Maminka.czTěhotenství

Uchovejte si vzpomínky na těhotenství. Třeba formou deníku nebo odlitku bříška

Simona Procházková 6.  2.  2018
Těhotenství, i když vám někdy může připadat, že trvá věčně, nakonec velmi rychle uteče. Uchovejte si památku na milovaný pupík!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dnes si možná myslíte, že zkušenost, jaké to je "být těhotná", nikdy nezapomenete, ale po čase už vůbec nebudete vědět, jaké to bylo, když jste se začala zakulacovat, jak jste se cítila nebo co vše jste prožívala. Proto je fajn uchovat si své vzpomínky v „hmotné“ podobě. Možností je spousta a kreativitě a fantazii se meze nekladou.

Pište si deník

Ať už psaný rukou nebo třeba formou blogu či instagramového účtu, vyplatí se najít si čas a zapisovat si, co se s vámi právě děje.

Zachyťte své nálady, pocity, chutě… Sehnat se dají nádherné a originální diáře, fotodeníky i alba pro nastávající rodiče, kam si snadno vlepíte třeba fotografie z ultrazvuku, první vlastnoručně pořízený obrázek vzdouvajícího se pupíku nebo zaznamenáte datum prvního kopanečku.

Kouzlo momentek

Co takhle domluvit se s budoucím tatínkem, aby vás pravidelně každý týden (nebo dva) vyfotil? Ve stejné pozici a na stejném místě. Vytvoříte si velmi osobní fotodokumentaci o tom, jak vám postupně rostlo bříško.

Jejím nádherným zakončením pak bude snímek s novorozencem v náruči. Užijete si u toho zábavu a ještě budete mít skvělý materiál na vytvoření originální koláže, kterou si můžete nechat zarámovat a pověsit doma na zeď.

Při domácím focení vzniknou přirozené a často velmi vtipné a spontánní fotografie. Takže se foťte a foťte! Klidně i bláznivá selfíčka, je to přeci pro vaši radost!

Úžasné! Podívejte se, jak se mění uspořádání orgánů v těle ženy během těhotenství

Krabička plná emocí

Pořiďte si nějakou krásně zdobenou krabici, opatřete ji klidně stylovou mašlí, uložte doma na čestné místo a ukládejte si do ní vše, na co budete po čase se slzami dojetí v očích vzpomínat – těhotenské testy, které vám prozradily tu šťastnou novinku, flashku s video záznamem prďolky pořízeným lékařem během ultrazvukového vyšetření, kde je vidět, jak uvnitř vás řádí, nebo třeba usušenou kytičku od partnera, kterou vám donesl, když jste mu to sladké tajemství prozradila.

Časem přidáte také náramek z porodnice, první capáčky, první vlásky nebo nejoblíbenější dudlík.

Odlitek břicha

Otisk vašeho těhotenského bříška vám bude ještě spoustu let připomínat toto jedinečné období. Stačí si koupit kompletní sadu (obsahuje pět ruliček obvazů, gel, rukavice a plátno) a pak už vše zvládnete sama nebo s pomocí nastávajícího tatínka.

Vytvoření odlitku je jednoduché (a samozřejmě zdravotně bezpečné pro vás i miminko) a hotové dílo si můžete podle svého dozdobit. Po narození miminka ho například snadno doplníte o otisk jeho nožiček.

Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto...

Dopisy miminku

Připadá vám to divné? Nemusí. Zkuste si jednou za týden sednout a napsat vzkaz vašemu nenarozenému synovi nebo dcerce. Jednou se nad nimi budete společně smát i dojímat.

Popište mu, jak moc ho milujete, těšíte se na něj, klidně mu svěřte své obavy, zaznamenejte, co cítíte, co se kolem vás děje, představte mu tatínka i celou rodinu, vzpomínejte na krásné okamžiky, kdy jste se seznámila s partnerem, jaká byla svatební cesta, co jste oba prožívali, když jste zjistili, že vás bude o jednoho více…

Profi focení

Nechat se v období těhotenství vyfotografovat od profesionála je dnes fenoménem. Každý fotograf má svůj styl a metody práce, určitě mu předem sdělte, jak byste si snímky představovala, co se vám líbí, čemu dáváte přednost. Toužíte po aktech? Líbí se vám černobílé fotografie?

Ráda byste se stylizovala do nějaké „role“ nebo zkusila tzv. glamour? Profesionál s vámi vaše přání probere a poradí, každopádně se vždy bude snažit splnit vaše očekávání.

Klidně si s sebou do atelieru přineste jako vzor snímky, které jste někde viděla a líbí se vám. Fotograf si tak udělá představu, co byste zhruba chtěla zachytit a jakým způsobem. Z profesionálních fotografií můžete později nechat vyrobit osobní dárky pro babičky a dědečky, kalendáře nebo efektní fotoobrazy na plátno, které vyzdobí váš domácí interiér.

VIDEO: Průvodce těhotenstvím ve dvou minutách

Vzpomínka na bříško aneb Proč investovat do těhotenských fotek?
Na co máte nárok jako těhotná v práci? Přeřazení na jinou pozici i kratší pracovní dobu
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Témata: Těhotenství, Miminko, Těhotenský test, Časopis Betynka, Ultrazvukové vyšetření, VZP, Kompletní sada, Těhotenské bříško, Tatínek, Fotografie, Stejné místo, Focení, Celá rodina, Jedinečné období, Deník, Náramek, Vzpomínka, Šťastná novinka, Plátno, Černobílá fotografie, Stejná pozice, Den, Čestné místo, Instagramový účet, Nenarozený syn, Těhotenské testy na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Jako by jim z oka vypadli! 12 potomků slavných, kteří vypadají ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Dominika Mesarošová má jasno: Druhé dítě nechci. Úkol stát se mámou jsem si už splnila
Mrázková Dita
Slavné maminky
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Maminka v porodnici: 3 nejlepší cviky, které by měla znát každá těhotná žena
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec