Maminka.czZdraví

Vaginální mykózy – jak se jim bránit?

Komerční článek
15. 6. 2017
Vaginální mykózy jsou častým problémem mnoha žen. Statistiky hovoří o 75 % žen, které během svého života onemocní vaginální mykózou alespoň jednou.

Zhruba polovina žen pak tímto nepříjemným onemocněním trpí opakovaně. S blížícím se létem riziko vaginálních mykóz stoupá, protože se snadněji změní vaginální prostředí a dojde k přemnožení kvasinek. Nezkazte si letní sezónu těmito nepříjemnými intimními potížemi!

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní příčiny vzniku vaginálních mykóz

Vaginální mykózy jsou pro ženy velmi nepříjemné. Houby, které infekci způsobují, jsou z rodu Candida či Monilia. Kvasinka má jako každá houba ráda teplá, vlhká a tmavá místa, a přesně takovým místem je pochva – vagina. Kvasinky však běžně přežívají uvnitř pochvy a pokud nedojde k jejich přemnožení, vytvářejí tzv. normální vaginální prostředí. Jestliže nosíte nevhodné oblečení jako jsou např. mokré plavky, tanga či těsné kalhoty nebo užíváte antibiotika, může dojít k vaginální nerovnováze a ke vzniku vaginálních mykóz. Ty trápí velmi často také těhotné ženy, které procházejí hormonálními výkyvy. To vše jsou ideální předpoklady k tomu, aby vás začaly trápit nepříjemné vaginální mykózy. Jak se projevují?

Klepněte pro větší obrázek

Časté příznaky: bolest v podbřišku, výtok, pálení či zarudnutí.

Chystáte se do práce, s kamarádkou na kávu či na nákupy nebo ráda sportujete? Ať už děláte cokoliv vaginální mykózy vám mohou znepříjemnit život. Zpočátku se jedná o bolest či tlak v podbřišku. Jakmile se kvasinky přemnoží dávají o sobě znát hrudkovitým bílým výtokem. Poté nastupuje pálení nebo řezání, které znepříjemňuje každé močení. Sezení nebo jakýkoliv jiný pohyb se pro vás stává peklem a přípravky klasické intimní hygieny nepomáhají. Varovným signálem je svědění, otok či zarudnutí oblasti genitálu. To značí, že mykóza se už rozšířila z vnitřního prostředí vagíny na vnější. Nedávejte mykózám šanci! Zvolte vhodný přípravek a netrpte opakovaně vaginálními mykózami.

Klepněte pro větší obrázek

Mykózy se vrací!

Největším problém tohoto onemocnění však je, že se opakovaně vrací, a to i několikrát za rok. Může za to nerovnováha vaginální mikroflóry, ke které dochází v příčinné souvislosti s jednotlivými rizikovými faktory. Ukazuje se, že stěžejní je posílit samotnou imunitu vaginální tkáně. Na vaginální mykózy existuje i několik „babských rad“, např. výplach a potírání genitálií kyselými mléčnými produkty. Osvědčené je užívání grepových semínek, které mají široké antimikrobiální vlastnosti. Prověřený účinek má i Měsíček lékařský. Jedná se de facto o přírodní antibiotikum. Proti opakovaným mykózám se osvědčilo užívání proteolytických enzymů, které posilují imunitu vaginální tkáně. Na zánět působí regulačně, tlumí nežádoucí účinky nadměrného zánětu a současně pomáhají podpořit imunitní mechanizmy potřebné k likvidaci infekcí nejrůznějšího původu a podporují procesy hojení.

Klepněte pro větší obrázek

Vyzkoušejte novinku Enzymax V

Enzymax V je kombinovaným enzymatickým přípravkem, který využívá nejmodernější technologie získávání enzymů. Základem složení je obsah fungálních proteolytických enzymů. Přípravek Enzymax V je nadto doplněn i o prověřený extrakt z grapefruitových semen. Účinné složky z grapefruitových semen pomáhají udržet mikrobiologickou rovnováhu v organismu. Zvyšují odolnost sliznic a zabraňují množení bakterií, virů a plísní. Marigold (měsíček lékařský) pomáhá při hojení kůže a sliznic, působí antisepticky a potlačuje vznik a rozvoj nebezpečných bakterií. Obsažené vitamíny B2 a B3 taktéž přispívají k udržení normálního stavu sliznic a pokožky. Enzymax V neobsahuje látky živočišného původu, je tedy vhodný i pro vegany a vegetariány. Navíc stačí užívat jen 2 kapsle denně. Kupte si nyní Enzymax V 60 kapslí na Pilulka.cz za cenu 549 Kč

Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Šikanu dcery zavinila třídní učitelka! Vyhlašovala koktu týdne a podobně
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?
Zavinovačka je skoro nutnost! Jak správně miminko zavinout?
Povzdech znechucené matky: Jak utéct před rodičovskou soutěživostí?
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají

Horoskopy

Rak Vaše činorodost a schopnost čelit potížím je v prachu. Motáte se v práci jako nikdy předtím. Nechápete,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Drahoslav, Drahoň

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu