Vánoční perníčky měkké hned po upečení zvládnete během chvilky!

Simona Procházková 12.  12.  2020
Vánoční perníčky měkké hned po upečení zvládnete během chvilky!
Dokonalé voňavé perníčky, které jsou ihned měkké a navíc bez stresu z polevy? Upečte si je podle receptu foodblogera Cuketky. Tady je videonávod, jak na to krok za krokem.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Populární pořad Recepty pana Cuketky uvádí internetová televize Mall.tv. Oblíbený foodbloger vám prostřednictvím jednoduchých návodů ukáže, jak vařit a péct snadno, levně, a hlavně pokaždé s perfektním výsledkem.

U perníčků jsou důležité dvě věci – aby byly měkké hned po upečení a aby se nemusely zdobit. Cuketka je dělá jen s jednoduchou polevou, na kterou má ale zase jednu úžasnou fintu s perníkovým rumem. Perníčky jsou vážně měkké hned po upečení, zároveň ale ještě udrží tvar a dají se vykrajovat.

Upečte si s dětmi perníkovou chaloupku! Je to snadné!

Hned měkké perníčky podle pana Cuketky

Suroviny:

230 g hladké mouky
140 g medu
60 g másla
2 vejce
2 lžičky perníkového koření
2 lžičky kakaa
3/4 lžičky prášku do pečiva

na polevu a perníkový rum:

75 g moučkového cukru
tuzemák
hřebíček, badyán, skořice, anýz
vanilkový lusk (stačí použitý, bez zrníček)

Postup:

Med a máslo dejte do misky a rozehřejte ve vodní lázni (nebo na velmi mírném plameni). Nechte chvilku vychladnout. Máslo s medem by nemělo být horké, zároveň ale musí zůstat tekuté.

Do misky dejte mouku. Přidejte koření, kakao, prášek do pečiva a promíchejte. Přidejte vejce, rozpuštěné máslo s medem a s pomocí vařečky nebo lžíce promíchejte. Těsto bude lepit a bude se vám zdát řídké, tak se nelekněte. Zakryjte fólií a dejte alespoň na 45 minut do lednice.

Do rendlíku nalijte trochu rumu (stačí deci), přidejte koření a nakrájený vanilkový lusk. Přiveďte k varu. Odstavte, nechte vychladnout a všechno koření vyjměte. Troubu rozehřejte na 170 °C.

Těsto v lednici mezitím pěkně ztuhne a přestane lepit. Přendejte ho na pomoučený vál a krátce prohnětejte. S pomocí válečku rozválejte na plát asi půl centimetru silný. Pohlídejte si, ať se vám rozválený plát nepřilepí na vál (vykrojené tvary by se pak špatně přenášely na plech).

S pomocí vykrajovátek vykrojte jednotlivé perníčky, které opatrně přeneste na plech. Dejte do rozehřáté trouby a pečte 8 minut (větší perníčky klidně i 10 minut).

Do misky dejte moučkový cukr a za stálého míchání přidávejte perníkový rum po troškách. Poleva by se měla lesknout a zůstat pěkně hustá. Upečené perníčky nechte vychladnout. Namočte je (z lícové strany) do polevy a nechte ztuhnout. Správnou texturu polevy si vždy zkuste na prvním perníčku. Jestli se poleva vsakuje, je potřeba vmíchat cukr navíc. Perníčky uschovejte do krabičky.

Domácí chléb? Tenhle zvládne úplně každý!
Upečte si s dětmi vánoční perníčky! Tyhle můžete jíst hned! Jak na ně?
Témata: Vánoce, Vaření, Cuketka, Med, Miska, Koření, Cukr, Plamen, Perníček, Poleva, Lusk, Běh, Recept pana Cuketky, Rum, Tuzemák, Badyán, Zrní, Upečení, Máslo
Mohlo by vás zajímat