V luxusu z bambusu

Běháte v lese nebo kolem dětí? Zapotíte se občas při sportu, v práci nebo nad vymýšlením vánočních dárků? Pak vám bambusové oblečení může výrazně zpříjemnit život.
Komerční článek
24. 11. 2015
V luxusu z bambusu

Proč? Bambus, respektive bambusová viskóza, má totiž řadu pozitivních vlastností. Oblečení z ní je velmi měkké a jemné, báječně se nosí a nedráždí ani alergiky. Díky své vysoké savosti dokáže do značné míry odvádět pot od těla, takže si bambusové tričko či tílko užijete jak během perného dne v práci (pod košilí či pod sakem kostýmku), tak při sportu. Díky antibakteriálním vlastnostem navíc ani po propocení nezapáchá. A „malý bonus na závěr“? Bambusová viskóza uchovává příjemnou teplotu, v létě chladí a v zimě hřeje. Zvládnete v ní pohodlně i přechody z tepla do zimy a naopak.

Trendy i eko

Průmyslová výroba textilií z bambusové viskózy je záležitostí posledních desetiletí, přesto si toto vlákno brzy získalo řadu příznivců. Ale co si vlastně pod pojmem bambusová viskóza představit? Zjednodušeně řečeno, bambusová viskóza je vlákno vyráběné z rostlin druhu Bambusa. Bambus je považován za nejrychleji rostoucí rostlinu na Zemi. Některé druhy vyrostou až o 1–2 metry za den, aniž by je bylo třeba hnojit. Tvoří natolik komplexní kořenový systém, že rostliny po sklizni znovu obrazí z kořenů. Bambus je proto skvělý z hlediska udržitelnosti rozvoje. A protože je přirozeně antibakteriální, nepoužívají se při jeho pěstování žádné pesticidy.

Shrnuto: bambus je v podstatě plevelná rostlina, nevyžaduje hnojení ani pesticidy a navíc se sám obnovuje.

Klepněte pro větší obrázek

Vánoce v bambusu? S tapírem!

Co mají společného bambus, tapír a Vánoce? Kromě toho, že bambusové háje jsou pro tapíry v Asii přirozeným životním prostředím, vám jeden tapír dokáže přinést bambus až domů. Jmenuje se Bamboolik a je symbolem stejnojmenné české firmy. Pod značkou Bamboolik najdete kromě moderních látkových plen a textilních doplňků právě oblečení z bambusové viskózy pro děti i dospělé. Trička hodně dlouhá, aby vaše záda zůstala v teple i při sportu nebo neustálém sklánění se k dětem, ponožky a punčocháče pro pohodlí nohou, pro děti navíc měkoučké legíny a nepřekonatelné kukličky. Vše české výroby, s atesty pro děti do 3 let.

A Vánoce? U Bamboolika začínají už 23. listopadu a přinášejí novinky, dárky, soutěže i slevy. Slevy na bambusové oblečení na vás čekají hned první týden, tedy od 23. do 29. listopadu.

S tapírem máte Vánoce v suchu!

www.bamboolik.czMohlo by vás zajímat
Princezna Charlotte udává módní trendy. Stejné šatičky může nosit i vaše dcera
Chtěla bych třetí dítě. Rodina si myslí, že jsem se zbláznila
Diana Kobzanová porodila na Floridě druhou dceru
Proč dítě pláče po kojení? Může jít o alergii, reflux, ale také o pocit bezpečí

Video

Testovali jsme autosedačku s airbagem Maxi Cosi. Podívejte se, jak to dopadlo

Horoskopy

Beran Slunce zabydlené na vašem území signalizuje, že o něco více máte nakročeno k úspěchu vy, kteří jste…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Otto, Ota, OtoRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu