité dílko třeba na Halloween? Pak se podívejte do naší pestrobarevné fotogalerie.

Docházejí vám nápady, co každý den vařit? Známe recepty na 4 bezkonkurenčně nejoblíbenější dětská jídla
Témata: Děti, Recepty, Galerie, Jídelníček, Instagram, jídlo, Dětský jídelníček, Video recept, Sociální sítě, Děti a jídlo, Halloween, inspirace, umělé, Potraviny, Harry Potter, Rohlík, Maminka, Ráchel, Sendvič, Dílko, Marmeláda, Ciara, Svačinka, Máma, Pečivo, Potraviny na Heureka.cz