Maminka.czPraktické rady

Varné desky – které jsou pro děti bezpečné?

Varné desky, popřípadě sporáky jsou v každé domácnosti. Bohužel však pro děti skýtají i mnohá rizika a nebezpečí. Která varná deska je tedy z tohoto pohledu nejbezpečnější? Na to jsme se dnes zkusili podívat.
Komerční článek
30. 1. 2012
Varné desky – které jsou pro děti bezpečné?

Varné desky jsou v moderní kuchyni mnohem běžnější než klasické sporáky. Většina z vás si je při rekonstrukci své kuchyně pořizuje. Dovolují větší volnost v jejich umístění podle ergonomie celé kuchyně.

Bezpečné indukční varné desky

Z varných desek dostupných v současné době na našem trhu je nejbezpečnější indukční varná deska.Uvnitř varné desky je elektromagnetická spirála, která indukuje teplo v magnetickém dně hrnce. Zahřívá se tedy dno nádobí, nikoli povrch varné desky.

Neznamená to však, že indukční varné desky nejsou při vaření horké. Přenáší se na ně zbytkové teplo od vaření. Po sejmutí hrnce se však povrch desky rychle ochlazuje a popáleniny už po několika minutách téměř nehrozí. I během samotného vaření je okolí povrchu, na kterém hrnec stojí, jen teplý, nikoli žhavý. Stejně fungují i sporáky s indukční deskou.

Ostatní varné desky a sporáky

Sklokeramické varné desky a sporáky se sklokeramickou deskou mají povrch desky v okolí hrnce horký, nikoli však žhavý. To je během vaření z pohledu dětí bezpečnější. Dlouho však trvá, než se po odstavení hrnce povrch ochladí.

Elektrické varné desky a sporáky s litinovými plotýnkami mají velmi horké plotýnky i dlouho po dokončení vaření. Jsou vhodné pro vaření, které musí takzvaně dojít.

Plynové varné desky mají pro děti nebezpečný otevřený oheň, jejich výhoda je ale v okamžité regulaci teploty při vaření bez tepelné setrvačnosti. Litinové rošty zůstávají dlouho velmi horké.

Bezpečné indukční varné desky a indukční sporáky seženete na expert.cz za skvělé ceny. Navíc zboží můžete odebrat na 50 výdejních místech po celé ČR. Bezpečné nakupování a doprava s garantovanou lhůtou dodání. To je expert.cz.


Témata: Praktické rady

Mohlo by vás zajímat
Rodina si oblékla sushi a baví internet. Nejlepší zabiják nudy, tvrdí
Jak rozmluvit batole? Začněte trénovat hrubou motoriku
Matka si nechala na obličej udělat obří znaménko. Stejné, jako má syn
Co všechno může způsobit alkohol v těhotenství? Překvapí vás to!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu