Maminka.czPředškolák

Úspěšný projekt Bezpečná školka pokračuje i v letošním roce

6. 6. 2010
Úspěšný projekt Bezpečná školka pokračuje i v letošním roce
Úspěšný projekt společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech s názvem „Goodyear – Bezpečná školka“ byl v prvních dvou letech své existence velmi kladně přijat mateřskými školami i v očích široké veřejnosti, a tak se v roce 2010 rozrůstá o další aktivity.

Do projektu, který je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí z mateřských škol v rámci silničního provozu, se mohou zaregistrovat další mateřské školy, dále je plánována i širší spolupráce se školkami, jež se do projektu zapojily už v předchozích letech.

Zásadní novinkou je rozšíření projektu v zahraničí, konkrétně jeho spuštění v Maďarsku. V letošním roce tak počet distribuovaných vest za celou dobu trvání projektu dosáhne již 53 900 kusů.

O tom, že má projekt smysl, svědčí i statistiky dopravní nehodovosti. Ty sice od roku 2005 uvádějí postupné snižování počtu evidovaných dopravních nehod, bohužel se ale stále objevují čísla o počtu usmrcených dětí. V roce 2009 zemřelo v ČR v důsledku dopravních nehod 14 dětí, což je sice o 3 děti méně než v roce 2008, ale stále je to tristní výsledek. Z toho 36 % dětí byli chodci, 7 % cyklisté a 57 % tvořily děti-spolujezdci v osobních automobilech.

V prvním čtvrtletí roku 2010 celkový počet nehod v porovnání se stejným obdobím předchozího roku poklesl – snížil se rovněž celkový počet úmrtí, nicméně čísla hovořící o usmrcených dětech se zvýšila, a to o 100 % (ze 2 na 4 děti). Nárůst počtu usmrcených dětí je zaznamenán konkrétně v sekci děti-chodci (+3 děti), naopak klesl počet obětí dětí jako spolujezdců v automobilu (-1 dítě); zdroj: Policejní prezidium ČR.

„Bohužel i statistiky dokazují, že je nutné v projektu pokračovat a děti připravovat na nebezpečí, která jim hrozí na silnicích. Pouze výchovou dětí se nám však nepodaří zlepšit tato smutná čísla, nutná je i ohleduplnost samotných řidičů,“ doplňuje Boris Tománek.

Veškeré informace týkající se projektu, včetně formuláře pro registraci školek do další vlny distribuce sad reflexních vest, informací o bezpečnosti silničního provozu pro rodiče dětí v předškolním věku, ale i her a omalovánek pro děti, jsou k dispozici na internetové adrese www.bezpecnaskolka.cz

Témata: Děti, Předškolák, Školka, Let, Projekt, Léto, Předchozí rok

Mohlo by vás zajímat
Manžel začal hodně pít. Vadí mi, že to odnášejí děti. Co mám dělat?
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Otce svého dítěte neprozradím, říká Míša Maurerová
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Největší rodičovské chyby při psaní domácích úkolů. Čeho se vyvarovat?

Horoskopy

Váhy Budete dnes potřebovat hodně trpělivosti. Mnoho vašich návrhů se u lidí ve vašem okolí setká s…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jiřina, Jorika, Jorga

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu