Maminka.czTěhotenství

Uchovejte si vzpomínky na těhotenství. Třeba formou deníku nebo odlitku bříška

, Časopis Betynka
6. 2. 2018
Těhotenství, i když vám někdy může připadat, že trvá věčně, nakonec velmi rychle uteče. Uchovejte si památku na milovaný pupík!

Dnes si možná myslíte, že zkušenost, jaké to je "být těhotná", nikdy nezapomenete, ale po čase už vůbec nebudete vědět, jaké to bylo, když jste se začala zakulacovat, jak jste se cítila nebo co vše jste prožívala. Proto je fajn uchovat si své vzpomínky v „hmotné“ podobě. Možností je spousta a kreativitě a fantazii se meze nekladou.

Pište si deník

Ať už psaný rukou nebo třeba formou blogu či instagramového účtu, vyplatí se najít si čas a zapisovat si, co se s vámi právě děje.

Zachyťte své nálady, pocity, chutě… Sehnat se dají nádherné a originální diáře, fotodeníky i alba pro nastávající rodiče, kam si snadno vlepíte třeba fotografie z ultrazvuku, první vlastnoručně pořízený obrázek vzdouvajícího se pupíku nebo zaznamenáte datum prvního kopanečku.

Kouzlo momentek

Co takhle domluvit se s budoucím tatínkem, aby vás pravidelně každý týden (nebo dva) vyfotil? Ve stejné pozici a na stejném místě. Vytvoříte si velmi osobní fotodokumentaci o tom, jak vám postupně rostlo bříško.

Jejím nádherným zakončením pak bude snímek s novorozencem v náruči. Užijete si u toho zábavu a ještě budete mít skvělý materiál na vytvoření originální koláže, kterou si můžete nechat zarámovat a pověsit doma na zeď.

Při domácím focení vzniknou přirozené a často velmi vtipné a spontánní fotografie. Takže se foťte a foťte! Klidně i bláznivá selfíčka, je to přeci pro vaši radost!

Úžasné! Podívejte se, jak se mění uspořádání orgánů v těle ženy během těhotenství

Krabička plná emocí

Pořiďte si nějakou krásně zdobenou krabici, opatřete ji klidně stylovou mašlí, uložte doma na čestné místo a ukládejte si do ní vše, na co budete po čase se slzami dojetí v očích vzpomínat – těhotenské testy, které vám prozradily tu šťastnou novinku, flashku s video záznamem prďolky pořízeným lékařem během ultrazvukového vyšetření, kde je vidět, jak uvnitř vás řádí, nebo třeba usušenou kytičku od partnera, kterou vám donesl, když jste mu to sladké tajemství prozradila.

Časem přidáte také náramek z porodnice, první capáčky, první vlásky nebo nejoblíbenější dudlík.

Odlitek břicha

Otisk vašeho těhotenského bříška vám bude ještě spoustu let připomínat toto jedinečné období. Stačí si koupit kompletní sadu (obsahuje pět ruliček obvazů, gel, rukavice a plátno) a pak už vše zvládnete sama nebo s pomocí nastávajícího tatínka.

Vytvoření odlitku je jednoduché (a samozřejmě zdravotně bezpečné pro vás i miminko) a hotové dílo si můžete podle svého dozdobit. Po narození miminka ho například snadno doplníte o otisk jeho nožiček.

Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto

Dopisy miminku

Připadá vám to divné? Nemusí. Zkuste si jednou za týden sednout a napsat vzkaz vašemu nenarozenému synovi nebo dcerce. Jednou se nad nimi budete společně smát i dojímat.

Popište mu, jak moc ho milujete, těšíte se na něj, klidně mu svěřte své obavy, zaznamenejte, co cítíte, co se kolem vás děje, představte mu tatínka i celou rodinu, vzpomínejte na krásné okamžiky, kdy jste se seznámila s partnerem, jaká byla svatební cesta, co jste oba prožívali, když jste zjistili, že vás bude o jednoho více…

Profi focení

Nechat se v období těhotenství vyfotografovat od profesionála je dnes fenoménem. Každý fotograf má svůj styl a metody práce, určitě mu předem sdělte, jak byste si snímky představovala, co se vám líbí, čemu dáváte přednost. Toužíte po aktech? Líbí se vám černobílé fotografie?

Ráda byste se stylizovala do nějaké „role“ nebo zkusila tzv. glamour? Profesionál s vámi vaše přání probere a poradí, každopádně se vždy bude snažit splnit vaše očekávání.

Klidně si s sebou do atelieru přineste jako vzor snímky, které jste někde viděla a líbí se vám. Fotograf si tak udělá představu, co byste zhruba chtěla zachytit a jakým způsobem. Z profesionálních fotografií můžete později nechat vyrobit osobní dárky pro babičky a dědečky, kalendáře nebo efektní fotoobrazy na plátno, které vyzdobí váš domácí interiér.

VIDEO: Průvodce těhotenstvím ve dvou minutách

Vzpomínka na bříško aneb Proč investovat do těhotenských fotek?
Na co máte nárok jako těhotná v práci? Přeřazení na jinou pozici i kratší pracovní dobu
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Maminka Roku 2019
Témata: Těhotenství, Časopis Betynka, Miminko, Těhotenský test, Ultrazvukové vyšetření, Plátno, Focení, Stejné místo, Fotografie, Instagramový účet, VZP, Celá rodina, Jedinečné období, Pupík, Bříško, Těhotenské bříško, Nenarozený syn, Profesionální fotografie, Budoucí tatínek, Krásný okamžik, Svatební cesta, Profesionální fotograf, Náramek, Vzpomínka, Černobílá fotografie

Mohlo by vás zajímat
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Těhotenství je zásah do sebevědomí, říká tenistka Andrea Sestini Hlaváčková
Pozor! Dítě se topí tiše! Nekřičí, necáká a lidé si ho často nevšimnou
Dvojčata s křehkými kostmi. Narodila se se zlomeninami, ublíží jim i mazlení
Babička plašička: Po návratu od tchyně se dcera bojí všeho!
Řeč těla při spánku: Na zádech spí králové, schoulení jsou mamánci
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Býk Vlastně ani nevíte, co od vás nadřízený požaduje, protože se mu stále něco nezdá. S kolegy také…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Hedvika, Heda, Despina

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu