Maminka.czPředškolák

Úspěšný projekt Bezpečná školka pokračuje i v letošním roce

6. 6. 2010
Úspěšný projekt Bezpečná školka pokračuje i v letošním roce
Úspěšný projekt společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech s názvem „Goodyear – Bezpečná školka“ byl v prvních dvou letech své existence velmi kladně přijat mateřskými školami i v očích široké veřejnosti, a tak se v roce 2010 rozrůstá o další aktivity.

Do projektu, který je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí z mateřských škol v rámci silničního provozu, se mohou zaregistrovat další mateřské školy, dále je plánována i širší spolupráce se školkami, jež se do projektu zapojily už v předchozích letech.

Zásadní novinkou je rozšíření projektu v zahraničí, konkrétně jeho spuštění v Maďarsku. V letošním roce tak počet distribuovaných vest za celou dobu trvání projektu dosáhne již 53 900 kusů.

O tom, že má projekt smysl, svědčí i statistiky dopravní nehodovosti. Ty sice od roku 2005 uvádějí postupné snižování počtu evidovaných dopravních nehod, bohužel se ale stále objevují čísla o počtu usmrcených dětí. V roce 2009 zemřelo v ČR v důsledku dopravních nehod 14 dětí, což je sice o 3 děti méně než v roce 2008, ale stále je to tristní výsledek. Z toho 36 % dětí byli chodci, 7 % cyklisté a 57 % tvořily děti-spolujezdci v osobních automobilech.

V prvním čtvrtletí roku 2010 celkový počet nehod v porovnání se stejným obdobím předchozího roku poklesl – snížil se rovněž celkový počet úmrtí, nicméně čísla hovořící o usmrcených dětech se zvýšila, a to o 100 % (ze 2 na 4 děti). Nárůst počtu usmrcených dětí je zaznamenán konkrétně v sekci děti-chodci (+3 děti), naopak klesl počet obětí dětí jako spolujezdců v automobilu (-1 dítě); zdroj: Policejní prezidium ČR.

„Bohužel i statistiky dokazují, že je nutné v projektu pokračovat a děti připravovat na nebezpečí, která jim hrozí na silnicích. Pouze výchovou dětí se nám však nepodaří zlepšit tato smutná čísla, nutná je i ohleduplnost samotných řidičů,“ doplňuje Boris Tománek.

Veškeré informace týkající se projektu, včetně formuláře pro registraci školek do další vlny distribuce sad reflexních vest, informací o bezpečnosti silničního provozu pro rodiče dětí v předškolním věku, ale i her a omalovánek pro děti, jsou k dispozici na internetové adrese www.bezpecnaskolka.cz

Témata: Děti, Předškolák, Školka, Léto, Let, Projekt, Předchozí rok

Mohlo by vás zajímat
Chtěla jsem druhé dítě. Teď čekám dvojčata a manžel šílí
Moc jsem chtěla dítě, muže jsem neměla. Stálo to jako dovolená u moře
Školky, kde se nezavírá. Děti tam spí přes noc, rodiče musí pracovat
Sex po porodu: Tohle jste možná vůbec nevěděli!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu