Maminka.czKam s dětmi

Tyto výlety na kolech zvládnou i děti. Známe nejlepší rodinné cyklostezky

Simona Procházková 4.  7.  2021
Plánujete výlet či rodinnou dovolenou na kolech a hledáte vhodné trasy, které zvládnou i malí a méně zdatní cyklisti? Našli jsme několik zajímavých cyklostezek s nenáročným terénem a bez aut za zády. Tady jsou.

Cyklostezka z Nové Pece do Nového Údolí, Šumava

Tato šumavská cyklotrasa je považována za jednu z nejkrásnějších u nás. A právem. Vede rovinatým terénem nádhernou šumavskou krajinou, po hladkých asfaltových lesních cestách a lemována je tokem Studené Vltavy. Zajímavostí je, že téměř po celé délce kopíruje železniční trať (čeká vás více než 10 železničních přejezdů). Cestu zvládnete i s malými dětmi a cyklovozíkem. Čeká vás 30 kilometrů, přičemž si cestu můžete na několika místech zkrátit (na Černém Kříži či ve Stožci) a vrátit se zpět do Nové Pece vlakem. Ve Stožci se občerstvíte v příjemné restauraci se zahrádkou, v Novém Údolí, na státní hranici s Rakouskem, pak objevíte stylovou občerstvovnu v odstaveném železničním vagonu.

Klepněte pro větší obrázek

Video: Jak vybrat správně helmu na kolo pro dítě

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Děti, Video, Kam s dětmi, Sport, Dovolená s dětmi, Tipy na výlet, Prázdniny, Náš tip, Cestujeme, Léto s dětmi, Výlety, Jižní Morava, Zlínský, Chrám, Krásný výhled, Kralický Sněžník, Lesní cesta, Králický Sněžník, Velehrad, Zámeček, Přívoz, Zámecký park, Cyklostezka, Uherské Hradiště, Jihomoravský kraj
Mohlo by vás zajímat
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Dojemnější už to být nemůže! Než dala syna k adopci, natočila mu srdceryvný vzkaz
Kolinová Gabriela
Vaše příběhy
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus