Maminka.czNež otěhotníte

Vánoce a víno: Která romantická vína jsou vhodná pro početí potomka?

23. 12. 2017
Sklenka červeného vína, kvalitní čokoláda a společné chvíle vánoční pohody. To nejlepší, co můžete udělat pro početí vytouženého miminka. Nevěříte?

Máte delší vztah, nebo jste našli drahou polovičku teprve nedávno? Ať tak či tak, každý vztah potřebuje občas pořádně nakopnout. Dopřát si romantický sváteční večer ve dvou a nechat se svádět, okouzlit a užívat si jeden druhého.

A k tomu bezpochyby patří i sklenka dobrého vína. A pokud se právě snažíte o početí vytouženého potomka, vánoční čas a sklenka červeného vína můžou pomoct!

Vědecké studie ukazují, že u lidí, kteří žijí v dlouhodobém pohodovém vztahu, je menší riziko infarktů, pravidelné milování zvyšuje imunitu a snižuje riziko depresivních stavů.

Pokud si navíc romantický večer zpestříte sklenkou červeného vína a tabulkou hořké čokolády, uděláte pro početí miminka víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Jenže které víno je to pravé?

Požádali jsme Head Sommeliera Vláďu Vaňka, aby vybral ta nejlepší vína pro chvíle vánoční pohody ve dvou!

Cvičení pánevního dna pomáhá nejen po porodu, ale může pomoci i s neplodností

Zázrak zvaný Flavonoid

Hořká čokoláda a červené víno obsahují flavonoidy, zázračné antioxidanty, které se nacházejí v kakaových bobech a také ve slupkách bobulí vína jako přirozená ochrana proti plísním. Mají protizánětlivé účinky, a chrání tak buňky našeho těla před infekcí, ale také před rakovinotvorným onemocněním.

Složky obsažené v červeném víně napomáhají více prokrvovat ženské erotogenní zóny a tím stimulují sexuální touhu u žen. Pokud se právě snažíte o početí miminka, červené víno je tím nejlepším pomocníkem. Prokrvuje dělohu, a oplozené vajíčko se tak lépe usadí. U mužů zvyšuje hladinu testosteronu v krvi.

Červené víno je úžasným zdrojem přírodních antioxidantů, obsahuje resveratrol, který ovlivňuje hladinu estrogenu, a má tak příznivý vliv na krvetvorbu. V období kolem ovulace pomáhá krásně prokrvit děložní sliznici, a oplodněné vajíčko tak má větší šanci na uhnízdění. Pracujeme s ním také při syndromu polycystických vaječníků. Dovede totiž odbourávat nadbytečné estrogeny,“ vysvětluje Soňa Uhrová, autorka projektů Když miminko nepřichází.

Dobré výsledky máme také s klientkami, které se připravují na IVF. Červené víno je i v tomto případě velkým pomocníkem, jen se musí vysadit pár dnů před odběrem vajíček – mohla by nastat zvýšená krvácivost kvůli zvýšenému prokrvení pánve. Pár dnů po odběru si zase můžeme deci vína dopřát. Vysoký obsah popsaných látek mají např. červená francouzská nebo australská vína v kombinaci s čokoládou,“ říká Soňa Uhrová.

Nebolí a je bezpečná. Tak hovoří lékaři o biorezonanci, nové metodě v léčbě neplodnosti

A jaké je ideální dávkování?

Pozor na množství. Nesmí se to přehnat. Po více než 2 skleničkách už nastává spíše útlum. U žen ideálně 2 dl každý den v době před ovulací i v druhé fázi cyklu, kdy se zárodek usazuje v děloze.

A která jsou ta nejlepší vína pro romantický večer ve dvou?

Záleží samozřejmě na chuti každého z nás. Možná vás ale překvapí, že tím ideálním vínem pro skvělý sex není víno růžové ani sladké, a nejsou to dokonce ani bublinky... italští vědci ve své studii na 798 ženách zjistili, že nejlepší volbou je opravdu sklenka kvalitního červeného,“ dodává Vláďa Vaněk, Head Sommelier a autor projektu ocenenavina.cz. A které víno by vybral?

ČTĚTE TAKÉ: Vinařka Helena Bednaříková: Naše víno je na početí lepší než umělé oplodnění

Nejlepší víno pro skvělý sex

Doporučuji Shiraz 9 stones z Barossa valley, který získal řadu ocenění od mezinárodních kritiků. Okouzlí vás plné, nekonečně dlouhé  tóny švestek, čokolády, sladkého dřeva a vanilky spolu s nádechem třešní a ostružin. Hodí se nejen k pořádnému steaku, ale také pro párování s čokoládou.

A není to jen tak ledajaká čokoláda. 75% hořká čokoláda vytvořená speciálně pro snoubení s červenými víny. 17 druhů modrých květin, bylin a vzácných dřev v čokoládě z kakaových bobů z plantáží z Kolumbie s dotekem soli.

Rioja Crianza je plné chuti a vůně, pochází z vinařství, které řídí jen ženy. Navíc je vyrobeno absolutně v souladu s přírodou v ekologickém režimu a od příštího ročníku bude certifikováno na BIO víno. Obsahuje velké množství resveratolu a úžasně chutná! Konkrétní vína najdete na www.ocenenavina.cz

VIDEO: Nevědomé příčiny neplodnosti

Nevědomé příčiny neplodnosti aneb když je problém v hlavě. Co s tím?
9 měsíců ve 4 minutách. Podívejte se na fascinující video
VIDEO: Takto vzniká miminko pod mikroskopem!
Témata: Než otěhotníte, Miminko, Umělé oplodnění, Ovulace, Početí, Bydlení, Vánoční čas, Děložní sliznice, Hořká čokoláda, Van, Vláďa, Romantický večer, Sexuální touha, Kakaový bob, Velký pomocník, Polycystický vaječník, Přírodní antioxidant, Vysoký obsah, Nejlepší pomocník, Depresivní stav, Počet, Úžasný zdroj, Vytoužený potomek, Vytoužené miminko, Nevědomá příčina

Mohlo by vás zajímat
Kdy jsem selhala jako máma? Tohle přiznaly maminky!
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Tři oříšky pro Popelku: Kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky
Hračky, které se nepovedly. Výběr z těch nejšílenějších
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Maminka roku: Miluši Smékalové bylo 23, když se rozhodla postarat se o sourozence
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?
Poporodní deprese! Máma ukázala dvě odlišné fotky a sklidila neuvěřitelnou podporu!
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Horoskopy

Panna Na začátku nového pracovního týdne jste sami sebou. Z minulého období si s sebou nesete sebevědomí a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zora, Danica, Zoran

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné