Maminka.czRodina

Valentýn se blíží, čím se navzájem potěšit?

Iva Endrychová 11.  2.  2016
Svátek svatého Valentýna každoročně láká stále více zamilovaných párů k oslavám. Známá historie kněze Valentýna, který ve starém Římě tajně oddával páry milenců, položila základy pro později založený svátek. Ačkoliv se původně jednalo o americký svátek, během jednoho století se oslavy lásky a náklonnosti rozšířily po celém světě. Inspirujte se našimi tipy na dárky

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Výzkum pro společnost KiK ukázal, že si tento svátek oblíbili i Češi. Z jeho výsledků vyplynulo, že ho slaví 54 procent lidí. Samozřejmě největší oblibě se těší mezi mladými do 26 let. 

Pokud si myslíte, že je více oblíbený mezi ženami, tak jste na omylu. Výzkum agentury McGuffin s. r. o., který si objednala čokoláda Milka vyplynulo, že drsnější část lidstva je ve vyhledávání lásky mnohem aktivnější, více dává své partnerce najevo lásku a navíc více se hrne do manželství. O tom, že vstoupí do manželství se svou současnou partnerkou je přesvědčeno více než 47 % mužů. Další výsledky průzkumu si můžete přečíst na www.reknitoposvem.cz

Kromě tradičních květin, čokolád, drobných šperků, kosmetiky nebo společné večeře jsou v žebříčku dárků na čelních místech i erotické prádlo a pomůcky. „Nejprodávanějšími sexuálními pomůckami jsou vibrátory a venušiny kuličky. Muži stále častěji nakupují například i erotické prádlo a různé doplňky, jako jsou kožená pouta, BDSM nebo hračky inspirované filmem 50 odstínů šedi,“ popsal Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon.

Podívejte se na naše tipy na valentýnské dárky: 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Večeře pro zamilované

Nechte se se svou partnerku hýčkat a rozmazlovat v Balu relax klubu. Kromě romantické večeře při svíčkách s výhledem na večerní Prahu za zvuků klavíru si můžete nechat namasírovat svá znavená těla. 

Také další restaurace a podniky nabízejí Valentýnské menu. Třeba Buddha Bar Restaurant v Praze nabízí už odpolední brunch i s hlídáním dětí.

Palazzo Restaurant v Brně vás naladí královsky už při romantické procházce před večeří, neboť leží v nádherné brněnské lokalitě kousek pod hradem Špilberkem. Valentýnské menu tu pro vás chystá vyhlášený šéfkuchař Milan Urbánek, který čaruje s tím nejlepším ze středomořské kuchyně i českých specialit. Po celý týden kolem Valentýna můžete laskat své chutě hned šestichodovým menu, kde nebudou chybět ústřice, telecí carpaccio či pečený filet z tuňáka. Neobvyklé, avšak perfektně vyladěné kombinace chutí si užijete v přepychovém interiéru se španělským šmrncem. Cena menu činí 990,- Kč. 

Svěží a moderní prostředí restaurace Primátorka je ideálně dostupné z historického centra Hradce Králové. O Valentýnském víkendu zde budou servírovat koncentrovanou lásku v bohatém a netradičním menu. Krém z červené řepy vám nazdobí vykrajovanými srdíčky z panna cotty, následují medailonky z telecí kotlety s chřestovou omáčkou a nakonec jahodový parfait. Parfait bude s takovými dobrotami celý večer, a to za cenu 390,- Kč za jedno menu.

A další tipy na restaurace s Valentýnským menu najdete třeba na webu Restu.cz. V Praze rovněž můžete využít aplikaci 2GIS, díky které se v Praze neztratíte.  S touto aplikací naplánujete například originální procházku s prohlídkou nejužší uličky v Praze, zamluvíte prvotřídní restauraci nebo koupíte dárek od srdce s valentýnskou slevou. Výhodou této aplikace je, že ji lze využívat na všech platformách a navíc po stažení do mobilu nepotřebuje internet. 

