Maminka.czJen pro maminku

Už nekojím! Dokážu se opět společensky bavit?

9. 5. 2013
Už nekojím! Dokážu se opět společensky bavit?
Ještě během kojení, když jsem se pokusila dát si skleničku vína nebo pár doušků piva, na mě během pár minut dolehl tíživý pocit, že jsem místo lehkého opojení skočila rovnou do kocoviny. Po jedné deci! Stejné je to teď po ukončení kojení.

Chce to trénink

Ale možná je to tím, že jsem vlastně nikdy nebyla pořádně zvyklá pít. Neumím to. Stačí mi málo a hned mi zrůžoví tváře. Takže teď, po víc jak roce (i s těhotenstvím), co jsem si alkohol odpírala, mě každá štamprle hned ukládá do postele. Je to zvláštní.

Před třemi lety, když jsem čekala první dceru, jsem si i několikrát týdně, zvlášť v létě na zahrádkách restaurací apod., dávala až tři piva a nic to se mnou nedělalo. Dokonce jsem si někdy dala i čtyři (ovšem tajně, aby manžel nevěděl, ehm), když se třeba v restauraci sedělo dlouho. Druhé těhotenství i druhé ukončení kojení je však jiné.

Asi stárnu

A tak mi každé procento alkoholu rychle stoupá do hlavy. Ale pravda je, že mi obdobný stav po odstavení mimina popisovaly i další přítelkyně. Jak člověk odvykne běžnému popíjení, po delší době je to pro "očištěné" tělo šok. Proto si napoprvé a klidně i napodruhé, napotřetí dávejte pozor, aby vám nebylo zbytečně špatně. S bolehlavem a žaludkem na vodě se dost nešťastně pečuje o dítě na mateřské.

Co jsem objevila

Během loňského léta, když už jsem byla pěkně zakulacená, no možná spíš jen nekontrolovaně tlustá, s druhým miminem, mi velmi zachutnal jeden typ drinku. Limonádová pivíčka. Případně ovocnými šťávami ochucené vinné nápoje. Vyrábí je několik značek, mají různé příchutě a obsahují obvykle jen 2% alkoholu. I dnes, ačkoliv perlivé nápoje nemám ráda a po sodovce mě pálí žáha, takže ji už roky nepiji vůbec, mi radlery a podobné mixy stále chutnají a vyhovují. Mohu jich vypít i několik za celý večer a stále jsem jaksi v pohodě, přitom se náramně bavím i v lehce přiopilé společnosti.

Hlavně komfortně a sexy

Pro návrat do příjemně prožité noci mimo domov je kromě počáteční alkoholové či tabákové ostražitosti důležitá ještě jedna věc. Oblečte si něco, v čem se cítíte opravdu dobře. Po graviditě a kojení se vám pravděpodobně změnily tělesné proporce. Abyste si tedy nepřipadala jako úplně nová, cizí žena, je chytré vzít si na sebe něco šikovného. Osobně se poslední dobou cítím poměrně sebevědomě v černé, přestože jsem ji většinu života odsuzovala. Temná barva ze mě dělá trošku štíhlejší a hezčí paní, než ve skutečnosti jsem.


Témata: Jen pro maminku, Zahrádka, Odstavení

Mohlo by vás zajímat
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Kristýna Boková je těhotná. Čeká svoje třetí dítě, prozradila pohlaví?
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
Strií se nezbavíš, už se nevyspíš! Tohle těhotným neříkejte, radí herečka Arichteva

Horoskopy

Kozoroh Milí Kozorozi, stále jste v mnoha věcech nejistí a nedokážete se smířit s prohrou. To je pro vás snad…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zuzana, Susana, Filomén

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné