Užijte si letní prázdniny s Kinský Castles!

Komerční článek
20. 6. 2016
Léto a prázdniny se nezadržitelně blíží. Nevíte, jak svým dětem zpestřit léto nebo vám chybí nápad, jak děti zabavit o dovolené nebo o volných letních víkendech?

Přijeďte se  podívat na hrad Kost či zámek Karlova Koruna, kde na vás opět v letní sezoně 2016 čeká pestrý program, který zaujme rodiče, i děti.

Kdo z nás by neznal hrad Kost? O letních prázdninách se můžete i letos těšit na bohatý program. Ve dnech 9. 7. – 10. 7. a 13. 8. – 14. 8. 2016  se konají na hradě Kost Historické slavnosti. Máte rádi dobrodružství? Pokud ano, těšit se můžete na historicky oživený hrad v podobě rytířů, provazochodců, sokolnických ukázek, dobových tanců a zpěvů a oživenou černou kuchyni.

Klepněte pro větší obrázek

I tento rok nezapomíná hrad Kost na milovníky nočních prohlídek. Ve dnech  15. 7. – 16. 7. a 5. 8. – 6. 8. 2016 můžete ve večerních hodinách zhlédnout na hradě Kost příběh Heřmana Černína z Chudenic a jeho družiny. Začátky prohlídek vždy ve 20:30 a 22:00 hodin. Rezervace na tyto prohlídky je nutná!

Hlavním bodem letošní sezony budou Lucemburské slavnosti, ku příležitosti 700 let od narození Karla IV., které se na hradě Kost budou odehrávat 23. 7. – 24. 7. 2016. Hrad ožije středověkem díky ukázkám dobového života v prostorách hradních paláců, ukázkou šermířských vystoupení, středověkou hudbou a možná se na hrad přijede podívat sám císař Karel IV.

Otevírací doba hradu během prázdnin (VII.-VIII.) je každý den od 9.00 do 18.00.

I v letošním roce bude hrad Kost mimo standardních prohlídkových okruhů nabízet také krátký prohlídkový okruh pro děti Z pohádky do pohádky. Dozvíte se na něm, jaké pohádky byly na Kosti natočeny a nakouknete do komnaty princezny Karolínky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Také 13. komnata kata Heřmana čeká na své další objevitele – oblíbená akce s názvem Otevřte 13 komnatu pokračuje i v letošním roce.

Novinkou v hradní restauraci U Draka bude stylová palačinkárna. Pochutnáte si zde jak na tradičních sladkých, tak i slaných palačinkách, a to vše s výhledem na široké okolí hradu. Stejně jako v loňském roce můžete zavítat k místním grilům a pochutnat si nejen na masových a rybích specialitách, ale i na pravém bramboráku či „kosteckém burgru“. Točí se zde také výborné kostecké pivo. Děti se zabaví „kosteckými hrami“, které se nachází přímo u venkovního sezení.

Na kolbišti v podhradí, jako každoročně, bude v červenci a srpnu probíhat klání udatných rytířů a show s ohnivým drakem. Interaktivní divadlo pro děti a dospělé najdete hned vedle pokladny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Otevírací doba hradu během prázdnin (VII.-VIII.) je každý den od 9.00 do 18.00.

Chybí vám plán, jak se svými dětmi oslavit vysvědčení a konec školního roku ? Máme pro vás tip. Přijeďte se podívat na překrásný  zámek  Karlova Koruna  v Chlumci nad Cidlinou, kde je pro děti připravena na neděli 3. 7. 2016 akce s názvem Hurá prázdniny! Společně s dětmi oslavíme vysvědčení a zahájíme letní prázdniny plné zábavy, písniček, pohádek a soutěží. V parku pak bude přichystán orientační běh a pohádková cesta s pohádkovou bytostí.

Více informací o akcích zámku Karlova Koruna najdete na www.karlovakoruna-zamek.cz

Krásné prázdniny a těšíme se na viděnou!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mohlo by vás zajímat
Manželovi rodiče nám finančně pomohli. Teď za to platíme jinak
Tajemný Rh faktor. Proč je důležité jej znát?
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Přichází k nám utrápené děti, ty příběhy mám stále v hlavě, říká šéfka SOS vesniček
Mámy, bojujte za své malé tužby, vzkazuje Marie Doležalová ve fejetonu
Manžel mi pomohl, když jsem se dusila. Syn se ho od té doby bojí
Mahulena Bočanová: Epileptický záchvat dcery přišel zničehonic, změnil mi život!
Mámy jsou na sebe zlé, vyslechla jsem si tolik urážek, říká Gabriela Lašková
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu

Horoskopy

Býk Středa přinese lepší pohled na svět a nové pracovní příležitosti. Stále jste na koni. Ať už se jedná o…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Emil, Emanuela, Emilián

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu