Maminka.czPorod

Vaginální tělocvik: Metody, jak se vyhnout nástřihu nebo natržení u porodu

Jana Potužníková 17.  2.  2017
Ukrátit si druhou dobu porodní, usnadnit dítěti cestu na svět, vyhnout se nástřihu i natržení. To všechno můžete, když si s námi teď dáte poněkud netradiční hodinu tělocviku. Vaginálního tělocviku!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vaše babičky by se asi ušklíbly

Trénovat na lehčí porod? Co to je za nesmysl?! To si přece musí každá ženská odtrpět, ne? No, ne tak docela. My dneska totiž rozhodně nejsme jako naše babičky. O porodu víme to, co načteme na internetu. Když už chceme nějaký vidět, pustíme si v případě velké odvahy video.

Kdežto naše babičky byly přítomny u zrození poloviny příbuzenstva – doma, v ložnici, v posteli u mámy a táty. Porod viděly i u zvířat, byl pro ně samozřejmou součástí života, také rodily dříve, s pružnějšími těly zvyklými na zátěž.

A byly (co si budeme nalhávat) víc psychicky odolné. My se vzdalujeme tomu, co je pro nás ženy přirozené, a pak se před porodem (který stále ještě přirozený je nebo být může) panikaříme. Jak to asi bude bolet? Přežijeme to? Nakolik se poraníme? A jak dlouho potrvá hojení?

Porod bez nástřihu? Zkuste si hráz připravit masáží [Video]

Pravda, tohle vám nikdo předem neřekne. Na druhou stranu, na rozdíl od našich babiček, máme možnost si před porodem trochu „vaginálně zacvičit“. Zapracovat na pružnosti porodních cest, vyzkoušet si, jaký je to pocit, když tlačíte, když dítěti vyklouzává hlavička, natrénovat na lehčí porod.

Témata: Těhotenství, Porod, Časopis Maminka, Jen pro maminku, Od těhotenství k porodu, Tipy a rady porod, Masáže, Tipy a rady v těhotenství, Tělo, Pánevní dno, tejpování, Devátý měsíc, Tlumené světlo, Vhodná poloha, Veronika Vidomusová, Pánevní sval, Nat, Psí dýchání, Kočka, Mezižeberní sval, Tělocvik, Každodenní trénink, Vědomé dýchání, Natržení, Třetí trimestr