Maminka.cznahradní mateřství

V Hollywoodu frčí náhradní mateřství: Zkušenost s ním má čerstvě dvojnásobná máma Cameron Diaz i další celebrity

Dita Mrázková 26.  3.  2024
Kterým celebritám odnosily děti náhradní matky a z jakých důvodů? A jakou zkušenost má s náhradním mateřstvím otec dvouletého syna Robert Paulát alias český Ken?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

U nás se náhradní mateřství pohybuje v jakési šedé zóně, ale třeba ve Spojených státech se těší čím dál větší oblibě. Využívají ho ženy, které nemohou (případně nechtějí) z nějakého důvodu odnosit dítě a porodit přirozenou cestou. Proces, kdy embryo biologických rodičů donosí jiná žena, která se tak stává matkou dočasně náhradní a která se vzdává rodičovských práv, není v České republice upraven žádným specifickým zákonem, zakázán však není. 

Sice u nás existují kliniky, které náhradní mateřství považují za jednu z metod léčby neplodnosti, zároveň ale poukazují na fakt, že provádí pouze samotnou léčbu, nezprostředkovávají náhradní matky ani nijak nevstupují do vztahu mezi genetickými rodiči a náhradní matkou. 

Nejčastější otázky kolem náhradního mateřství: Co musí náhradní matka splňovat a jakou dostává finanční kompenzaci?

VIDEO: ČESKÝ KEN, ROBERT PAULÁT PŘED PORODEM SYNA: JAK DOŠLO K POČETÍ?

O své zkušenosti s náhradním mateřstvím se otevřeně podělil majitel kliniky plastické chirurgie, Robert Paulát. Jeho syna Andrease, o kterého se stará sám, mu odrodila náhradní matka. "Vím, že to pro někoho může být skandální, ale třeba v Anglii, Americe nebo na Ukrajině je náhradní mateřství právně ošetřeno a hlavně je to legální. Když jsem s tím vyšel ven, dost lidí mě bombardovalo s tím, jak to, že mám dítě, když jsem sám... No protože jsem si ho moc přál, a když si člověk něco moc přeje, tak se to většinou splní," prozradil Robert v nedávném rozhovoru pro náš web. 

Klepněte pro větší obrázek

Které celebrity ve světě se díky náhradnímu mateřství stali rodiči?

Cameron Diaz

Léta se netajila tím, že k dětem žádný velký vztah nemá. To se změnilo, až když potkala současného manžela Benjamina. Biologické hodiny se ozvaly, ale dnes už není tajemstvím, že dcera Radox se narodila díky náhradnímu mateřství.

Klepněte pro větší obrázek

A před pár dny herečka na Instagramu odtajnila další přírůstek do rodiny! Ve svých jednapadesáti letech se stala maminkou syna Cardinala. "Jsme požehnaní a nadšení, že můžeme oznámit narození našeho syna, Cardinala Maddena. Je úžasný a všichni jsme tak šťastní, že je tady! Pro bezpečnost a soukromí dětí nebudeme zveřejňovat žádné fotky - ale je opravdu roztomilý. Posíláme mnoho lásky od naší rodiny," sdílela na síti. Je tak pravděpodobné, že i druhé dítě páru odrodila náhradní matka.

Témata: Láska a vztahy, Slavné maminky, Slavní tatínci, Mateřství, Rodina a vztahy, Životy slavných, Neplodnost a IVF, Děti slavných, Rodičovství, Instagram, Syn, Dcera, Celebrity, herečka, nahradní mateřství, Paris Hilton, mateřská láska, Anglie, Topmodelka, Influencerka, USA, matka a dcera, modelka, Náhradní matka, Hollywood

Video