Maminka.czVánoce

Vánoční shon, nákupy, pečení? Udělejte z dětí ochotné pomocníčky

Simona Procházková 15.  12.  2022
Vánoce, Vánoce přicházejí… A s nimi všeobecný shon a stres kolem příprav. Poradíme vám, jak šikovně udělat z dětí ochotné parťáky. Povolejte skřítky pomocníčky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V jednom kuse odbíháte od pečení nebo gruntování obýváku, abyste si poznamenala, co je potřeba ještě sehnat a dokoupit, okna myjete po večerech z posledních sil a před spaním se vám dokola honí hlavou, jestli už opravdu máte všechny dárky… Zkrátka pro mámy bývá advent náročným obdobím.

VIDEO: Recept: Tradiční vánoční kuba

Jak to všechno stihnout, nakoupit, upéct, zabalit, vycídit a ještě být milá a usměvavá, protože vánoční čas je přece dobou lásky, klidu a pohody? Nezapomeňte, že pomáhat s přípravami mohou i ti nejmenší! Stačí jen vědět, jak na to, protože je známo, že každé dítko se všemožně snaží svým rodičům pomáhat, asistovat, zavděčit. Ovšem po svém, takže to pak samozřejmě občas vypadá jako dokonalá spoušť a svým usilovným snažením způsobí více škody než užitku. Zapojte potomky aktivně do dění u vás doma. Třeba v těchto šesti oblastech.

Aby byly Vánoce svátky klidu, míru a pohody

V období od 3 do 6 let děti chtějí dělat všechno, co dělají rodiče. Napodobovat je. Motivovat ke spolupráci je nemusíte, jsou nadšené z jakékoli aktivity, která připomíná dospěláckou. Je v tom obrovská potřeba učení se, avšak zatím ne úplně pomáhat. Vědomé pomáhání přijde až později.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak naučit děti pomáhat? 

Co radí Iva Kyselá, lektorka z Akademie rodičovství?

Do jakých činností děti zapojit?

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Děti, Rodina, Rodina a vy, Cukroví, Tradice, Advent, Vánoce, inspirace, Vánoce 2022, Ježíšek, pečení, Výzdoba, Stromek, Akademie rodičovství, Okno, Stres, Shon, Vánoční shon, Iva Kyselá