Maminka.czobličejová jóga

Váš obličej si zaslouží krásné kontury! Jak je vykouzlit? Poradí Marta Dřímal Ondráčková

Když se řekne kontury, většinou se vám vybaví sada štětců a tužek na pořádný make-up. Ale s programem #udrzksicht kontury vykouzlíte okamžitě a jen za pomoci vlastních prstů! Jdete do toho s námi?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Je až neuvěřitelné, co všechno dokáže s obličejem správná masážní technika. Při takové masáži se totiž nepracuje jen s kůží, ale hlavně se vším, co je pod ní. Fascie i svaly skvěle reagují a vy se můžete těšit na viditelné výsledky velmi brzy. K tomu si jako bonus přidejte prokrvenou, a tím pádem omlazenou, prozářenou pleť. 

@maminka_cze Když se řekne kontury, většinou se vám vybaví sada štětců a tužek na pořádný make-up. 💄💋 Ale s programem #udrzksicht vám Marta Dřímal Ondráčková ukáže, jak kontury vykouzlíte okamžitě a jen za pomoci vlastních prstů! 🫰Jdete do toho s námi? Na co se máme zaměřit příště? Hlasujte! 👇 Oči 👀 Tváře ☺️ Čelo 🙃 #cvicenipromaminky #faceyoga #massage #oblicejovajoga #maminka #maminkacz ♬ original sound - Maminka.cz

PODBRADEK

Krizové místo přímo pod bradou je nutné masírovat pravidelně. Vrací se mu tím ztracená pevnost. Nejúčinnější je rychlá masáž pomocí palců. Vždycky masírujeme směrem k bradě.
 

BRADA

Tady je potřeba uvolnit tenzi, která je v bradovém svalu. Máme ji tam všichni a vlastně pořád. Brada patří mezi extrémně přetížené části obličeje a to přetížení se pak viditelně ukazuje nejen přímo na ní, ale i v přilehlém okolí. Vznikají spazmy, nerovnosti, a vy se pak můžete rozloučit s hladkými a pevnými konturami.
 
 

ČELIST

Když budete masírovat, zkuste se soustředit na každou nerovnost, povolující místa. Jakmile pod prsty něco ucítíte, zastavte a snažte se ten kousek uvolnit a vyhladit. Po pár dnech uvidíte, jak se celá linie spodní čelisti vyhlazuje.
 

ŽVÝKACÍ SVAL

To je vlastně jedna velká křeč. Většinou si to uvědomíte až po uvolnění, v jak velké tenzi tenhle namáhaný sval je. Nejrychleji se uvolní dlouhými tahy směrem od čelistního kloubu ke spodní čelisti. Masáž provádějte přímo dolů. Pomáhá zároveň pootevřít pusu.
 
 

POLOHA JAZYKA

Jo, jo, zase o ní mluvím. Když totiž s jazykem pracujete aktivně a přikládáte ho na horní patro, vyrýsuje se ten „spodeček“ úplně sám. Nemusíte tam jazyk držet pořád. Čím častěji si na to ale vzpomenete, tím líp.
 
 
A co nás čeká příště, rozhodnete vy! Hlasujte v anketě v příspěvku na Instagramu.
 

VIDEO: Jóga pro těhotné dokáže pomoci k příjemnějšímu porodu

 
Témata: Instagram, obličejová jóga, Krása, Masáže, pleť, sval, obličej, Jóga, Marta Dřímal Ondráčková, Make-up, Tužka, Brada, Štětec, Prst, Masáž, Kontura