Maminka.czKoupání

Užijte si koupání i v zimě. Tady jsou tipy na aquaparky a bazény, které vás nadchnou

Simona Procházková 2.  12.  2022
Nečekejte až na léto a užívejte si s dětmi vodní hrátky i v zimě. Pilujte plavecké styly, ohřejte se ve vířivce a vyzkoušejte svou odvahu na skluzavkách. Víte, kde se můžete i v zimě koupat venku v teplé vodě a kde mají nejdelší tobogán?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Největší aquapark v Česku

Největší český aquapark najdete v Čestlicích kousek za Prahou. Aquapalace Praha s rozlohou 9150 m2 se může pochlubit i nejdelším tobogánem v Česku. Troufnete si na čtvrt kilometru dlouhou jízdu? Není rozhodně osamocený, na návštěvníky tu čeká celkem 21 skluzavek a tobogánů.

Vyrazit sem můžete klidně na celý den a stejně budete děti těžko dostávat večer domů. Vnitřní část aquaparku je rozdělena na několik zón: Palác pokladů, Palác relaxu a Palác dobrodružství. Zažít tu můžete vlnobití jako v moři a v Korálovém dómu prozkoumáte svět pod hladinou oceánů. Pokud si vaše malé děti budou potřebovat od vody chvíli odpočinout, využijte dětského koutku.

Za teplem do termálů

Potřebujete se pořádně ohřát? To se vám splní v termálních bazénech. Vypravit se můžete třeba do Velkých Losin, bazény jsou napájeny termálními sirnými prameny z přírodního zdroje a těšit se můžete na příjemnou teplotu 33 °C. V dětských bazénech je teplota dokonce ještě o trochu vyšší a pohybuje se mezi 34 až 36 °C. Na děti čekají i vodní atrakce a skluzavky.

Za termální vodou se v Česku můžete vydat také do THERMALIA v Lázních Teplice, do střešního bazénu hotelu Thermal v Karlových Varech či do termálních bazénů Wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Termální vodou jsou napouštěny také bazény Aqualandu Moravia či Aquaparku Děčín.

Nechte děti, ať samy naplánují rodinný výlet. Bude je pak víc bavit

I malé bazény umí příjemně překvapit

Aquaparky jsou sice skvělé, ale prozkoumejte i městské bazény v okolí místa, kde žijete. Možná budete příjemně překvapeni a určitě potěšíte svou peněženku. Například funkcionalistická plovárna v Luhačovicích nadchne nejen milovníky koupání, ale i architektury. Byla oceněna jako Stavba roku 2010 Zlínského kraje.

Nechce se vám pryč? Ubytujte se tu

Koupání si můžete protáhnout i na celý víkend. Z komplexu Babylon v Liberci budou nadšené děti každého věku. Ubytujte se přímo ve Wellness hotelu Babylon a užijte si nejen velký aquapark, ale i 4D kino, laser game, labyrint, lunapark či iQPARK.

Bydlet můžete také v aquaparku ve Špindlerově Mlýně. Z pokoje to tak budete mít kousek do bazénu i na sjezdovky Skiareálu Medvědín.

Témata: Děti, Kam s dětmi, Cestování, Tipy na výlet, Prázdniny, Koupání, Cestujeme, Za zábavou, Zlín, aquapark, Pramen, Bazén, Styl, Karlovy Vary, Atrakce, Medvědín, Skluzavka, Česká republika, Velké Karlovice, Liberec, Aqualand Moravia, Velká Losiny, Aquapalace Praha, Palác pokladů, Vodní radovánky, Bazény na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Ve dvou letech platila za nejkrásnější batole na světě. Jak vypadá a žije „živá panenka“ Aira Marie Brown dnes?
len
Životní příběh
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
GALERIE: To je ale háro! Pobavte se nad fotkami roztomilých vlasatých miminek
Stöckbauerová Vanda
Galerie
RECEPT: Bramborový salát podle Čechů, Rakušanů, Němců a Francouzů. Který je ten nej?
Brožová Lenka
Recepty
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
„Český Ken” Robert Paulát exkluzivně o synovi, kterého mu odnosila náhradní matka: Andreas se mnou chodí i na záchod!
Mrázková Dita
Slavní tatínci

Video