V nákupním centru Palladium začínají oslavy už v pátek 12 února. Budete zde moci vyhrát spoustu valentýnských dárků pro svou drahou polovičku a připravit se tak na nadcházející svátek zamilovaných. K této příležitosti navíc mnoho obchodů PALLADIA nabídne speciální valentýnské slevy a nabídky, z nichž většinu bude možné využít již několik dní předem.

A nejlepší bude vypadnout pryč na celý víkend, třeba do libereckého Babylonu. Valentynský balíček zahrnuje ubytování v luxusním apartmánu wellness hotelu Babylon, sladké překvapení na pokoji, snídaně na pokoj, slavnostní valentýnská večeře, koupel s lahví sektu, celodenní vstup do Wellness centra, 3x vstup do XD kina, hodinu bowlingu, župan na pokoji, wifi, parkování a skibus do Skiareálu Ještěd a dále neomezený vstup do Aquaparku, saunového světa, vstup do iQlandie, indoor golf, lunapark.  

 

Valentýn ve světe

V USA odkud k nám tento svátek přišel jsou oblíbené ručně vyráběné Valentýnky a dávají si je mezi sebou i děti s rodiči, kamarádi nebo dokonce občas Valentýnku dostane i domácí mazlíček. Tradičním dárkem jsou pak sladkosti. 

Jednou z tradic v zemi šarmu a elegance - Francii - je, že muži vaří ženám slavnostní večeři. Hýčkají si své ženy,ty v tento den pouze odpočívají. Francouzky dostávají jako dárek většinou v krabičce šperk nebo spodní prádlo.

Japonci si potrpí na čokoládu. Pralinky rozdělují podle tomu, komu jsou určené.  První druh darují přátelům, kolegům nebo šéfovi v práci. Druhý typ čokolád si Japonky schovávají pro milence, partnery a manžele. Přesně měsíc po Valentýnu přichází na řadu takzvaný Bílý den, kdy muži darují tentokrát bílé čokoládové pralinky ženám. Okolo Valentýna se tak v Japonsku každoročně prodá více než polovina roční spotřeby čokolády.

Dánská tradice velí požádat na Valentýna partnera o ruku. Ano, v této severské zemi žádá o ruku žena muže. Pokud muž svou přítelkyni odmítne, musí jí koupit dvanáct párů hedvábných rukavic nebo punčoch. Tento zvyk v Dánsku vyznávají již od 13. století. V rámci valentýnských oslav dánští muži obdarovávají ženy bílými květinami a zasílají takzvaný geakkebrev, aneb romantický dopis ve verších, který je napsán žertovnější formou. Básně a vzkazy odesilatelé nepodepisují svým jménem ale pouze tečkami. Pokud adresátka odhalí jméno správně, dostane velikonoční malované vejce.

Číňané slaví svátek zamilovaných v srpnu. Připadá na sedmý den sedmého měsíce Čínského kalendáře. Letos to bude 9. srpna. Svátek připomíná příběh dvou milenců, krásné tkadleny Zhin u a pasáka krav Niulanga, kteří měli zakázáno se milovat. Každý rok se ale sedmý den v sedmém měsíci slitovalo hejno strak a pomohlo jim vytvořit most, pomocí kterého se milenci mohli opět sejít. Svátek je důležitý hlavně pro ženy, které se modlí, aby byly stejně krásné jako Zhinu a našly si stejně dobrého manžela jako Niulanga. Každoročně se také na znamení Zhinu pořádají festivaly a soutěže ve tkaní za ztížených světelných podmínek, aby dívky prokázaly, že se stanou vhodnými manželkami.

 

Témata: Rodina, Krása a styl, Váš domov, Jen pro tatínka, Mazlíček, Sparkys, Lunapark, Skiareál, Primát, Luxusní apartmá, Špilberk, Sladké překvapení, Čína, Sephora, Ještěd, Bergamo, Teddy, Valentýn, Bowling, Nový smíchov, Domácí mazlíček, Kotlet, GEA, Moderní prostředí, Milka
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Lucie Šlégr: Kdybych měla ještě někdy roupy na čtvrté dítě, přála bych si zase syna!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Vážit miminko po každém kojení je zastaralá praxe. Kdy přibere po porodu? Odpovídá primářka novorozeneckého oddělení
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie