Maminka.czKuriozita

Unikátní jednovaječná trojčata v čase: Na chlup stejná! Jaký trik vymysleli rodiče pro jejich rozpoznání?

Dita Mrázková 1.  4.  2024
Šance, že k tomuto vzácnému jevu dojde, je menší než výhra jackpotu ve Sportce. Ale příroda je mocná čarodějka, a tak jednomu páru "vykouzlila" trojčata, která od sebe nerozezná vůbec nikdo! Fotografie z rodinného alba jsou toho důkazem.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Michele a Mauricio Kaiserovi z Brazílie jsou rodiči čtyř dětí. Když byl prvorozené dceři Monice rok a půl, otěhotněla Michele podruhé. Rodiče si přáli chlapečka do páru, ale netušili, že nastávající maminka nosí pod srdcem hned tři děti.

VIDEO: TROJČATA BOJUJÍ O JEDEN MÍČ. JAK TO DOPADNE?

Zpočátku bylo manželům řečeno, že dva z chlapců byli počati z jiného vajíčka. Jenže po porodu si už lékaři tak jistí nebyli. Matheus, Murilo a Marcelo si byli totiž tak moc podobní, že bylo nadmíru jasné, že musí jít o jedinečný a vzácný jev. To potvrdily i DNA testy, které se rodiče rozhodli svým synům udělat až po deseti letech.

Klepněte pro větší obrázek

A ty dokázaly, co všichni dávno tušili. Chlapci byli 100% identická trojčata! Jejich vzácnost spočívá ve spontánním rozdělení oplodněného vajíčka na tři samostatná embrya. K tomuto procesu může dojít v různých raných fázích vývoje. Podle lékařských statistik je přitom výskyt takových trojčat 1 : 200 000 000!

Jak trojčata rostla, měnily se jejich dovednosti i zájmy, jedno ale zůstalo neměnné dodnes. Kluci jsou si pořád podobní jako vejce vejci. A aby to tak zůstalo i nadále, rozhodli se to nejen okolí, ale i rodičům ještě o něco víc zkomplikovat. Když jim jejich máma navrhla, aby měl každý z nich alespoň jiný účes, sveřepě se zařekli, že chtějí mít stejné nejen oblečení, ale i vlasy.

A tak jejich rodiče přišli na trik, kterým jednoho od druhého rozeznají na první dobrou. Chlapci se liší barvou brýlových obrouček. Marcelo nosí červenou, Murilo zelenou a Matheus modrou.

Klepněte pro větší obrázek

"Je neuvěřitelné pomyslet si, čím vším jsme si prošli v jejich prvních měsících a letech. Vstávání a brzká rána byla opravdu dlouhá a těžká. Zažili jsme spoustu komplikací, ale taky spoustu lásky a pospolitosti," sdílela Michele své pocity na Instagramu, kde má rodina přes 300 tisíc sledujících . Dnes je chlapcům deset a jeden od druhého jsou rozeznatelní pořád jen velmi těžko.

V galerii najdete další fotografie chlapců v průběhu deseti let.

Manželé vyhráli 8 let trvající boj s neplodností a během tří měsíců přivítali na svět dceru a trojčata! Zázrak, nebo náhoda?
Témata: Těhotenství, Láska a vztahy, Galerie, Příběhy, Rodina, Rodičovství, Instagram, Rodiče, Kuriozita, Sourozenci, Matka, Sociální sítě, mateřská láska, Vícerčata, příroda, Trojčata, Chlapec, bratr, jednovaječná trojčata, Brazílie, Marcelo, Kaiser, Vzácný jev, Trik, Rozpoznání

Video