V luxusu z bambusu

Komerční článek
24. 11. 2015
V luxusu z bambusu
Běháte v lese nebo kolem dětí? Zapotíte se občas při sportu, v práci nebo nad vymýšlením vánočních dárků? Pak vám bambusové oblečení může výrazně zpříjemnit život.

Proč? Bambus, respektive bambusová viskóza, má totiž řadu pozitivních vlastností. Oblečení z ní je velmi měkké a jemné, báječně se nosí a nedráždí ani alergiky. Díky své vysoké savosti dokáže do značné míry odvádět pot od těla, takže si bambusové tričko či tílko užijete jak během perného dne v práci (pod košilí či pod sakem kostýmku), tak při sportu. Díky antibakteriálním vlastnostem navíc ani po propocení nezapáchá. A „malý bonus na závěr“? Bambusová viskóza uchovává příjemnou teplotu, v létě chladí a v zimě hřeje. Zvládnete v ní pohodlně i přechody z tepla do zimy a naopak.

Trendy i eko

Průmyslová výroba textilií z bambusové viskózy je záležitostí posledních desetiletí, přesto si toto vlákno brzy získalo řadu příznivců. Ale co si vlastně pod pojmem bambusová viskóza představit? Zjednodušeně řečeno, bambusová viskóza je vlákno vyráběné z rostlin druhu Bambusa. Bambus je považován za nejrychleji rostoucí rostlinu na Zemi. Některé druhy vyrostou až o 1–2 metry za den, aniž by je bylo třeba hnojit. Tvoří natolik komplexní kořenový systém, že rostliny po sklizni znovu obrazí z kořenů. Bambus je proto skvělý z hlediska udržitelnosti rozvoje. A protože je přirozeně antibakteriální, nepoužívají se při jeho pěstování žádné pesticidy.

Shrnuto: bambus je v podstatě plevelná rostlina, nevyžaduje hnojení ani pesticidy a navíc se sám obnovuje.

Klepněte pro větší obrázek

Vánoce v bambusu? S tapírem!

Co mají společného bambus, tapír a Vánoce? Kromě toho, že bambusové háje jsou pro tapíry v Asii přirozeným životním prostředím, vám jeden tapír dokáže přinést bambus až domů. Jmenuje se Bamboolik a je symbolem stejnojmenné české firmy. Pod značkou Bamboolik najdete kromě moderních látkových plen a textilních doplňků právě oblečení z bambusové viskózy pro děti i dospělé. Trička hodně dlouhá, aby vaše záda zůstala v teple i při sportu nebo neustálém sklánění se k dětem, ponožky a punčocháče pro pohodlí nohou, pro děti navíc měkoučké legíny a nepřekonatelné kukličky. Vše české výroby, s atesty pro děti do 3 let.

A Vánoce? U Bamboolika začínají už 23. listopadu a přinášejí novinky, dárky, soutěže i slevy. Slevy na bambusové oblečení na vás čekají hned první týden, tedy od 23. do 29. listopadu.

S tapírem máte Vánoce v suchu!

www.bamboolik.cz


Mohlo by vás zajímat
Dcera ve školce pořád pláče. Rodina mi to vyčítá
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
V autosedačce sedí špatně polovina dětí. Vadí zimní oblečení i sklopené madlo
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
Předčasný porod: Nikdo na světe ho neumí zastavit, říká porodník
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Moc jsem chtěla dítě, muže jsem neměla. Stálo to jako dovolená u moře

Horoskopy

Býk Býkův vstup do nového týdne se neobejde bez mírného zatížení. Neustále se podceňuje a nemůže najít…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Daniel, Radek, Dan

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu