Vánoční ozdoby: tyhle jistě znáte ze svého dětství

Komerční článek
22. 11. 2017
Vánoční ozdoby: tyhle jistě znáte ze svého dětství
Vánoční svátky se již nezadržitelně blíží. Také vám v hlavě proudí myšlenky, jak si je letos konečně užít v klidu a pohodě, a hlavně bez stresu? Určitě nezapomeňte na včasnou přípravu. Už teď si například můžete promyslet, jak by měl vypadat váš vánoční stromeček!

Symbolem vánočních svátků je jistě vánoční stromeček. A co by to bylo za stromeček bez ozdob? Jaké ale vybrat? Záleží na vás, jestli se necháte strhnout módním proudem a zvolíte dekorace, které jsou pro tento rok trendy, nebo jestli zůstanete u ověřené klasiky. 

Užijte si vlnu nostalgie

Objevte kouzlo tradičních českých Vánoc a udělejte si radost nostalgickými ozdobami ze slámy, kukuřičného šustí, dřeva či skla nebo tradičními betlémy, které tak dobře znáte ze svého dětství. Uvidíte, že sváteční atmosféra, která na vás bude dýchat, vás dokonale zklidní a vytvoří příjemný klid a pohodu.

Vsaďte na českou zručnost

Česká značka Manufaktura připravila pro své zákazníky od 15. listopadu unikátní možnost zakoupit krásné rukodělné výrobky z dílen výhradně českých řemeslníků. Tradiční české produkty od výrobců s mnohaletou rodinnou tradicí jsou neodmyslitelnou součástí Manufaktury již od jejího založení v roce 1991. Až dosud byl e-shop Manufaktury orientován výhradně na českou kosmetiku a doplňky pro domácí lázně. Pro letošní Vánoce se internetový obchod rozšířil o nové dekorativní prvky, které si zákazníci mohou prohlédnout v sekci České Vánoce. Prohlédněte si malou ochutnávku tradičních vánočních ozdob.

Vánoční ozdoby:

Vánoční ozdoby vyrobené ze skla patří mezi ty nejkrásnější. Elegantní i hravé jsou tradiční skleněné ozdoby z dílen českých sklářů. Když na konci 19. století začalo být módní zdobení vánočních stromečků, měli chudí skláři radost. Postupem času se centrem výroby foukaných perlí a perlových ozdob stala malá obec Poniklá v Krkonoších – skleněné ozdoby se zde podle původních pracovních postupů a díky zachráněným starým formám vyrábí dodnes. Tato hvězdička je jednou z nejoblíbenějších.

Klepněte pro větší obrázek
Vánoční skleněná perličková ozdoba – hvězda plochá, Cena: 89 Kč

Vánoce bez kapra? To přeci nejde! Věřte, že se zlatý kapřík bude krásně vyjímat jak na vánočním stromku, tak jako originální dekorace vaší slavnostní tabuli.

Klepněte pro větší obrázek
Vánoční skleněná ozdoba – kapr zlatý, cena: 79 Kč

Stejnou službu vám udělají i sklenění ptáčci, pokud si s nimi ozdobíte stromeček, určitě pocítíte výjimečnou nostalgii a přenesete se alespoň na chvíli do časů dávno minulých…  

Klepněte pro větší obrázek
Vánoční foukaná skleněná ozdoba – ptáček, cena: 125 Kč

Další unikátní ozdoby najdete v galerii nebo na www.manufaktura.cz


Mohlo by vás zajímat
Děti, které po narození vypadají jako naštvaní staříci! Nebo filmové hvězdy
Tohle rozhodně musíte zažít před příchodem (prvního) dítěte
Bolest zad v těhotenství? Tyhle rady vám konečně pomohou!
Dojemný příběh: Týraný pes se bojí všech kromě malého chlapce

Horoskopy

Lev Jestliže se vám v průběhu tohoto měsíce nedařilo, tak se můžete radovat, protože období nepřízně končí.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jaromír, Jaromíra, MercedesRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu