Maminka.czGalerie

Tyra Banks, Naomi Campbell, Heidi Klum... Topmodelky 90. let jsou zasloužilé i čerstvé mámy a mladší kolegyně je následují

Dita Mrázková 7.  8.  2023
Tři ikony své doby, které plnily titulní stránky prestižních módních magazínů. Ale především tři mámy, které si k mateřství vyšlapaly poměrně trnitou cestu. Své malé velké poklady si proto patřičně hýčkají, a staly se tak i inspirací pro své mladší kolegyně...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

 

Tyra Banks

Není tajemstvím, že Tyra se stala matkou pouze díky náhradnímu mateřství. Se svým bývalým mužem podstoupila několik umělých oplodnění, ale žádné nebylo úspěšné. Její touha po dítěti byla tak velká, že i přes prvotní obavy nakonec souhlasila, aby jí dítě odnosila náhradní matka. "Když se dívám do krásných očí svého syna, myslím na všechny lidi, kteří bojují s plodností a každý den se modlí, aby se to podařilo," řekla po narození syna Yorka v roce 2016 magazínu People. 

Klepněte pro větší obrázek

Když byly chlapci dva roky, Tyra se pochlubila, že umí mluvit třemi jazyky. "Mluví španělsky, norsky a anglicky. Je hodně chytrý, ale taky se umí vzteky válet po podlaze a vůbec mě neposlouchá." Dnes je Yorkovi sedm a miluje rap a sport.

Klepněte pro větší obrázek

Naomi Campbell

V 90. letech patřila mezi vůbec nejúspěšnější modelky světa. Byla pověstná svou panovačností a také tím, že to, co si umanula, to měla. A nejinak tomu bylo i v případě mateřství. Před dvěma lety zatoužila v 51 letech poprvé po dítěti, a tak adoptovala holčičku. "Jsem tak poctěna, že mám ve svém životě tak jemnou duši, že neexistují slova, která by popsala, co cítím. Není větší lásky," napsala dcerce vyznání. 

Klepněte pro větší obrázek

A protože pro dceru chtěla sourozence, rozhodla se pro další adopci. Nedávno sdílela na svém Instagramu momentku s novým přírůstkem – chlapečkem. "Nikdy není pozdě stát se matkou!" nechala se slyšet bývalá modelka a dvojnásobná máma.

Klepněte pro větší obrázek

Heidi Klum

V lásce moc štěstí neměla, patřičně jí to ale vynahradily její čtyři děti. Nejstarší Leni jde v máminých šlépějích, má skvěle nakročeno stát se stejně úspěšnou topmodelkou jako její máma.

Klepněte pro větší obrázek

Heidi má ze vztahu se zpěvákem Sealem ještě dceru Lou a syny Henryho a Johana. Modelka se netají svou zálibou v převlecích, a nedávno dokonce se svou dcerou nafotila odvážnou kampaň na luxusní spodní prádlo. 

Klepněte pro větší obrázek

A světoznámé módní ikony následují i jejich o generaci mladší kolegyně. Mateřství i modelingovou kariéru si užívají například Emily Ratajkowski, Irina Shayk, Rosie Huntington-Whiteley, Chanel Iman a další...

Na jejich momentky s dětmi se můžete podívat v naší galerii.

Témata: Děti, Láska a vztahy, Galerie, Slavné maminky, Mateřství, Životy slavných, Instagram, Rodičovství, Celebrity, Kariéra, Móda, mateřská láska, Krása, Inspirativní ženy, modeling, Heidi Klum, Náhradní matka, modelka, inspirace, Topmodelka, Dcery, Hollywood, idol, Leni Klum, Seal, Oblečení a móda na Heureka.cz