V luxusu z bambusu

Komerční článek
24. 11. 2015
V luxusu z bambusu
Běháte v lese nebo kolem dětí? Zapotíte se občas při sportu, v práci nebo nad vymýšlením vánočních dárků? Pak vám bambusové oblečení může výrazně zpříjemnit život.

Proč? Bambus, respektive bambusová viskóza, má totiž řadu pozitivních vlastností. Oblečení z ní je velmi měkké a jemné, báječně se nosí a nedráždí ani alergiky. Díky své vysoké savosti dokáže do značné míry odvádět pot od těla, takže si bambusové tričko či tílko užijete jak během perného dne v práci (pod košilí či pod sakem kostýmku), tak při sportu. Díky antibakteriálním vlastnostem navíc ani po propocení nezapáchá. A „malý bonus na závěr“? Bambusová viskóza uchovává příjemnou teplotu, v létě chladí a v zimě hřeje. Zvládnete v ní pohodlně i přechody z tepla do zimy a naopak.

Trendy i eko

Průmyslová výroba textilií z bambusové viskózy je záležitostí posledních desetiletí, přesto si toto vlákno brzy získalo řadu příznivců. Ale co si vlastně pod pojmem bambusová viskóza představit? Zjednodušeně řečeno, bambusová viskóza je vlákno vyráběné z rostlin druhu Bambusa. Bambus je považován za nejrychleji rostoucí rostlinu na Zemi. Některé druhy vyrostou až o 1–2 metry za den, aniž by je bylo třeba hnojit. Tvoří natolik komplexní kořenový systém, že rostliny po sklizni znovu obrazí z kořenů. Bambus je proto skvělý z hlediska udržitelnosti rozvoje. A protože je přirozeně antibakteriální, nepoužívají se při jeho pěstování žádné pesticidy.

Shrnuto: bambus je v podstatě plevelná rostlina, nevyžaduje hnojení ani pesticidy a navíc se sám obnovuje.

Klepněte pro větší obrázek

Vánoce v bambusu? S tapírem!

Co mají společného bambus, tapír a Vánoce? Kromě toho, že bambusové háje jsou pro tapíry v Asii přirozeným životním prostředím, vám jeden tapír dokáže přinést bambus až domů. Jmenuje se Bamboolik a je symbolem stejnojmenné české firmy. Pod značkou Bamboolik najdete kromě moderních látkových plen a textilních doplňků právě oblečení z bambusové viskózy pro děti i dospělé. Trička hodně dlouhá, aby vaše záda zůstala v teple i při sportu nebo neustálém sklánění se k dětem, ponožky a punčocháče pro pohodlí nohou, pro děti navíc měkoučké legíny a nepřekonatelné kukličky. Vše české výroby, s atesty pro děti do 3 let.

A Vánoce? U Bamboolika začínají už 23. listopadu a přinášejí novinky, dárky, soutěže i slevy. Slevy na bambusové oblečení na vás čekají hned první týden, tedy od 23. do 29. listopadu.

S tapírem máte Vánoce v suchu!

www.bamboolik.cz


Mohlo by vás zajímat
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Ploché břicho po porodu: Co to znamená, když se řekne abdominoplastika?
Nemám na plínky! Kde pomohou matkám samoživitelkám?
Musíte zažít: krmení jelenů v Častolovicích či piknik s Františkem Kinským

Horoskopy

Býk Vypadá to, že se nyní můžete dostat do situace, na kterou jste si zadělali už minulý týden. Přitom by…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matouš, Matúš, DeboraRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu