Maminka.czDěti

Tyto holčičky už několik let tvrdí, že jsou dvojčata, a nevymluví jim to ani jejich mámy. Vůbec nic nevíte, říkají všem

Dita Mrázková 8.  8.  2023
Jia a Zuri. Dvě stejně staré dívky, každá úplně jiná. Přesto však o sobě svorně tvrdí, že jsou sestry, a nic na tom nemění ani fakt, že mají každá svou maminku. Jakým prohlášením dostaly své kamarády i rodinu? A co na ně prozradily jejich mámy?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jejich pozoruhodný příběh byl poprvé zveřejněn v roce 2017, kdy obě chodily ještě do školky. Dnes jim je deset, jejich silné pouto pořád trvá a nikdo jim nevymluví, že jsou "jedna krev".

Jia a Zuri se znají už léta a jejich maminky nikdy nezapomenou na okamžik, který je doslova posadil na židli. Obě dělí od sebe pouhé dva dny, to ale nemění nic na tom, že narozeniny slaví zásadně spolu a v jeden den. Vždyť jsou přece dvojčata, no ne?

VIDEO: SESTRY ZE SLOVENSKA PORODILY VE STEJNÝ DEN

Na jedné takové oslavě jim jeden z kamarádů bezelstně řekl, že přece nemůžou být dvojčata, když je každá narozená v jiný den. Jia se rozplakala a odpověděla: "Nevíš, o čem mluvíš. My jsme dvojčata, protože sdílíme stejnou duši!"

Mezi oslavenci nastalo podle slov maminek hrobové ticho. Na takový argument nešlo nic říct. "Opravdu nás tahle věta dost rozhodila," vzpomínají maminky obou dívek dodnes.

Klepněte pro větší obrázek

A tak se rodiny musely smířit s tím, že dívkám jejich přesvědčení zkrátka nebudou vyvracet. Mámy kupovaly stejné oblečení, dívky chodily do stejné školy i třídy a jejich rodiny se spřátelily natolik, že už vlastně jednu velkou vytvořily. "Naše dcery prostě nevidí barvy. Nevidí, že jedna z nich je bílá a druhá černá. V dnešním světě, kdy se tolik skloňuje slovo rasismus, je to přece něco krásného," řekla maminka Jiy pro ABC News.

Klepněte pro větší obrázek

Přestože má Jia i Zuri každá mladšího brášku, a navíc mají už i čistě své zájmy, jejich "sesterské" pouto je pořád stejně silné. "Obě jsou narozené ve znamení Blíženců. Jsou to silné osobnosti, obě jsou hodně společenské a komunikativní, dobře se vyjadřují a nemají problém říct, co si myslí. To ostatně ukázaly už před lety na té zásadní narozeninové oslavě, kde do toho takzvaně praštily," prozradila jedna z maminek. 

GALERIE: Mamince se narodila čtyřčata, z nichž dcery jsou jedna jednovaječná dvojčata a synové druhá!
Témata: Děti, Láska a vztahy, Rodina, Dvojčata, Mateřství, Chování a vztahy, Životní příběh, Kuriozita, Dcera, Rodiče, Sourozenci, Znamení podle horoskopu, matka a dcera, narozeniny, Blíženci, Rodinné konstelace, Dívka, citlivost, Charakter, Sestra, přátelství, Jia, Máma, Rasismus, Dvojče