Maminka.czMaminka roku 2023

U dětí, které nemluví a u kterých "probudíme" slova, vidíme, jak rozkvetou, říká klinická logopedka Zuzana Blažková

maminka roku vas 11.  10.  2023
Zuzana Blažková, finalistka Maminky roku 2023 v kategorii Maminka blogerka, je srdcem i duší máma a také klinická logopedka. Před sedmi lety začala psát Logopedii JINAK, a to s cílem ukázat lidem logopedii hravě, ale také odborně a zároveň srozumitelně. Podívejte se na její příběh ve videu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

„Logopedii často rodiče odkládají a říkají si: dáme tomu čas, ještě z toho vyroste, rozmluví ho ve školce. Když ale vidím, že se nedaří, když vidím, že to ovlivňuje kvalitu každodenního života, že je pro něho horší navazovat kvůli té špatné komunikaci, těm slovům, která třeba nepřicházejí, přátelství, tak vím, že to dítě z toho cítí frustraci,“ vypráví Zuzana, kterou můžete sledovat na Facebooku nebo Instagramu

„Hlavně u dětí, které nemluví a u nichž probudíme ta slova, vidíme, jak rozkvetou, jak dokážou prodat svůj potenciál, jak dokážou nasměrovat rodiče tím správným směrem, k tomu svému zájmu. A to je na tom to krásné, protože tam najednou začne bezvadně fungovat interakce a uleví se rodiči, uleví se dítěti. Je to kolikrát takové wow, že vidím opravdu ten jas v jejich očích,“ doplňuje. 

Podle sympatické logopedky ale vývoj jazyka a řeči není soutěž. Není tady vítěz ani poražený. A důležitá je i práce s rodičem, aby věděl, proč to dělá a co má s potomkem dělat doma.

„Přeju si, abychom my, kliničtí logopedi, nebyli v očích laické i odborné veřejnosti jen ti, kteří učí děti na koberci R a Ř. Dokážeme toho totiž mnohem víc,“ říká.

Jak mateřství Zuzanu posunulo v práci? V čem vidí největší radost? Podívejte se na video v úvodu článku a nezapomeňte sledovat 17. října finálový galavečer.

Klepněte pro větší obrázek

Finalistky Maminky roku 2023: Toto jsou Maminky blogerky

Témata: Maminka roku 2023, Rodiče, Logopedie, Maminka roku 2022, Maminka blogerka, Zuzana Blažková, Facebook, Děti, Blogerka, Maminka, Zuzana